Alpine Garden Society



01386 554790

London AGS SHOW 2015

Class Results

CLASS 1  6-pan1 entry
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 2  3-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 3  1-pan 3 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd John Richards, Hexham
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 4  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 6  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 7  1-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 8  1-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 9  1-pan 2 entries
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Jim McGregor, Worcester
CLASS 10  1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 11  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 12  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 13  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 14  1-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Chris Lilley, North Anston
3rd Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 15  1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 16  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 17  1-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Ray Drew, Laindon
CLASS 18  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 19  1-pan1 entry
1st Dorothy Sample, Devizes
CLASS 20  6-pan1 entry
2nd Peter Furneaux, Hartfield
CLASS 21  3-pan1 entry
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 22  1-pan 4 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 23  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 24  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 25  1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 26  1-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 27  3-pan1 entry
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 28  3-pan1 entry
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 29  1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Dorothy Sample, Devizes
3rd John Richards, Hexham
CLASS 30  1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 31  1-pan 2 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 32  3-pan 2 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 33  1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 34  1-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 35  1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 36  1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 37  1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 38  3-pan 3 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 39  3-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 40  1-pan 3 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 41  3-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 42  1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 43  1-pan 4 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 44  1-pan 5 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 45  1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 46  1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 51  6-pan1 entry
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 52  3-pan 4 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 53  1-pan 3 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 54  6-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 55  3-pan 2 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 56  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 57  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 58  3-pan1 entry
2nd John Richards, Hexham
CLASS 59  1-pan 4 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 60  1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 61  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 62  1-pan1 entry
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 63  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 64  1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
3rd Jim McGregor, Worcester
CLASS 65  1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 66  3-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 67  1-pan 6 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 68  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 69  1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 70  3-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 71  1-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 72  1-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 73  3-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 74  1-pan 7 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 75  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76  1-pan1 entry
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 77  1-pan 4 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 78  1-pan 4 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 79  1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 80  1-pan 3 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 81  3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 82  1-pan 5 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 83  3-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 84  1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 85  1-pan 5 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd John Richards, Hexham
CLASS 86  6-pan1 entry
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 87  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 88  1-pan 6 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Jim McGregor, Worcester
CLASS 89  1-pan 2 entries
1st Peter Furneaux, Hartfield
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 90  1-pan1 entry
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 91  3-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 101  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 102  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 104  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 105  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 106  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 107  1-pan1 entry
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 108  1-pan 2 entries
1st Gemma Hayes, Colwyn Bay
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 109  1-pan1 entry
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 110  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 111  1-pan 3 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd James Lintott, Guildford
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 112  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 121  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 122  1-pan1 entry
1st Audrey Dart, Henfield
CLASS 123  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 124  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 125  1-pan1 entry
1st Jon Evans, Farnham
CLASS 126  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 127  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 128  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 129  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 130  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 131  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 141  3-pan1 entry
1st Alex O'Sullivan, Mark Cross
CLASS 142  1-pan 2 entries
2nd Janet Pepper, Woking
3rd James Lintott, Guildford
CLASS 143  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 144  1-pan1 entry
1st James Lintott, Guildford
CLASS 145  1-pan1 entry
1st James Lintott, Guildford
CLASS 146  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 147  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 148  1-pan 3 entries
1st Gemma Hayes, Colwyn Bay
2nd James Lintott, Guildford
3rd Janet Pepper, Woking
CLASS 149  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 200  6-picture 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
1st Kit Strange, London
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 201  3-picture 6 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
3rd Kit Strange, London
CLASS 202  6-picture 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Kit Strange, London
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 203  3-picture 7 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 204  1-picture 8 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Alan Oatway, Newby Bridge
CLASS 205  3-picture 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 206  1-picture 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Kit Strange, London
3rd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 207  3-picture 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Kit Strange, London
3rd John Hill, Worcester
3rd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 208  1-picture 3 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Jon Evans, Farnham
3rd John Hill, Worcester
CLASS 209  3-picture 6 entries
1st Kit Strange, London
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 210  3-picture 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 211  1-picture 5 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 212  3-picture 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 213  3-picture 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 220  3-picture1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 221  1-picture 2 entries
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 222  3-picture 3 entries
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Caroline Jackson-Houlston, Risinghurst
3rd Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 223  1-picture1 entry
2nd Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 224  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 225  1-picture 4 entries
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Anne Wright, York
3rd Caroline Jackson-Houlston, Risinghurst
CLASS 226  3-picture1 entry
1st Anne Wright, York
CLASS 227  1-picture 5 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Anne Wright, York
3rd Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 228  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 229  1-picture1 entry
1st Anne Wright, York
CLASS 230  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 231  1-picture1 entry
2nd Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 232  3-picture1 entry
2nd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 233  1-picture 2 entries
1st Vincent Daniels, Woodford Green
2nd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 234  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 235  1-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 236  3-picture1 entry
2nd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 237  1-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 250  3-picture 5 entries
1st Chris Oatway, Newby Bridge
2nd Alan Oatway, Newby Bridge
3rd John Hill, Worcester
CLASS 251  1-picture 4 entries
1st Kit Strange, London
2nd Chris Oatway, Newby Bridge
3rd John Hill, Worcester
CLASS 252  3-picture 2 entries
1st John Hill, Worcester
2nd Alan Oatway, Newby Bridge
CLASS 253  1-picture 2 entries
2nd Alan Oatway, Newby Bridge
CLASS 254  1-picture1 entry
1st John Hill, Worcester
CLASS 255  1-picture1 entry
1st John Hill, Worcester
CLASS 256  1-picture 5 entries
1st David Livermore, Barley
2nd Kit Strange, London
3rd Alan Oatway, Newby Bridge
CLASS 257  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 258  3-picture 2 entries
1st John Hill, Worcester
2nd Alan Oatway, Newby Bridge
CLASS 259  1-picture 2 entries
1st Kit Strange, London
3rd John Hill, Worcester
CLASS 270  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 271  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 272  1-picture1 entry
2nd Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 273  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 274  1-picture1 entry
2nd Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 275  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 276  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 277  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 278  1-picture0 entries
NO RESULTS