Alpine Garden Society



01386 554790

Harlow Early Spring AGS SHOW 2015

Class Results

CLASS 1  6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2  3-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 3  1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Don Peace, Yarm
CLASS 4  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 6  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 8  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 9  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 10  1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 11  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 12  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 13  1-pan1 entry
1st Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 14  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 15  1-pan 2 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 16  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 17  1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 18  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 19  1-pan1 entry
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 20  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 21  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 22  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 23  3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd John Richards, Hexham
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 24  1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd John Richards, Hexham
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 25  1-pan 3 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd William & Simon Lockyer, Purley
CLASS 26  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 27  1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 28  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29  1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd William & Simon Lockyer, Purley
CLASS 30  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 31  1-pan1 entry
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 32  1-pan1 entry
1st Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 33  1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 34  1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 35  3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 36  1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 37  3-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 38  1-pan 6 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 39  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 40  1-pan 3 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 41  1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 42  1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 43  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 47  6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 48  3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 49  1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 50  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 51  3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 52  1-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 53  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 54  1-pan 2 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 55  3-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 56  1-pan 5 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 57  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 58  1-pan1 entry
1st Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 59  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 60  1-pan 2 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 61  1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 62  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 63  1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 64  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 65  1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 66  3-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 67  1-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 68  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 69  3-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 70  1-pan14 entries
1st Janet Aspland, Stourbridge
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 71  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 72  1-pan1 entry
1st Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 73  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 74  1-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 75  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 76  1-pan1 entry
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 77  3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 78  1-pan 5 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Peter Hurren, Datchworth
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 79  1-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 80  1-pan 6 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Don Peace, Yarm
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 81  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 82  1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 83  1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
3rd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 84  3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 85  6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 86  3-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 87  1-pan 5 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 88  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 89  1-pan 7 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 91  6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92  3-pan1 entry
1st Audrey Dart, Henfield
CLASS 93  1-pan 4 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd Cliff Walker, Crayford
3rd Peter Hurren, Datchworth
CLASS 94  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95  1-pan1 entry
1st David & Liz Livermore, Barley
CLASS 96  1-pan1 entry
1st Duncan Gates, Saffron Walden
CLASS 97  1-pan1 entry
1st Maurice Bacon, Silver End
CLASS 98  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99  3-pan1 entry
2nd Audrey Dart, Henfield
CLASS 100  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103  3-pan1 entry
1st Peter Hurren, Datchworth
CLASS 104  1-pan 3 entries
1st Peter Hurren, Datchworth
2nd Maurice Bacon, Silver End
3rd David & Liz Livermore, Barley
CLASS 105  1-pan1 entry
2nd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 106  3-pan 2 entries
1st Cliff Walker, Crayford
2nd David & Liz Livermore, Barley
CLASS 107  1-pan 4 entries
1st Maurice Bacon, Silver End
2nd Cliff Walker, Crayford
3rd David & Liz Livermore, Barley
CLASS 112  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 113  1-pan 6 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
2nd Cliff Walker, Crayford
3rd Peter Hurren, Datchworth
CLASS 114  3-pan1 entry
3rd Julie Parrott, Barrington
CLASS 115  1-pan 2 entries
1st Julie Parrott, Barrington
2nd Duncan Gates, Saffron Walden
CLASS 116  1-pan 2 entries
2nd Jean Noakes , Chelmsford
3rd Julie Parrott, Barrington
CLASS 117  1-pan 4 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
2nd Jean Noakes , Chelmsford
CLASS 118  1-pan1 entry
3rd Audrey Dart, Henfield
CLASS 119  1-pan 5 entries
1st Jean Noakes , Chelmsford
2nd Maurice Bacon, Silver End
3rd Peter Hurren, Datchworth
CLASS 120  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 121  1-pan 2 entries
2nd Maurice Bacon, Silver End
3rd Peter Hurren, Datchworth
CLASS 122  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 123  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 124  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 129  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 130  1-pan 2 entries
1st Rhoda Clark, Althorne
2nd Steven Bratley, London
CLASS 131  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 132  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 133  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 134  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 135  1-pan 2 entries
1st Rhoda Clark, Althorne
2nd Steven Bratley, London
CLASS 136  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 137  1-pan0 entries
NO RESULTS