Alpine Garden Society



01386 554790

Cleveland AGS SHOW 2015

Class Results

CLASS 1  6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2  3-pan 3 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Don Peace, Yarm
3rd Frank & Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 3  1-pan 5 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Frank & Barbara Hoyle, Chipping
3rd Edward Barraclough, Bradford
CLASS 4  3-pan1 entry
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 5  3-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 6  1-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 7  1-pan10 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Frank & Barbara Hoyle, Chipping
3rd Edward Barraclough, Bradford
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 8  1-pan1 entry
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 9  1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 10  1-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 11  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 12  1-pan 2 entries
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd John Richards, Hexham
CLASS 13  1-pan 2 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 14  1-pan 5 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 15  3-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Geoff Mawson, Dronfield
CLASS 16  1-pan 6 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Edward Barraclough, Bradford
CLASS 17  1-pan1 entry
2nd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 18  1-pan1 entry
1st Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 19  3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 20  1-pan 4 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 21  1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd George Young, Stocksfield
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 22  1-pan 3 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 23  1-pan 5 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 24  1-pan 6 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 25  1-pan 4 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd George Young, Stocksfield
3rd Della Kerr, Darlington
CLASS 26  1-pan 3 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Trevor Harding, Ferryhill
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 27  3-pan1 entry
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 28  3-pan 3 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd John Richards, Hexham
CLASS 29  3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 30  1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Della Kerr, Darlington
CLASS 31  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 32  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 33  1-pan 3 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 34  1-pan 4 entries
1st Dave Riley, Kendal
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd John Kirk, Rotherham
CLASS 35  3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd George Young, Stocksfield
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 36  1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd George Young, Stocksfield
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 37  1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 38  1-pan 4 entries
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 39  1-pan 6 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 40  1-pan 3 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Mala Janes, Ponteland
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 41  1-pan 3 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 42  1-pan 4 entries
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 45  6-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 46  3-pan 7 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
1st Don Peace, Yarm
2nd Mala Janes, Ponteland
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 47  1-pan 9 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 48  3-pan 8 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 49  3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 50  1-pan 5 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Frank & Barbara Hoyle, Chipping
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 51  3-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Frank & Barbara Hoyle, Chipping
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 52  1-pan13 entries
1st Mala Janes, Ponteland
2nd Brian Burrow, Lancaster
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 53  1-pan 3 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
2nd Alan Furness, Hexham
CLASS 54  1-pan12 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 55  1-pan 2 entries
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 56  1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 57  1-pan1 entry
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 58  1-pan 2 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Eric Rainford, Brayton
CLASS 59  1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 60  1-pan 8 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 61  1-pan13 entries
1st Geoff Mawson, Dronfield
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 62  1-pan 3 entries
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 63  1-pan 3 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Don Peace, Yarm
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 64  3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 65  1-pan11 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 66  3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 67  1-pan 5 entries
1st Mala Janes, Ponteland
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 68  1-pan 6 entries
1st Alan Spenceley, Whitby
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 69  1-pan 4 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Don Peace, Yarm
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 70  1-pan 7 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 71  1-pan 7 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 72  1-pan 4 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 73  1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Don Peace, Yarm
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 74  1-pan1 entry
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 75  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76  1-pan 3 entries
1st Mala Janes, Ponteland
2nd Trevor Harding, Ferryhill
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 77  1-pan 8 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd John Kirk, Rotherham
CLASS 78  1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 79  1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 80  1-pan 2 entries
1st Dave Riley, Kendal
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 81  1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Alan Furness, Hexham
CLASS 82  3-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 83  1-pan 4 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 84  1-pan 9 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 85  3-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 86  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90  6-pan1 entry
1st Lawrence Peet, Harrogate
CLASS 91  3-pan 3 entries
1st Michael MYERS,
2nd Bob Worsley, Woodford
3rd Margaret & Tony Taziker, Thornton
CLASS 92  1-pan 4 entries
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
2nd Margaret & Tony Taziker, Thornton
3rd Norman Davies, Bacup
CLASS 93  1-pan 2 entries
1st Heather Barraclough, Bradford
3rd Bob Worsley, Woodford
CLASS 94  1-pan 2 entries
1st Margaret & Tony Taziker, Thornton
2nd Norman Davies, Bacup
CLASS 95  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 96  1-pan 2 entries
1st Steve Walters, Shelley
2nd Bob Worsley, Woodford
CLASS 97  1-pan1 entry
3rd Norman Davies, Bacup
CLASS 98  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 100  1-pan 2 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Bob Worsley, Woodford
CLASS 101  1-pan1 entry
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 102  1-pan 2 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Heather Barraclough, Bradford
CLASS 103  1-pan 3 entries
1st John Kirk, Rotherham
2nd Norman Davies, Bacup
3rd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 104  1-pan 3 entries
1st Steve Walters, Shelley
2nd Michael MYERS,
3rd Bob Worsley, Woodford
CLASS 105  1-pan 3 entries
1st Pamela Anderson, Kendal
2nd Margaret & Tony Taziker, Thornton
3rd Bob Worsley, Woodford
CLASS 106  1-pan1 entry
1st Heather Barraclough, Bradford
CLASS 107  3-pan 2 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Michael MYERS,
CLASS 108  1-pan 4 entries
1st Steve Walters, Shelley
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
3rd Bob Worsley, Woodford
CLASS 109  3-pan 2 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Pamela Anderson, Kendal
CLASS 110  1-pan 3 entries
1st Norman Davies, Bacup
3rd Bob Worsley, Woodford
CLASS 111  1-pan 5 entries
1st Heather Barraclough, Bradford
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
3rd Lawrence Peet, Harrogate
CLASS 112  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 113  1-pan1 entry
2nd Norman Davies, Bacup
CLASS 114  1-pan1 entry
3rd Steve Walters, Shelley
CLASS 115  1-pan 3 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Steve Walters, Shelley
3rd Michael MYERS,
CLASS 116  1-pan 4 entries
1st Margaret & Tony Taziker, Thornton
2nd Norman Davies, Bacup
3rd Steve Walters, Shelley
CLASS 117  3-pan1 entry
1st Bob Worsley, Woodford
CLASS 118  1-pan 3 entries
1st Steve Walters, Shelley
2nd Norman Davies, Bacup
3rd Bob Worsley, Woodford
CLASS 119  1-pan 3 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
3rd Bob Worsley, Woodford
CLASS 120  1-pan 2 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 121  1-pan 3 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Margaret & Tony Taziker, Thornton
3rd Lawrence Peet, Harrogate
CLASS 122  1-pan 4 entries
1st Steve Walters, Shelley
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
3rd John Kirk, Rotherham
CLASS 123  3-pan 2 entries
1st Steve Walters, Shelley
2nd Margaret & Tony Taziker, Thornton
CLASS 124  1-pan 3 entries
1st Steve Walters, Shelley
2nd Bob Worsley, Woodford
3rd Margaret & Tony Taziker, Thornton
CLASS 125  3-pan1 entry
1st Janet Fielden, Appleby
CLASS 126  1-pan 2 entries
1st Janet Fielden, Appleby
2nd John Holden, Rawtenstall
CLASS 127  1-pan 2 entries
1st Janet Fielden, Appleby
2nd John Holden, Rawtenstall
CLASS 128  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 129  1-pan 3 entries
1st Janet Fielden, Appleby
2nd John Holden, Rawtenstall
3rd Barrie Roberts, Knayton
CLASS 130  1-pan 3 entries
1st John Holden, Rawtenstall
2nd Morag Roberts, Knayton
3rd Janet Fielden, Appleby
CLASS 131  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 132  1-pan1 entry
1st Janet Fielden, Appleby
CLASS 133  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 134  1-pan0 entries
NO RESULTS