Alpine Garden Society



01386 554790

Dublin AGS SHOW 2015

Class Results

CLASS 1  6-pan1 entry
1st Liam Byrne, Dublin 16
CLASS 2  3-pan 2 entries
1st Harold McBride, Lisburn
2nd Liam Byrne, Dublin 16
CLASS 3  1-pan 2 entries
1st Billy Moore, Dublin 14
2nd Val Keegan, Bray
CLASS 4  3-pan1 entry
1st Liam Byrne, Dublin 16
CLASS 5  1-pan1 entry
1st Liam Byrne, Dublin 16
CLASS 6  1-pan 3 entries
1st Liam Byrne, Dublin 16
2nd Raymond Copeland, Newry
3rd George & Pat Gordon, Bangor
CLASS 7  1-pan 4 entries
1st Gavin Moore, Dublin 18
2nd Gordon Toner, Limavady
3rd Susan Tindall, Ballynahinch
CLASS 8  1-pan1 entry
1st Liam Byrne, Dublin 16
CLASS 9  1-pan 2 entries
1st Paddy Smith, Navan
2nd Gordon Toner, Limavady
CLASS 10  1-pan1 entry
1st Liam Byrne, Dublin 16
CLASS 11  1-pan 2 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Paddy Smith, Navan
CLASS 12  1-pan 2 entries
1st Gavin Moore, Dublin 18
2nd Billy Moore, Dublin 14
CLASS 13  1-pan 2 entries
1st George & Pat Gordon, Bangor
2nd George Sevastopulo, Howth
CLASS 14  3-pan 2 entries
1st Gordon Toner, Limavady
2nd Frank Lavery, Dublin 4
CLASS 15  1-pan 8 entries
1st Harold McBride, Lisburn
2nd Val Keegan, Bray
3rd Susan Tindall, Ballynahinch
CLASS 16  3-pan 2 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Liam Byrne, Dublin 16
CLASS 17  1-pan 3 entries
1st Val Keegan, Bray
2nd Susan Tindall, Ballynahinch
3rd Gordon Toner, Limavady
CLASS 18  1-pan1 entry
1st Billy Moore, Dublin 14
CLASS 19  1-pan 4 entries
1st Gordon Toner, Limavady
2nd Val Keegan, Bray
2nd Paddy Smith, Navan
3rd Billy Moore, Dublin 14
CLASS 20  1-pan 2 entries
1st Susan Tindall, Ballynahinch
2nd Billy Moore, Dublin 14
CLASS 21  1-pan 5 entries
1st Susan Tindall, Ballynahinch
2nd Billy Moore, Dublin 14
3rd Harold McBride, Lisburn
CLASS 22  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 23  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 24  1-pan1 entry
1st Susan Tindall, Ballynahinch
CLASS 25  1-pan 3 entries
1st Pat Kennedy, Dublin
2nd Hugh McAlister, Castlewellan
3rd Liam Byrne, Dublin 16
CLASS 26  3-pan1 entry
1st Pat Kennedy, Dublin
CLASS 27  1-pan 2 entries
1st George & Pat Gordon, Bangor
2nd Pat Kennedy, Dublin
CLASS 28  3-pan1 entry
1st Gavin Moore, Dublin 18
CLASS 29  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 30  3-pan 2 entries
1st Liam Byrne, Dublin 16
2nd George Sevastopulo, Howth
CLASS 31  1-pan 2 entries
1st Gavin Moore, Dublin 18
2nd Gordon Toner, Limavady
CLASS 32  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 33  1-pan 6 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Gordon Toner, Limavady
3rd Janet Mathias, Bray
CLASS 34  1-pan 7 entries
1st George & Pat Gordon, Bangor
2nd George Sevastopulo, Howth
3rd Pat Kennedy, Dublin
CLASS 35  1-pan 2 entries
1st Liam Byrne, Dublin 16
2nd Val Keegan, Bray
CLASS 36  1-pan 4 entries
1st Maeve Spotswood, Bray
2nd Janet Mathias, Bray
3rd Mary Glennon, Dublin
CLASS 37  1-pan 4 entries
1st Frank Lavery, Dublin 4
2nd Janet Mathias, Bray
3rd Helen Bradshaw, Dublin
3rd Maeve Spotswood, Bray
CLASS 39  6-pan1 entry
1st Billy Moore, Dublin 14
CLASS 40  3-pan 4 entries
1st Harold McBride, Lisburn
2nd Raymond Copeland, Newry
3rd Liam Byrne, Dublin 16
CLASS 41  1-pan 6 entries
1st George Sevastopulo, Howth
2nd Paddy Smith, Navan
3rd Raymond Copeland, Newry
CLASS 42  1-pan 2 entries
1st Liam Byrne, Dublin 16
2nd Gavin Moore, Dublin 18
CLASS 43  1-pan 6 entries
1st Susan Tindall, Ballynahinch
2nd George & Pat Gordon, Bangor
3rd Raymond Copeland, Newry
CLASS 44  1-pan 3 entries
1st Paddy Smith, Navan
2nd George & Pat Gordon, Bangor
3rd Billy Moore, Dublin 14
CLASS 45  1-pan 2 entries
2nd Gavin Moore, Dublin 18
3rd Hugh McAlister, Castlewellan
CLASS 46  1-pan 4 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Billy Moore, Dublin 14
3rd Paddy Smith, Navan
CLASS 47  1-pan 2 entries
1st Billy Moore, Dublin 14
2nd Raymond Copeland, Newry
CLASS 48  1-pan1 entry
1st Gordon Toner, Limavady
CLASS 49  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 50  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 51  1-pan 4 entries
1st Val Keegan, Bray
2nd Gavin Moore, Dublin 18
3rd George Sevastopulo, Howth
CLASS 52  1-pan 4 entries
1st George Sevastopulo, Howth
2nd Paddy Smith, Navan
3rd Liam Byrne, Dublin 16
CLASS 53  1-pan 2 entries
1st Hugh McAlister, Castlewellan
2nd Liam Byrne, Dublin 16
CLASS 54  3-pan1 entry
1st Pat Kennedy, Dublin
CLASS 55  1-pan 3 entries
1st George Sevastopulo, Howth
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
3rd Hugh McAlister, Castlewellan
CLASS 56  1-pan 4 entries
1st Val Keegan, Bray
3rd Raymond Copeland, Newry
3rd George Sevastopulo, Howth
CLASS 57  1-pan 3 entries
1st Gavin Moore, Dublin 18
2nd Paddy Smith, Navan
3rd George Sevastopulo, Howth
CLASS 58  1-pan 3 entries
1st Gordon Toner, Limavady
2nd George & Pat Gordon, Bangor
3rd Hugh McAlister, Castlewellan
CLASS 59  1-pan 2 entries
1st Liam Byrne, Dublin 16
CLASS 60  1-pan1 entry
1st Liam Byrne, Dublin 16
CLASS 61  1-pan1 entry
1st Harold McBride, Lisburn
CLASS 62  3-pan 3 entries
1st Harold McBride, Lisburn
2nd Liam Byrne, Dublin 16
3rd Gordon Toner, Limavady
CLASS 63  1-pan 4 entries
1st Gordon Toner, Limavady
2nd Paddy Smith, Navan
3rd Billy Moore, Dublin 14
CLASS 64  1-pan 2 entries
1st Paddy Smith, Navan
2nd Liam Byrne, Dublin 16
CLASS 65  1-pan 5 entries
1st George & Pat Gordon, Bangor
2nd George Sevastopulo, Howth
3rd Hugh McAlister, Castlewellan
CLASS 66  1-pan 2 entries
1st Billy Moore, Dublin 14
2nd Janet Mathias, Bray
CLASS 67  3-pan1 entry
1st George Sevastopulo, Howth
CLASS 69  6-pan 3 entries
1st Pat Kennedy, Dublin
2nd Frank Lavery, Dublin 4
3rd Noelle Curran, Dublin 14
CLASS 70  3-pan1 entry
1st Maeve Spotswood, Bray
CLASS 71  1-pan 2 entries
1st Frank Lavery, Dublin 4
2nd Helen Bradshaw, Dublin
CLASS 72  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 73  1-pan1 entry
1st Frank Lavery, Dublin 4
CLASS 74  1-pan1 entry
1st Frank Lavery, Dublin 4
CLASS 75  1-pan1 entry
1st Frank Lavery, Dublin 4
CLASS 76  1-pan1 entry
2nd Helen Bradshaw, Dublin
CLASS 77  1-pan 3 entries
1st Janet Mathias, Bray
2nd Helen Bradshaw, Dublin
3rd Maeve Spotswood, Bray
CLASS 78  1-pan1 entry
1st Frank Lavery, Dublin 4
CLASS 79  1-pan 2 entries
1st Frank Lavery, Dublin 4
2nd Janet Mathias, Bray
CLASS 80  1-pan1 entry
1st Frank Lavery, Dublin 4
CLASS 81  3-pan1 entry
1st Frank Lavery, Dublin 4
CLASS 82  1-pan 3 entries
1st Janet Mathias, Bray
2nd Helen Bradshaw, Dublin
3rd Frank Lavery, Dublin 4
CLASS 83  1-pan 2 entries
1st Janet Mathias, Bray
2nd Frank Lavery, Dublin 4
CLASS 84  1-pan 3 entries
1st Janet Mathias, Bray
2nd Helen Bradshaw, Dublin
3rd Maeve Spotswood, Bray
CLASS 85  1-pan1 entry
1st Janet Mathias, Bray
CLASS 86  1-pan1 entry
1st Maeve Spotswood, Bray
CLASS 87  1-pan 4 entries
1st Janet Mathias, Bray
2nd Maeve Spotswood, Bray
3rd Helen Bradshaw, Dublin
CLASS 88  1-pan 2 entries
1st Helen Bradshaw, Dublin
2nd Maeve Spotswood, Bray
CLASS 93  3-pan1 entry
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 94  1-pan1 entry
2nd Maeve Spotswood, Bray
CLASS 95  1-pan 3 entries
1st Pat Kennedy, Dublin
2nd Maeve Spotswood, Bray
3rd Barbara O'Callaghan, Dublin 22
CLASS 96  1-pan 2 entries
1st Janet Mathias, Bray
2nd Helen Bradshaw, Dublin
CLASS 97  1-pan 2 entries
1st Frank Lavery, Dublin 4
2nd Maeve Spotswood, Bray
CLASS 98  1-pan 3 entries
1st Helen Bradshaw, Dublin
2nd Frank Lavery, Dublin 4
3rd Barbara O'Callaghan, Dublin 22
CLASS 99  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100  1-pan1 entry
1st Barbara O'Callaghan, Dublin 22
CLASS 106  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 107  1-pan 3 entries
1st Janet Wynne, Shankill
2nd Elizabeth Ross, Co. Westmeath
3rd Fionnuala Broughan, Dundrum
CLASS 108  1-pan1 entry
1st Fionnuala Broughan, Dundrum
CLASS 109  1-pan 2 entries
1st Elizabeth Ross, Co. Westmeath
1st Janet Wynne, Shankill
CLASS 110  1-pan1 entry
1st Fionnuala Broughan, Dundrum
CLASS 111  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 112  1-pan 5 entries
1st Elizabeth Ross, Co. Westmeath
2nd Mary Glennon, Dublin
3rd Fionnuala Broughan, Dundrum
CLASS 113  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 114  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 115  1-pan 2 entries
1st Mary Glennon, Dublin
2nd Janet Wynne, Shankill
CLASS 116  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 117  1-pan1 entry
1st Elizabeth Ross, Co. Westmeath
CLASS 118  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 119  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 120  1-pan1 entry
1st Fionnuala Broughan, Dundrum
CLASS 121  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 122  1-pan1 entry
1st Elizabeth Ross, Co. Westmeath
CLASS 123  1-pan1 entry
1st Mary Glennon, Dublin
CLASS 201  3-picture 2 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 203  3-picture 2 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 204  1-picture 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 205  3-picture 2 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 206  1-picture 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 207  3-picture 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 208  1-picture 2 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 210  3-picture 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 211  1-picture 2 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 212  3-picture 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 213  3-picture1 entry
1st Jon Evans, Farnham
CLASS 220  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 221  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 222  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 223  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 224  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 225  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 226  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 227  1-picture 2 entries
1st Vincent Daniels, Woodford Green
2nd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 228  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 229  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 230  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 231  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 232  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 233  1-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 234  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 235  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 236  3-picture1 entry
2nd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 237  1-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 250  3-picture1 entry
1st George Sevastopulo, Howth
CLASS 251  1-picture1 entry
2nd George Sevastopulo, Howth
CLASS 252  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 253  1-picture1 entry
1st George Sevastopulo, Howth
CLASS 254  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 255  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 256  1-picture1 entry
2nd George Sevastopulo, Howth
CLASS 257  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 270  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 271  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 272  1-picture 2 entries
1st Fionnuala Broughan, Dundrum
2nd Maeve Spotswood, Bray
CLASS 273  1-picture1 entry
2nd Maeve Spotswood, Bray
CLASS 274  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 275  1-picture1 entry
1st Maeve Spotswood, Bray
CLASS 276  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 277  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 278  1-picture0 entries
NO RESULTS