Alpine Garden Society



01386 554790

Kent Autumn AGS SHOW 2015

Class Results

CLASS 1  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2  1-pan 2 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 3  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 4  1-pan1 entry
2nd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 5  1-pan 5 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 6  1-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 7  1-pan1 entry
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
CLASS 8  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 9  1-pan 5 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Don Peace, Yarm
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 10  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 11  3-pan 2 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 12  1-pan 2 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 13  1-pan1 entry
1st Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 14  1-pan 5 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 15  3-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 16  3-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 17  1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 18  3-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 19  1-pan1 entry
1st Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 20  3-pan1 entry
2nd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 21  1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 22  1-pan 3 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Michael Sullivan, Brentwood
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 23  1-pan 2 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 24  3-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd John Dixon, East Leake
CLASS 25  1-pan 3 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 26  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 27  1-pan1 entry
1st Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 30  6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 31  3-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 32  1-pan 4 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 33  3-pan1 entry
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 34  3-pan 2 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 35  1-pan 2 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 36  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 37  1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Don Peace, Yarm
CLASS 38  1-pan1 entry
2nd John Dixon, East Leake
CLASS 39  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 40  1-pan 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 41  3-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 42  3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 43  1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Michael Sullivan, Brentwood
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 44  3-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 45  1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd John Dixon, East Leake
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 46  1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 47  1-pan 4 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 48  3-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 49  1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 50  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 51  1-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 52  1-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 53  3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 54  1-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 55  1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 56  1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 57  3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 60  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 61  1-pan1 entry
1st Jon Evans, Farnham
CLASS 62  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 63  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 64  1-pan1 entry
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 65  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 66  1-pan1 entry
1st Jon Evans, Farnham
CLASS 67  1-pan 4 entries
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
2nd Janine Doulton, Folkestone
3rd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 68  1-pan1 entry
1st Audrey Dart, Henfield
CLASS 69  3-pan 2 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd David & Liz Livermore, Barley
CLASS 70  1-pan 2 entries
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
3rd David & Liz Livermore, Barley
CLASS 71  1-pan1 entry
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 72  1-pan 2 entries
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
2nd David & Liz Livermore, Barley
CLASS 73  1-pan 2 entries
2nd David & Liz Livermore, Barley
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 74  1-pan 2 entries
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
2nd Janine Doulton, Folkestone
CLASS 75  3-pan1 entry
2nd Pauline O'Leary, Hawkinge
CLASS 76  1-pan 4 entries
1st Pauline O'Leary, Hawkinge
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 77  3-pan1 entry
1st Pauline O'Leary, Hawkinge
CLASS 78  1-pan 4 entries
1st Pauline O'Leary, Hawkinge
2nd Maurice Bacon, Silver End
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
3rd David & Liz Livermore, Barley
CLASS 79  1-pan 2 entries
2nd David & Liz Livermore, Barley
3rd Michael Dyer, Rudgwick
CLASS 80  1-pan1 entry
3rd Michael Dyer, Rudgwick
CLASS 81  1-pan 3 entries
1st Maurice Bacon, Silver End
2nd David & Liz Livermore, Barley
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 82  1-pan1 entry
2nd Michael Dyer, Rudgwick
CLASS 83  1-pan1 entry
1st Jon Evans, Farnham
CLASS 85  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 86  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 87  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 89  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 201  3-picture 8 entries
1st Alan Blackman, Sandwich
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 203  3-picture 8 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Alan Blackman, Sandwich
3rd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 204  1-picture 9 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Alan Oatway, Newby Bridge
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 205  3-picture 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 206  1-picture 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
3rd Kit Strange, London
CLASS 207  3-picture 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
3rd Kit Strange, London
CLASS 208  1-picture 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd John Hill, Worcester
3rd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 210  3-picture 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 211  1-picture 5 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 212  3-picture 3 entries
1st Alan Blackman, Sandwich
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 213  3-picture 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 220  3-picture1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 221  1-picture 2 entries
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 222  3-picture 3 entries
1st Caroline Jackson-Houlston, Risinghurst
2nd Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 223  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 224  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 225  1-picture 4 entries
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Caroline Jackson-Houlston, Risinghurst
3rd Anne Wright, York
CLASS 226  3-picture1 entry
1st Anne Wright, York
CLASS 227  1-picture 5 entries
1st Anne Wright, York
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 228  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 229  1-picture1 entry
2nd Anne Wright, York
CLASS 230  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 231  1-picture 2 entries
1st Vincent Daniels, Woodford Green
2nd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 232  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 233  1-picture 2 entries
1st Vincent Daniels, Woodford Green
2nd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 234  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 235  1-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 236  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 237  1-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 250  3-picture 5 entries
1st Chris Oatway, Newby Bridge
2nd Alan Blackman, Sandwich
3rd David Livermore, Barley
CLASS 251  1-picture 4 entries
1st Chris Oatway, Newby Bridge
2nd John Hill, Worcester
3rd Alan Blackman, Sandwich
3rd David Livermore, Barley
CLASS 252  3-picture 2 entries
1st John Hill, Worcester
2nd Alan Oatway, Newby Bridge
CLASS 253  1-picture 2 entries
1st John Hill, Worcester
2nd Alan Oatway, Newby Bridge
CLASS 254  1-picture1 entry
1st John Hill, Worcester
CLASS 255  1-picture1 entry
1st John Hill, Worcester
CLASS 256  1-picture 4 entries
1st David Livermore, Barley
2nd John Hill, Worcester
3rd Alan Oatway, Newby Bridge
CLASS 257  1-picture1 entry
1st Alan Blackman, Sandwich
CLASS 270  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 271  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 272  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 273  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 274  1-picture1 entry
2nd Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 275  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 276  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 277  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 278  1-picture0 entries
NO RESULTS