Alpine Garden Society



01386 554790

Loughborough Autumn AGS SHOW 2015

Class Results

CLASS 1  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2  1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Dave Mountfort, Derby
CLASS 3  1-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 4  3-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 5  1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 6  1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 7  1-pan 4 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 8  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 9  1-pan1 entry
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
CLASS 10  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 11  1-pan 5 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 12  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 13  3-pan1 entry
1st George Elder, Cardiff
CLASS 14  3-pan 2 entries
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 15  1-pan 5 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 16  1-pan 6 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 17  1-pan 4 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Don Peace, Yarm
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 18  3-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 19  1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 20  3-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 21  1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 22  3-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 23  1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 24  3-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 25  1-pan 6 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 26  1-pan 8 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Paul Street, Derby
CLASS 27  3-pan 5 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 28  1-pan 4 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 29  3-pan 4 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 30  1-pan 3 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 31  1-pan1 entry
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 32  1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 33  1-pan 2 entries
1st Ian Instone, Leeds
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 34  1-pan 3 entries
1st Anne Vale, Braintree
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 35  1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 38  6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 39  3-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 40  1-pan 7 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 41  1-pan 2 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 42  3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 43  3-pan 5 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 44  1-pan10 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 45  1-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 46  1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 47  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 48  1-pan 2 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 49  3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 50  1-pan 8 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd George Elder, Cardiff
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 51  1-pan1 entry
1st Tommy Anderson, Kendal
CLASS 52  3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 53  1-pan 5 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 54  3-pan 5 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 55  1-pan12 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
CLASS 56  1-pan 4 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Don Peace, Yarm
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 57  1-pan 6 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 58  1-pan11 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 59  3-pan 5 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 60  1-pan 8 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 61  1-pan12 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 62  1-pan 9 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 63  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 64  1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 65  1-pan 6 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 66  3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 67  1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 68  1-pan 3 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 69  3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 72  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 73  1-pan1 entry
1st Steve Walters, Shelley
CLASS 74  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 75  3-pan 2 entries
1st Steve Walters, Shelley
2nd Bob Worsley, Woodford
CLASS 76  1-pan 2 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Steve Walters, Shelley
CLASS 77  1-pan1 entry
1st Steve Walters, Shelley
CLASS 78  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 79  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 81  1-pan 3 entries
1st Pauline Carless, Redditch
3rd David & Liz Livermore, Barley
CLASS 82  1-pan 5 entries
1st Jackie Street, Derby
2nd Bob Worsley, Woodford
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 83  1-pan1 entry
1st Pauline Carless, Redditch
CLASS 84  1-pan 2 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd Pauline Carless, Redditch
CLASS 85  3-pan 4 entries
1st Pauline Carless, Redditch
2nd Audrey Dart, Henfield
3rd Jackie Street, Derby
CLASS 86  1-pan 5 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Steve Walters, Shelley
3rd Paul Street, Derby
CLASS 87  1-pan 5 entries
1st Steve Walters, Shelley
2nd Jackie Street, Derby
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 88  1-pan 5 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 89  1-pan 4 entries
1st Jackie Street, Derby
2nd Pauline Carless, Redditch
3rd David & Liz Livermore, Barley
CLASS 90  1-pan 5 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Bob Worsley, Woodford
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 91  1-pan 3 entries
1st Pauline Carless, Redditch
2nd Bob Worsley, Woodford
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 92  1-pan 6 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd David & Liz Livermore, Barley
CLASS 96  3-pan 2 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Pauline Carless, Redditch
CLASS 97  1-pan 2 entries
1st Steve Walters, Shelley
2nd Bob Worsley, Woodford
CLASS 98  3-pan 4 entries
1st Steve Walters, Shelley
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 99  1-pan 5 entries
1st Steve Walters, Shelley
3rd Roy Skidmore, Solihull
CLASS 100  1-pan 3 entries
1st Steve Walters, Shelley
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Bob Worsley, Woodford
CLASS 101  1-pan 4 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Steve Walters, Shelley
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 102  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 104  1-pan 2 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Pauline Carless, Redditch
CLASS 108  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 109  1-pan1 entry
1st Mark Lee, Beeston
CLASS 110  1-pan 3 entries
1st Adam Bramley, Chesterfield
2nd Ian Sutton, Nottingham
3rd Roy Skidmore, Solihull
CLASS 111  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 112  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 113  1-pan1 entry
1st Mark Lee, Beeston
CLASS 114  1-pan 2 entries
1st Mark Lee, Beeston
2nd Adam Bramley, Chesterfield
CLASS 115  1-pan 2 entries
1st Roy Skidmore, Solihull
2nd Ian Sutton, Nottingham
CLASS 116  1-pan1 entry
1st Mark Lee, Beeston
CLASS 117  1-pan1 entry
1st Dave Kennedy, Tutbury
CLASS 118  1-pan1 entry
1st Mark Lee, Beeston
CLASS 119  1-pan1 entry
1st Mark Lee, Beeston
CLASS 120  1-pan 2 entries
1st Mark Lee, Beeston
2nd Adam Bramley, Chesterfield
CLASS 121  1-pan1 entry
2nd Adam Bramley, Chesterfield