Alpine Garden Society



01386 554790

Bakewell AGS SHOW 2015

Class Results

CLASS 1  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 2  1-pan 6 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd David Charlton, Derby
CLASS 3  1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 4  1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
3rd David Charlton, Derby
CLASS 5  3-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 6  1-pan 2 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
3rd Chris Lilley, North Anston
CLASS 7  1-pan 3 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 8  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 9  1-pan 3 entries
1st Tony hollingworth, Sheffield
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 10  1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 11  1-pan 5 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Dave Mountfort, Derby
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 12  3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 13  1-pan 5 entries
1st Dave Mountfort, Derby
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 14  1-pan 8 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 15  1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 16  3-pan 4 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 17  1-pan 7 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 18  3-pan 4 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 19  1-pan 4 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 20  1-pan 3 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 21  3-pan 5 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 22  1-pan 5 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 23  1-pan 7 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 24  3-pan 4 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 25  1-pan 7 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Don Peace, Yarm
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 26  3-pan 3 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 27  1-pan 6 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 28  3-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 29  1-pan 7 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 30  3-pan 3 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
2nd David Charlton, Derby
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 31  1-pan 3 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
3rd David Charlton, Derby
CLASS 32  1-pan 4 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 33  1-pan 3 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Joan Bradbury, Elwick
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 36  6-pan1 entry
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 37  3-pan 4 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 38  1-pan 6 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 39  1-pan 2 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd John Richards, Hexham
CLASS 40  1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
3rd Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 41  1-pan 3 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd David Charlton, Derby
CLASS 42  1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Instone, Leeds
CLASS 43  1-pan 3 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 44  1-pan 2 entries
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd John Richards, Hexham
CLASS 45  1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 46  1-pan 4 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 47  1-pan 4 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 48  3-pan 5 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 49  1-pan 9 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 50  1-pan 6 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 51  1-pan 5 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Paul Street, Derby
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 52  1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 53  1-pan 5 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 54  1-pan11 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 55  1-pan 8 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 56  6-pan 5 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 57  1-pan10 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
3rd John Dixon, East Leake
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 58  1-pan15 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
2nd Don Peace, Yarm
3rd Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 59  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 60  1-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Don Peace, Yarm
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 61  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 62  1-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 63  1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Chris Bowyer, Chaddesden
3rd Edward Spencer, Egginton
CLASS 64  1-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 65  1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 71  6-pan1 entry
2nd Pauline Carless, Redditch
CLASS 72  1-pan 7 entries
1st Tony hollingworth, Sheffield
3rd Bob Worsley, Woodford
CLASS 73  1-pan 2 entries
2nd Bob Worsley, Woodford
CLASS 74  1-pan1 entry
2nd Norman Davies, Bacup
CLASS 75  1-pan1 entry
1st Tony hollingworth, Sheffield
CLASS 76  1-pan 2 entries
1st Paul Street, Derby
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 77  1-pan 3 entries
1st Norman Davies, Bacup
CLASS 78  1-pan 6 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Pauline Carless, Redditch
3rd Jackie Street, Derby
CLASS 79  1-pan 8 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Bob Worsley, Woodford
3rd Jackie Street, Derby
CLASS 80  1-pan 5 entries
1st Gemma Hayes, Colwyn Bay
2nd Norman Davies, Bacup
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 81  1-pan 3 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Pauline Carless, Redditch
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 82  1-pan 6 entries
1st Jackie Street, Derby
2nd Pauline Carless, Redditch
3rd Norman Davies, Bacup
CLASS 83  1-pan 5 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Norman Davies, Bacup
3rd Bob Worsley, Woodford
CLASS 84  1-pan 3 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Pauline Carless, Redditch
3rd Lawrence Peet, Harrogate
CLASS 85  1-pan 3 entries
1st Pauline Carless, Redditch
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Norman Davies, Bacup
CLASS 86  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91  3-pan 4 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Pamela Anderson, Kendal
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 92  1-pan 5 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Lawrence Peet, Harrogate
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 93  1-pan1 entry
1st Pauline Carless, Redditch
CLASS 94  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95  1-pan 3 entries
1st Lawrence Peet, Harrogate
3rd Norman Davies, Bacup
CLASS 96  1-pan 3 entries
1st Lawrence Peet, Harrogate
2nd Pauline Carless, Redditch
3rd Norman Davies, Bacup
CLASS 97  1-pan 3 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Paul Street, Derby
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 98  3-pan1 entry
2nd Jackie Street, Derby
CLASS 99  1-pan 4 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Jackie Street, Derby
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 100  3-pan 3 entries
1st Paul Street, Derby
3rd Norman Davies, Bacup
CLASS 111  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 112  1-pan1 entry
1st Steve Spells, Sheffield
CLASS 113  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 114  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 115  1-pan1 entry
1st Mark Lee, Beeston
CLASS 116  1-pan1 entry
1st Gillian Clarkson, Blackpool
CLASS 117  1-pan1 entry
2nd Mark Lee, Beeston
CLASS 118  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 119  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 120  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 121  1-pan0 entries
NO RESULTS