Alpine Garden Society



01386 554790

London AGS SHOW 2014

Class Results

CLASS 1  6-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 2  3-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3  1-pan 4 entries
1st David Charlton, Derby
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 4  12-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5  1-pan1 entry
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 6  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7  1-pan1 entry
2nd David Boyd, Powburn
CLASS 8  1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd David Boyd, Powburn
CLASS 9  1-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 10  1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 11  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 12  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 13  1-pan1 entry
2nd David Boyd, Powburn
CLASS 14  1-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 15  1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 16  3-pan1 entry
2nd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 17  1-pan 3 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Barry Tattersall, Twickenham
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 18  3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 19  1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 20  6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 21  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 22  1-pan 2 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 23  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 24  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 25  1-pan1 entry
1st Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 26  1-pan1 entry
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 27  3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd David Charlton, Derby
CLASS 28  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29  1-pan 5 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd David Charlton, Derby
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 30  1-pan 5 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Jim McGregor, Worcester
3rd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 31  1-pan 2 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 32  3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 33  1-pan 2 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 34  1-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 35  1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 36  1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 37  1-pan 3 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 38  3-pan 3 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 39  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 40  1-pan 3 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd David Charlton, Derby
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 41  3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 42  1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 43  1-pan 3 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 44  1-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd David Charlton, Derby
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 45  1-pan 2 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Colin Rogers, Holloway
CLASS 46  1-pan 3 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Michael Sullivan, Brentwood
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 47  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 48  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 49  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 50  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 51  6-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 52  3-pan 6 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 53  1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 54  6-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 55  3-pan 3 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 56  3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 57  1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 58  3-pan1 entry
1st David Philbey, Petersfield
CLASS 59  1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 60  1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 61  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 62  1-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 63  1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 64  1-pan1 entry
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 65  1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 66  3-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 67  1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 68  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 69  1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 70  3-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 71  1-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 72  1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 73  3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 74  1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Jim McGregor, Worcester
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 75  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 77  1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 78  1-pan 3 entries
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 79  1-pan 2 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 80  1-pan 4 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Michael Sullivan, Brentwood
3rd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 81  3-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd David Charlton, Derby
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 82  1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 83  3-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 84  1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 85  1-pan 7 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd George Elder, Cardiff
3rd David Charlton, Derby
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 86  6-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 87  3-pan1 entry
1st Ray Drew, Laindon
CLASS 88  1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd David Charlton, Derby
3rd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 89  1-pan 4 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd George Elder, Cardiff
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 90  1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 91  3-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 101  3-pan1 entry
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 102  1-pan 2 entries
1st Michael Clement, Wolverhampton
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 103  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 104  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 105  1-pan1 entry
1st Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 106  1-pan 3 entries
1st Michael Clement, Wolverhampton
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Colin Rogers, Holloway
CLASS 107  1-pan 3 entries
1st Colin Rogers, Holloway
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 108  1-pan 2 entries
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 109  1-pan1 entry
1st Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 110  1-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 111  1-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Colin Rogers, Holloway
CLASS 112  1-pan1 entry
1st Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 121  3-pan1 entry
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 122  1-pan 2 entries
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 123  1-pan1 entry
1st Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 124  1-pan1 entry
1st Colin Rogers, Holloway
CLASS 125  1-pan 2 entries
1st Colin Rogers, Holloway
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 126  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 127  1-pan1 entry
1st Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 128  1-pan 2 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 129  1-pan1 entry
1st Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 130  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 131  1-pan 2 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 141  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 142  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 143  1-pan1 entry
1st James Lintott, Guildford
CLASS 144  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 145  1-pan1 entry
1st James Lintott, Guildford
CLASS 146  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 147  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 148  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 149  1-pan1 entry
1st James Lintott, Guildford
CLASS 200  6-picture 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Kit Strange, London
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 201  3-picture 8 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Kit Strange, London
CLASS 202  6-picture 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Kit Strange, London
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 203  3-picture10 entries
1st Kit Strange, London
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 204  1-picture 9 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 205  3-picture 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 206  1-picture 4 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd John & Clare Dower, Frodsham
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 207  3-picture 4 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd John & Clare Dower, Frodsham
3rd John Hill, Worcester
CLASS 208  1-picture 5 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 209  3-picture 9 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 210  3-picture 4 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 211  1-picture 5 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 212  3-picture 3 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 213  3-picture 2 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 214  3-picture1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 215  1-picture 3 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Caroline Jackson-Houlston, Risinghurst
CLASS 216  6-picture1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 217  3-picture 2 entries
1st Caroline Jackson-Houlston, Risinghurst
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 218  1-picture 4 entries
1st Caroline Jackson-Houlston, Risinghurst
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 219  6-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 220  3-picture1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 221  1-picture 3 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 222  3-picture1 entry
1st Peggy Dawe, Purley
CLASS 223  1-picture 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 224  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 225  1-picture 3 entries
1st Vincent Daniels, Woodford Green
2nd Jean Morris, Berkhamsted
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 226  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 227  1-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 228  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 229  1-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 230  3-picture 3 entries
1st Kit Strange, London
2nd John Hill, Worcester
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 231  1-picture 5 entries
1st John Hill, Worcester
2nd Ron Baker, Llanarthney
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 232  3-picture 2 entries
1st John Hill, Worcester
2nd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 233  1-picture 2 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd John Hill, Worcester
CLASS 234  1-picture 2 entries
1st John Hill, Worcester
2nd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 235  1-picture 3 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Kit Strange, London
3rd John Hill, Worcester
CLASS 236  1-picture 2 entries
1st John Hill, Worcester
2nd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 237  1-picture 2 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd John Hill, Worcester
CLASS 240  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 241  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 242  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 243  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 244  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 245  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 246  1-picture1 entry
1st Vincent Daniels, Woodford Green
CLASS 247  1-picture0 entries
NO RESULTS