Alpine Garden Society



01386 554790

Early Spring AGS SHOW 2014

Class Results

CLASS 1  6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2  3-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 3  1-pan 3 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 4  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 5  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 6  1-pan1 entry
1st George Elder, Cardiff
CLASS 7  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 8  1-pan1 entry
1st Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 9  3-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 10  1-pan 2 entries
1st Dave Riley, Kendal
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 11  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 12  1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 13  1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 14  3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 15  1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 16  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 17  1-pan 2 entries
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 18  3-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 19  1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 20  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 21  1-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Kit Strange, London
CLASS 22  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 23  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 24  1-pan 5 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd George Elder, Cardiff
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 25  1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
3rd Peter Hurren, Datchworth
CLASS 26  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 27  1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 28  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29  1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 30  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 31  1-pan1 entry
1st Peter Erskine, Petersfield
CLASS 32  1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Barbara Chapman, Runwell
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 33  1-pan 6 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Michael Sullivan, Brentwood
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 34  1-pan 2 entries
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 35  3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 36  1-pan 6 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 37  3-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Michael Sullivan, Brentwood
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 38  1-pan 5 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 39  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 40  1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 41  1-pan1 entry
3rd Peter Jones, Dunstable
CLASS 42  1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 43  1-pan 2 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 47  6-pan 3 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 48  3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 49  1-pan 4 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Nadine St. Claire, South Woodham F
CLASS 50  3-pan1 entry
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 51  3-pan 4 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 52  1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd David Philbey, Petersfield
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 53  3-pan 4 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 54  1-pan 7 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 55  3-pan1 entry
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 56  1-pan 8 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 57  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 58  1-pan 2 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 59  3-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 60  1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 61  1-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 62  3-pan 2 entries
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 63  1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Chris Lilley, North Anston
CLASS 64  3-pan 2 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 65  1-pan 4 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 66  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 67  1-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 68  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 69  3-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 70  1-pan10 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 71  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 72  1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 73  3-pan1 entry
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 74  1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Jim McGregor, Worcester
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 75  3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 76  1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 77  3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 78  1-pan 7 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 79  1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 80  1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 81  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 82  1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 83  1-pan 4 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 84  3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 85  6-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 86  3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 87  1-pan 6 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 88  3-pan 4 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 89  1-pan 5 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 91  6-pan1 entry
1st Peter Taggart, Belper
CLASS 92  3-pan 4 entries
1st Bob Fenwick, Woking
2nd Peter Hurren, Datchworth
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 93  1-pan 6 entries
1st Bob Fenwick, Woking
2nd Audrey Dart, Henfield
2nd Duncan Gates, Saffron Walden
3rd Barbara Chapman, Runwell
CLASS 94  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 96  1-pan 2 entries
2nd Duncan Gates, Saffron Walden
3rd Barbara Chapman, Runwell
CLASS 97  1-pan 2 entries
2nd Bob Fenwick, Woking
3rd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 98  1-pan1 entry
1st Bob Fenwick, Woking
CLASS 99  3-pan1 entry
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 100  1-pan 2 entries
2nd Audrey Dart, Henfield
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 101  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103  3-pan 2 entries
1st Peter Taggart, Belper
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 104  1-pan 5 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
3rd Peter Taggart, Belper
CLASS 105  1-pan1 entry
1st Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 106  3-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
3rd Duncan Gates, Saffron Walden
CLASS 107  1-pan 4 entries
1st Cliff Walker, Crayford
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 112  3-pan 3 entries
1st Bob Fenwick, Woking
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Peter Taggart, Belper
CLASS 113  1-pan 5 entries
1st Bob Fenwick, Woking
2nd Duncan Gates, Saffron Walden
3rd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 114  3-pan 2 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
2nd Bob Fenwick, Woking
CLASS 115  1-pan 2 entries
1st Bob Fenwick, Woking
2nd Duncan Gates, Saffron Walden
CLASS 116  1-pan 2 entries
2nd Peter Hurren, Datchworth
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 117  1-pan 4 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
2nd Peter Hurren, Datchworth
3rd Audrey Dart, Henfield
CLASS 118  1-pan 4 entries
2nd Maurice Bacon, Silver End
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 119  1-pan 4 entries
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
2nd Peter Taggart, Belper
3rd Peter Hurren, Datchworth
CLASS 120  1-pan 2 entries
1st Peter Taggart, Belper
2nd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 121  1-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 122  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 123  1-pan 2 entries
1st Peter Taggart, Belper
2nd Bob Fenwick, Woking
CLASS 124  1-pan 4 entries
1st Bob Fenwick, Woking
2nd Peter Taggart, Belper
3rd Duncan Gates, Saffron Walden
CLASS 129  3-pan1 entry
1st David & Liz Livermore, Barley
CLASS 130  1-pan 2 entries
1st Janine Doulton, Folkestone
2nd David & Liz Livermore, Barley
CLASS 131  1-pan1 entry
2nd David & Liz Livermore, Barley
CLASS 132  1-pan1 entry
1st David & Liz Livermore, Barley
CLASS 133  1-pan1 entry
2nd David & Liz Livermore, Barley
CLASS 134  1-pan1 entry
1st Ralph Sachs, Woodham Mortime
CLASS 135  1-pan 4 entries
1st David & Liz Livermore, Barley
2nd Steven Bratley, London
3rd Kit Strange, London
CLASS 136  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 137  1-pan1 entry
1st David & Liz Livermore, Barley