Alpine Garden Society



01386 554790

Chesterfield AGS SHOW 2015

Class Results

CLASS 1  6-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 2  3-pan 2 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 3  1-pan 5 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Edward Barraclough, Bradford
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Edward Spencer, Egginton
CLASS 4  3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 5  3-pan1 entry
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 6  1-pan1 entry
1st Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 7  3-pan 2 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 8  1-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 9  1-pan 5 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 10  1-pan 4 entries
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Tony Stanley, Darlington
CLASS 11  3-pan1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 12  1-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 13  1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 14  1-pan 2 entries
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 15  1-pan 3 entries
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
2nd David Charlton, Derby
3rd John Richards, Hexham
CLASS 16  1-pan 3 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 17  1-pan 4 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd David Charlton, Derby
3rd John Richards, Hexham
CLASS 18  1-pan 4 entries
1st Edward Barraclough, Bradford
2nd David Charlton, Derby
3rd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 19  3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 20  1-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 21  3-pan 2 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 22  1-pan 7 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Chris Lilley, North Anston
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 23  1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 24  1-pan 2 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 25  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 26  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 27  1-pan 6 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 28  3-pan1 entry
1st Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 29  1-pan 3 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 30  3-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd John Richards, Hexham
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 31  1-pan 7 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
1st John Richards, Hexham
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 32  1-pan1 entry
1st Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 33  1-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Frank & Barbara Hoyle, Chipping
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 34  1-pan 2 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd John Richards, Hexham
CLASS 35  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 36  1-pan 2 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 37  1-pan 6 entries
1st Dave Riley, Kendal
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Brenda Nickels, Malvern
CLASS 38  3-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 39  1-pan 3 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 40  1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 41  3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 42  1-pan 8 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 43  3-pan 3 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 44  1-pan 7 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 45  1-pan 6 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd David Charlton, Derby
CLASS 46  1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Heather Barraclough, Bradford
CLASS 47  1-pan 2 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Dave Mountfort, Derby
CLASS 48  1-pan 4 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd John & Clare Dower, Frodsham
3rd Joseph Bramley, Chesterfield
CLASS 49  6-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 50  3-pan10 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Frank & Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 51  1-pan10 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd David Charlton, Derby
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 52  3-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 53  3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 54  3-pan 7 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 55  1-pan 6 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 56  1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 57  1-pan 6 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 58  1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd John Richards, Hexham
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 59  1-pan 2 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 60  1-pan 4 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 61  1-pan 7 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd David Charlton, Derby
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 62  1-pan11 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Edward Barraclough, Bradford
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 63  1-pan 5 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd David Charlton, Derby
CLASS 64  3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 65  3-pan 2 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 66  1-pan 4 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 67  3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Les Brown, Southport
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 68  1-pan15 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Les Brown, Southport
CLASS 69  3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 70  1-pan 6 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Edward Barraclough, Bradford
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 71  1-pan10 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 72  3-pan 7 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 73  1-pan10 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd John Richards, Hexham
CLASS 74  1-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 75  1-pan 3 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Dave Riley, Kendal
CLASS 76  1-pan 4 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 77  1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 78  1-pan10 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 79  1-pan12 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 80  1-pan 7 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
2nd Don Peace, Yarm
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 81  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 82  1-pan 2 entries
1st Dave Riley, Kendal
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 83  1-pan1 entry
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 84  1-pan 4 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 85  3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 86  3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 87  1-pan 9 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Dave Riley, Kendal
CLASS 88  1-pan 8 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Frank & Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 89  3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
3rd Igor Bronstein, Oxford
CLASS 91  3-pan1 entry
1st Bob Worsley, Woodford
CLASS 92  1-pan 3 entries
1st Steve Walters, Shelley
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
3rd Bob Worsley, Woodford
CLASS 93  3-pan1 entry
1st Bob Worsley, Woodford
CLASS 94  3-pan1 entry
1st Lawrence Peet, Harrogate
CLASS 95  1-pan 2 entries
2nd Lawrence Peet, Harrogate
3rd Brenda Nickels, Malvern
CLASS 96  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97  1-pan 5 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Igor Bronstein, Oxford
CLASS 98  1-pan 4 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Bob Worsley, Woodford
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 99  1-pan 4 entries
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
2nd Pauline Carless, Redditch
3rd Brenda Nickels, Malvern
CLASS 100  1-pan 8 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
3rd Jackie Street, Derby
CLASS 101  1-pan 3 entries
2nd Heather Barraclough, Bradford
3rd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 102  1-pan1 entry
2nd Norman Davies, Bacup
CLASS 103  1-pan 9 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Steve Walters, Shelley
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 104  1-pan 7 entries
1st Jackie Street, Derby
2nd Joseph Bramley, Chesterfield
3rd Pamela Anderson, Kendal
CLASS 105  1-pan 4 entries
1st Michael Clement, Wolverhampton
2nd Paul Street, Derby
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 106  1-pan 4 entries
1st Joseph Bramley, Chesterfield
2nd Pauline Carless, Redditch
3rd Bob Worsley, Woodford
CLASS 111  3-pan 2 entries
1st Lawrence Peet, Harrogate
2nd Pauline Carless, Redditch
CLASS 112  1-pan 8 entries
1st Joseph Bramley, Chesterfield
2nd Steve Walters, Shelley
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 113  1-pan 4 entries
1st Steve Walters, Shelley
2nd Norman Davies, Bacup
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 114  1-pan 5 entries
1st Lawrence Peet, Harrogate
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 115  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 116  1-pan 4 entries
1st Lawrence Peet, Harrogate
CLASS 117  3-pan 3 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Steve Walters, Shelley
3rd Brenda Nickels, Malvern
CLASS 118  1-pan 5 entries
1st John Kirk, Rotherham
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
3rd Norman Davies, Bacup
CLASS 119  1-pan 2 entries
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 120  3-pan 5 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Norman Davies, Bacup
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 121  1-pan 7 entries
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
2nd Janet Fielden, Appleby
3rd Norman Davies, Bacup
CLASS 122  1-pan 5 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Bob Worsley, Woodford
3rd Brenda Nickels, Malvern
CLASS 123  1-pan 5 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Steve Walters, Shelley
3rd Norman Davies, Bacup
CLASS 124  1-pan 3 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Bob Worsley, Woodford
3rd Lawrence Peet, Harrogate
CLASS 131  3-pan 2 entries
1st Raymond Hurd, Doncaster
2nd Janet Fielden, Appleby
CLASS 132  1-pan 3 entries
1st Denise Bridges, Oldbury
2nd Mark Lee , Beeston
3rd Raymond Hurd, Doncaster
CLASS 133  1-pan 4 entries
1st Adam Bramley, Chesterfield
3rd Denise Bridges, Oldbury
3rd Janet Fielden, Appleby
CLASS 134  1-pan 4 entries
1st Adam Bramley, Chesterfield
2nd Raymond Hurd, Doncaster
3rd Janet Fielden, Appleby
CLASS 135  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 136  1-pan 2 entries
1st Adam Bramley, Chesterfield
2nd Raymond Hurd, Doncaster
CLASS 137  1-pan 3 entries
1st Steve Spells, Sheffield
2nd Raymond Hurd, Doncaster
3rd Adam Bramley, Chesterfield
CLASS 138  1-pan 2 entries
1st Denise Bridges, Oldbury
2nd Raymond Hurd, Doncaster
CLASS 139  1-pan 3 entries
1st Denise Bridges, Oldbury
2nd Raymond Hurd, Doncaster
3rd Janet Fielden, Appleby
CLASS 140  1-pan 3 entries
1st Adam Bramley, Chesterfield
2nd Janet Fielden, Appleby
3rd Raymond Hurd, Doncaster
CLASS 141  1-pan 2 entries
1st Raymond Hurd, Doncaster
2nd Janet Fielden, Appleby
CLASS 142  1-pan 2 entries
1st Mark Lee , Beeston
2nd Raymond Hurd, Doncaster