Alpine Garden Society



01386 554790

Loughborough AGS SHOW 2015

Class Results

CLASS 1  6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 3  1-pan 5 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd John Dixon, East Leake
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 4  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 5  3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 6  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7  1-pan1 entry
1st David Boyd, Powburn
CLASS 8  3-pan1 entry
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 9  1-pan 3 entries
1st Edward Spencer, Egginton
2nd Edward Barraclough, Bradford
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 10  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 11  1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 12  1-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 13  1-pan1 entry
1st Eric Jarrett, Stroud
CLASS 14  1-pan 7 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
1st David Boyd, Powburn
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 15  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 16  1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 17  1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd John Richards, Hexham
CLASS 18  3-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 19  1-pan 3 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Brenda Nickels, Malvern
CLASS 20  3-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 21  1-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 22  3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Della Kerr, Darlington
3rd John Richards, Hexham
CLASS 23  1-pan 2 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 24  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 25  1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 26  1-pan 3 entries
1st Peter Furneaux, LUCTON
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 27  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 28  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 29  1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 30  1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 31  1-pan 4 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 32  1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 33  1-pan 2 entries
1st Edward Spencer, Egginton
2nd David Charlton, Derby
CLASS 34  1-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Igor Bronstein, Oxford
CLASS 35  3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 36  1-pan 3 entries
1st Trevor Harding, Ferryhill
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 37  1-pan 5 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 38  1-pan 7 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 39  3-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 40  1-pan 9 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd John Savage, Church Warsop
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 41  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 42  1-pan 3 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 43  1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 44  1-pan 5 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 45  1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 46  1-pan 3 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 50  6-pan 2 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 51  3-pan 6 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
2nd Don Peace, Yarm
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 52  1-pan12 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 53  3-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 54  1-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 55  1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd David Boyd, Powburn
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 56  3-pan 2 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 57  1-pan 8 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 58  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 59  1-pan10 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd Paddy Smith, Navan
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 60  3-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 61  1-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 62  3-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 63  1-pan 6 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 64  1-pan11 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 65  1-pan12 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 66  3-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 67  1-pan 2 entries
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 68  1-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 69  1-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 70  3-pan11 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd George Elder, Cardiff
3rd Jim McGregor, Worcester
CLASS 71  1-pan13 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 72  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 73  1-pan 6 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 74  1-pan 4 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 75  3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Peter Furneaux, LUCTON
CLASS 76  1-pan 4 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Janet Aspland, Stourbridge
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 77  3-pan 5 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Peter Furneaux, LUCTON
CLASS 78  1-pan11 entries
1st Peter Furneaux, LUCTON
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 79  1-pan11 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 80  1-pan 9 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Liam Byrne, Dublin 16
CLASS 81  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 82  1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 83  1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 84  6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 85  3-pan 5 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Don Peace, Yarm
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 86  1-pan 9 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Michael Chadwick, Tonbridge
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 87  3-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Don Peace, Yarm
3rd Igor Bronstein, Oxford
CLASS 90  6-pan1 entry
2nd Peter Taggart, Belper
CLASS 91  3-pan 3 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Pauline Carless, Redditch
3rd Brenda Nickels, Malvern
CLASS 92  1-pan 6 entries
1st Bob Fenwick, Woking
2nd Peter Taggart, Belper
3rd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 93  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 94  1-pan 2 entries
2nd David & Liz Livermore, Barley
CLASS 95  1-pan 3 entries
1st Bob Fenwick, Woking
2nd Steve Walters, Shelley
3rd Bob Worsley, Woodford
CLASS 96  1-pan 2 entries
1st Steve Walters, Shelley
2nd Bob Worsley, Woodford
CLASS 97  1-pan 4 entries
1st Bob Fenwick, Woking
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 98  1-pan1 entry
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 99  3-pan1 entry
2nd Brenda Nickels, Malvern
CLASS 100  1-pan 3 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Pauline Carless, Redditch
3rd Brenda Nickels, Malvern
CLASS 101  1-pan1 entry
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 102  3-pan 4 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Pauline Carless, Redditch
3rd Peter Taggart, Belper
CLASS 103  1-pan 5 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Brenda Nickels, Malvern
3rd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 104  1-pan 2 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Peter Taggart, Belper
CLASS 105  1-pan 2 entries
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
2nd Brenda Nickels, Malvern
CLASS 106  1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 107  1-pan 7 entries
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
2nd Pauline Carless, Redditch
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
3rd John Kirk, Rotherham
CLASS 108  1-pan 2 entries
1st Pauline Carless, Redditch
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 109  3-pan 5 entries
1st Steve Walters, Shelley
2nd Pauline Carless, Redditch
3rd Bob Worsley, Woodford
CLASS 110  1-pan10 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Igor Bronstein, Oxford
3rd Steve Walters, Shelley
CLASS 111  1-pan 3 entries
1st David & Liz Livermore, Barley
2nd Brenda Nickels, Malvern
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 112  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 115  3-pan 6 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Bob Fenwick, Woking
3rd Tony Stanley, Darlington
CLASS 116  1-pan 6 entries
1st Bob Fenwick, Woking
2nd Joseph Bramley, Chesterfield
3rd Bob Worsley, Woodford
CLASS 117  1-pan 3 entries
1st Pauline Carless, Redditch
2nd Igor Bronstein, Oxford
CLASS 118  1-pan 4 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Steve Walters, Shelley
CLASS 119  1-pan 6 entries
1st Bob Fenwick, Woking
2nd Pauline Carless, Redditch
3rd Joseph Bramley, Chesterfield
CLASS 120  1-pan 4 entries
1st Steve Walters, Shelley
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Bob Worsley, Woodford
CLASS 121  1-pan 2 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Bob Worsley, Woodford
CLASS 122  1-pan 3 entries
1st Tony Stanley, Darlington
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 123  1-pan 9 entries
1st Joseph Bramley, Chesterfield
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 124  1-pan 2 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Brenda Nickels, Malvern
CLASS 125  1-pan 3 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 126  1-pan 6 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Bob Worsley, Woodford
3rd Bob Fenwick, Woking
CLASS 127  1-pan 3 entries
1st Pauline Carless, Redditch
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 130  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 131  1-pan1 entry
1st Adam Bramley, Chesterfield
CLASS 132  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 133  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 134  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 135  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 136  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 137  1-pan1 entry
1st Adam Bramley, Chesterfield
CLASS 138  1-pan1 entry
1st Adam Bramley, Chesterfield
CLASS 139  1-pan1 entry
1st Adam Bramley, Chesterfield
CLASS 140  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 141  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 142  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 201  3-picture 6 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 203  3-picture 6 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd John Hill, Worcester
3rd Kit Strange, London
CLASS 204  1-picture 6 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Kit Strange, London
CLASS 205  3-picture 2 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 206  1-picture 3 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Jon Evans, Farnham
2nd Kit Strange, London
CLASS 207  3-picture 3 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
1st Kit Strange, London
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 208  1-picture 3 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Jon Evans, Farnham
3rd John Hill, Worcester
CLASS 210  3-picture 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 211  1-picture 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 212  3-picture 3 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 213  3-picture 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 220  3-picture1 entry
2nd Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 221  1-picture1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 222  3-picture1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 223  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 224  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 225  1-picture 2 entries
1st Vincent Daniels, Woodford Green
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 226  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 227  1-picture 2 entries
1st Vincent Daniels, Woodford Green
2nd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 228  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 229  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 230  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 231  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 232  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 233  1-picture 2 entries
1st Vincent Daniels, Woodford Green
2nd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 234  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 235  1-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 236  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 237  1-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 250  3-picture 3 entries
1st Kit Strange, London
2nd John Hill, Worcester
3rd David Livermore, Barley
CLASS 251  1-picture 3 entries
1st Kit Strange, London
2nd John Hill, Worcester
3rd David Livermore, Barley
CLASS 252  3-picture1 entry
1st John Hill, Worcester
CLASS 253  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 254  1-picture1 entry
1st John Hill, Worcester
CLASS 255  1-picture1 entry
2nd John Hill, Worcester
CLASS 256  1-picture 3 entries
1st Kit Strange, London
2nd John Hill, Worcester
3rd David Livermore, Barley
CLASS 257  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 270  3-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 271  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 272  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 273  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 274  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 275  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 276  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 277  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 278  1-picture0 entries
NO RESULTS