Alpine Garden Society



01386 554790

Kent AGS SHOW 2015

Class Results

CLASS 1  6-pan 2 entries
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 2  3-pan1 entry
1st Eric Jarrett, Stroud
CLASS 3  1-pan 8 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd David Hoare, Lyminge
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 4  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5  1-pan 2 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 6  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 8  1-pan1 entry
2nd Alex O'Sullivan, Mark Cross
CLASS 9  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 10  1-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 11  3-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 12  1-pan 2 entries
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 13  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 14  1-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 15  1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 16  3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 17  1-pan 2 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 18  1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 19  3-pan1 entry
2nd David Hoare, Lyminge
CLASS 20  1-pan 5 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 21  1-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Leslie Cheeseman, Henfield
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 22  1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 23  3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 24  1-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Michael Chadwick, Tonbridge
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 25  3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 26  1-pan 3 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 27  1-pan 4 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 28  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 29  1-pan 3 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd John Kemp, Headcorn
CLASS 30  1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 31  1-pan1 entry
1st Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 32  3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 33  1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Peter ABBISS, Harpenden
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 34  3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 35  1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 36  1-pan1 entry
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 37  1-pan 2 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 38  3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 39  1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 40  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 41  1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Leslie Cheeseman, Henfield
CLASS 42  1-pan 4 entries
1st Leslie Cheeseman, Henfield
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 43  1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Cliff Walker, Crayford
CLASS 44  1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 45  1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 46  1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 47  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 48  6-pan 2 entries
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 49  3-pan 5 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 50  1-pan 6 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 51  3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 52  1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 53  3-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 54  1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 55  3-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 56  1-pan 6 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 57  3-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 58  1-pan 5 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 59  3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 60  1-pan 4 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 61  3-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 62  1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 63  3-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Leslie Cheeseman, Henfield
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 64  1-pan 8 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 65  1-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 66  3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 67  1-pan 7 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 68  3-pan1 entry
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 69  1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 70  1-pan 6 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 71  3-pan 2 entries
2nd George Elder, Cardiff
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 72  1-pan 6 entries
1st John Kemp, Headcorn
2nd Jim McGregor, Worcester
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 73  1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 74  1-pan 5 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 75  1-pan 6 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 76  1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 77  1-pan 5 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 78  1-pan 4 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd John Kemp, Headcorn
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 79  1-pan 6 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
2nd Anne Vale, Braintree
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 80  1-pan 4 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 81  3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 82  1-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 83  1-pan 3 entries
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 84  3-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 85  1-pan 4 entries
1st John Kemp, Headcorn
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 86  3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 88  6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 89  3-pan 2 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 90  1-pan 4 entries
1st Alex O'Sullivan, Mark Cross
2nd John Millen, Maidstone
CLASS 91  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93  1-pan1 entry
2nd David & Liz Livermore, Barley
CLASS 94  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95  1-pan 2 entries
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
3rd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 96  1-pan 2 entries
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
3rd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 97  1-pan 2 entries
1st Tony Jenkins, Maidstone
2nd John Millen, Maidstone
CLASS 98  1-pan1 entry
2nd David Livermore, Barley
CLASS 99  3-pan1 entry
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 100  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101  1-pan 4 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd David & Liz Livermore, Barley
3rd Cliff Walker, Crayford
CLASS 102  1-pan1 entry
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 103  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 104  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 105  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 106  3-pan 2 entries
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
2nd Cliff Walker, Crayford
CLASS 107  1-pan 3 entries
1st Cliff Walker, Crayford
2nd Maurice Bacon, Silver End
3rd David & Liz Livermore, Barley
CLASS 108  1-pan 2 entries
1st David & Liz Livermore, Barley
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 109  1-pan1 entry
2nd Cliff Walker, Crayford
CLASS 110  3-pan 2 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd John Millen, Maidstone
CLASS 111  1-pan 3 entries
1st John Millen, Maidstone
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
3rd Cliff Walker, Crayford
CLASS 112  3-pan1 entry
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 113  1-pan 2 entries
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
2nd Chris Gifford, Wilmington
CLASS 114  1-pan 3 entries
1st John Millen, Maidstone
2nd Chris Gifford, Wilmington
3rd David & Liz Livermore, Barley
CLASS 115  1-pan 2 entries
1st John Millen, Maidstone
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 116  1-pan 4 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd Chris Gifford, Wilmington
3rd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 117  1-pan 5 entries
2nd John Millen, Maidstone
3rd Audrey Dart, Henfield
CLASS 118  1-pan 3 entries
1st Maurice Bacon, Silver End
2nd Michael Dyer, Rudgwick
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 119  1-pan 2 entries
1st David & Liz Livermore, Barley
2nd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 120  1-pan 2 entries
2nd John Millen, Maidstone
3rd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 121  1-pan1 entry
2nd Chris Gifford, Wilmington
CLASS 122  1-pan 2 entries
2nd Cliff Walker, Crayford
3rd John Millen, Maidstone
CLASS 125  3-pan1 entry
2nd Alex O'Sullivan, Mark Cross
CLASS 126  1-pan 2 entries
1st Rosemary Hillyar, High Hurstwood
2nd Alex O'Sullivan, Mark Cross
CLASS 127  1-pan 2 entries
2nd Alex O'Sullivan, Mark Cross
3rd James Lintott, Guildford
CLASS 128  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 129  1-pan1 entry
1st Alex O'Sullivan, Mark Cross
CLASS 130  1-pan 2 entries
1st Rosemary Hillyar, High Hurstwood
3rd Alex O'Sullivan, Mark Cross
CLASS 131  1-pan1 entry
1st Kit Strange, London
CLASS 132  1-pan 2 entries
1st James Lintott, Guildford
2nd Steven Bratley, London
CLASS 133  1-pan 2 entries
1st Alex O'Sullivan, Mark Cross
2nd Rosemary Hillyar, High Hurstwood
CLASS 134  1-pan 2 entries
1st Rosemary Hillyar, High Hurstwood
2nd James Lintott, Guildford
CLASS 201  3-picture 7 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Kit Strange, London
CLASS 203  3-picture 7 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 204  1-picture 9 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd CHRIS OATWAY, Newby Bridge
3rd Alan Blackman, Sandwich
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 205  3-picture 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 206  1-picture 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 207  3-picture 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
3rd John Hill, Worcester
CLASS 208  1-picture 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd John Hill, Worcester
3rd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 210  3-picture 4 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 211  1-picture 5 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 212  3-picture 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
3rd Alan Blackman, Sandwich
CLASS 213  3-picture 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 220  3-picture1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 221  1-picture1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 222  3-picture1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 223  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 224  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 225  1-picture 3 entries
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Anne Wright, York
3rd Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 226  3-picture1 entry
1st Anne Wright, York
CLASS 227  1-picture 3 entries
1st Anne Wright, York
2nd Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 228  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 229  1-picture1 entry
2nd Anne Wright, York
CLASS 230  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 231  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 232  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 233  1-picture 2 entries
1st Vincent Daniels, Woodford Green
2nd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 234  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 235  1-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 236  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 237  1-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 250  3-picture 6 entries
1st CHRIS OATWAY, Newby Bridge
2nd Alan Blackman, Sandwich
3rd David Livermore, Barley
CLASS 251  1-picture 4 entries
1st Kit Strange, London
2nd CHRIS OATWAY, Newby Bridge
3rd John Hill, Worcester
CLASS 252  3-picture 2 entries
2nd John Hill, Worcester
3rd Alan Oatway, Newby Bridge
CLASS 253  1-picture1 entry
1st Alan Oatway, Newby Bridge
CLASS 254  1-picture 2 entries
1st Alan Blackman, Sandwich
2nd John Hill, Worcester
CLASS 255  1-picture1 entry
1st John Hill, Worcester
CLASS 256  1-picture 5 entries
1st Kit Strange, London
2nd David Livermore, Barley
3rd Alan Oatway, Newby Bridge
CLASS 257  1-picture1 entry
1st Alan Blackman, Sandwich
CLASS 270  3-picture1 entry
2nd Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 271  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 272  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 273  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 274  1-picture1 entry
2nd Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 275  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 276  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 277  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 278  1-picture0 entries
NO RESULTS