Alpine Garden Society



01386 554790

South West AGS SHOW 2015

Class Results

CLASS 1  6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2  3-pan1 entry
1st Eric Jarrett, Stroud
CLASS 3  1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 4  3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 5  1-pan 2 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 6  1-pan1 entry
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 7  1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 8  1-pan 3 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Dorothy Sample, Devizes
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 9  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 10  1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 11  1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 12  1-pan1 entry
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 13  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 14  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 15  3-pan1 entry
2nd Cyril Dart, Taunton
CLASS 16  1-pan 2 entries
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 17  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 18  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 19  1-pan1 entry
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 20  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 21  1-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 22  3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 23  1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Simon Bond, Hartpury
CLASS 24  1-pan 2 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 25  3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 26  1-pan1 entry
1st Dorothy Sample, Devizes
CLASS 27  3-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 28  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29  1-pan 6 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Brenda Nickels, Malvern
3rd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 30  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 31  1-pan1 entry
2nd Simon Bond, Hartpury
CLASS 32  3-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 33  1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Brenda Nickels, Malvern
3rd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 34  1-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 35  1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 36  1-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 37  1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 38  1-pan 2 entries
1st Dorothy Sample, Devizes
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 39  1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 40  6-pan1 entry
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 41  3-pan 4 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 42  1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Simon Bond, Hartpury
CLASS 43  3-pan 4 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 44  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 45  1-pan1 entry
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 46  3-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd George Elder, Cardiff
CLASS 47  1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 48  1-pan 5 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 49  1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 50  3-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 51  1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 52  3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 53  1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 54  1-pan 3 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 55  3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 56  1-pan 3 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 57  1-pan 6 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 58  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 59  1-pan1 entry
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 60  3-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd George Elder, Cardiff
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 61  1-pan 5 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 62  3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 63  1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 64  3-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 65  1-pan 4 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 66  1-pan 2 entries
1st Dorothy Sample, Devizes
2nd Simon Bond, Hartpury
CLASS 67  1-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 68  3-pan 4 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 69  1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Pauline Carless, Redditch
CLASS 70  1-pan 3 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 71  1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 72  1-pan 2 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 73  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 74  1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 75  1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 76  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 80  6-pan 2 entries
2nd Duncan Bennett, Pensilva
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 81  3-pan 4 entries
1st Duncan Bennett, Pensilva
2nd Jim Loring, Weston-Super-Ma
3rd Brenda Nickels, Malvern
CLASS 82  1-pan 3 entries
1st Duncan Bennett, Pensilva
2nd Pauline Carless, Redditch
CLASS 83  1-pan1 entry
1st Duncan Bennett, Pensilva
CLASS 84  3-pan 2 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Pauline Carless, Redditch
CLASS 85  1-pan 3 entries
1st Duncan Bennett, Pensilva
2nd Dick Fulcher, Chulmleigh
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 86  1-pan1 entry
2nd Brenda Nickels, Malvern
CLASS 87  1-pan1 entry
2nd Richard Horswood, Honiton
CLASS 88  1-pan 2 entries
1st Duncan Bennett, Pensilva
2nd Nicholette Bitschi, Talaton
CLASS 89  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90  1-pan 4 entries
1st Jim Loring, Weston-Super-Ma
2nd Duncan Bennett, Pensilva
3rd Brenda Nickels, Malvern
CLASS 91  1-pan1 entry
2nd Pauline Carless, Redditch
CLASS 92  1-pan 3 entries
1st Pauline Carless, Redditch
2nd Stella Tracey, Shaugh Prior
3rd Brenda Nickels, Malvern
CLASS 93  1-pan1 entry
2nd Pauline Carless, Redditch
CLASS 94  1-pan 4 entries
1st Rob Hubble, Shaugh Prior
2nd Nicholette Bitschi, Talaton
3rd Brenda Nickels, Malvern
CLASS 95  1-pan 5 entries
1st Pauline Carless, Redditch
2nd Brenda Nickels, Malvern
3rd Stella Tracey, Shaugh Prior
CLASS 96  1-pan 3 entries
1st Pauline Carless, Redditch
2nd Stella Tracey, Shaugh Prior
3rd Rob Hubble, Shaugh Prior
CLASS 97  1-pan1 entry
3rd Brenda Nickels, Malvern
CLASS 98  3-pan 4 entries
1st Duncan Bennett, Pensilva
2nd Pauline Carless, Redditch
3rd Jim Loring, Weston-Super-Ma
CLASS 99  1-pan 4 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Pauline Carless, Redditch
3rd Dick Fulcher, Chulmleigh
3rd Jim Loring, Weston-Super-Ma
CLASS 100  1-pan 2 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Pauline Carless, Redditch
CLASS 101  1-pan 5 entries
1st Pauline Carless, Redditch
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Richard Horswood, Honiton
CLASS 102  1-pan 2 entries
1st Pauline Carless, Redditch
2nd Richard Horswood, Honiton
CLASS 103  1-pan 4 entries
1st Duncan Bennett, Pensilva
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 104  1-pan 4 entries
1st Pauline Carless, Redditch
3rd Jim Loring, Weston-Super-Ma
CLASS 105  1-pan 4 entries
1st Carl Holmes, Swansea
2nd Pauline Carless, Redditch
3rd Duncan Bennett, Pensilva
CLASS 106  1-pan 5 entries
1st Duncan Bennett, Pensilva
2nd Stella Tracey, Shaugh Prior
3rd Jim Loring, Weston-Super-Ma
CLASS 107  1-pan 2 entries
1st Pauline Carless, Redditch
2nd Brenda Nickels, Malvern
CLASS 110  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 111  1-pan 2 entries
1st Pam Weston, Talaton
2nd Nicholette Bitschi, Talaton
CLASS 112  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 113  1-pan1 entry
2nd Jonathan Webster, Torrington
CLASS 114  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 115  1-pan 3 entries
1st Pam Weston, Talaton
2nd Roger Clark, Bovey Tracey
3rd Jonathan Webster, Torrington
CLASS 116  1-pan1 entry
1st Roger Clark, Bovey Tracey
CLASS 117  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 118  1-pan1 entry
1st Roger Clark, Bovey Tracey
CLASS 119  1-pan1 entry
1st Nicholette Bitschi, Talaton
CLASS 120  1-pan1 entry
1st Nicholette Bitschi, Talaton
CLASS 121  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 201  3-picture 6 entries
1st Kit Strange, London
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 203  3-picture 6 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
3rd John Hill, Worcester
CLASS 204  1-picture 6 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Kit Strange, London
CLASS 205  3-picture 2 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 206  1-picture 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
3rd Kit Strange, London
CLASS 207  3-picture 4 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Kit Strange, London
CLASS 208  1-picture 3 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd John Hill, Worcester
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 209  3-picture 6 entries
1st Kit Strange, London
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 210  3-picture 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 211  1-picture 5 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 212  3-picture 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 213  3-picture 3 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
1st Jon Evans, Farnham
3rd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 220  3-picture1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 221  1-picture1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 222  3-picture1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 223  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 224  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 225  1-picture 3 entries
1st Anne Wright, York
2nd Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 226  3-picture1 entry
1st Anne Wright, York
CLASS 227  1-picture 5 entries
1st Anne Wright, York
2nd Liz Copas, Crewkerne
3rd Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 228  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 229  1-picture1 entry
1st Anne Wright, York
CLASS 230  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 231  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 232  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 233  1-picture 2 entries
1st Vincent Daniels, Woodford Green
3rd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 234  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 235  1-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 236  3-picture1 entry
2nd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 237  1-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 250  3-picture 3 entries
1st Kit Strange, London
2nd John Hill, Worcester
3rd David Livermore, Barley
CLASS 251  1-picture 3 entries
1st Kit Strange, London
2nd John Hill, Worcester
3rd David Livermore, Barley
CLASS 252  3-picture1 entry
1st John Hill, Worcester
CLASS 253  1-picture1 entry
2nd John Hill, Worcester
CLASS 254  1-picture1 entry
1st John Hill, Worcester
CLASS 255  1-picture1 entry
2nd John Hill, Worcester
CLASS 256  1-picture 3 entries
1st Kit Strange, London
2nd John Hill, Worcester
3rd David Livermore, Barley
CLASS 257  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 270  3-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 271  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 272  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 273  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 274  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 275  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 276  1-picture1 entry
2nd Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 277  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 278  1-picture0 entries
NO RESULTS