Alpine Garden Society



01386 554790

Cleveland AGS SHOW 2014

Class Results

CLASS 1  6-pan1 entry
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 2  3-pan 4 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 3  1-pan 7 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Peter Bland, Goosnargh
3rd John Richards, Hexham
CLASS 4  3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 5  1-pan 4 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 6  1-pan 2 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 7  1-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Trevor Harding, Ferryhill
CLASS 8  1-pan1 entry
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 9  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 10  1-pan1 entry
1st Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 11  1-pan1 entry
1st Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 12  1-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 13  1-pan 6 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 14  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 15  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 16  1-pan 6 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 17  1-pan 4 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Trevor Harding, Ferryhill
CLASS 18  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 19  1-pan 4 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 20  1-pan1 entry
1st George Young, Stocksfield
CLASS 21  1-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 22  1-pan 6 entries
1st Wilf Lombard, Whickham
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 23  1-pan 7 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 24  1-pan 6 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Mike Dale, Felton
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 25  1-pan 2 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 26  3-pan1 entry
1st George Young, Stocksfield
CLASS 27  3-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 28  3-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 29  1-pan 3 entries
1st Mala Janes, Ponteland
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Della Kerr, Darlington
CLASS 30  1-pan 4 entries
1st John Richards, Hexham
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 31  3-pan 2 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 32  1-pan 4 entries
1st Trevor Harding, Ferryhill
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 33  1-pan 4 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 34  1-pan 7 entries
1st Dave Riley, Kendal
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 35  3-pan 3 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 36  1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
2nd George Young, Stocksfield
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 37  1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 38  1-pan 4 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Sue Flanigan, Thirsk
CLASS 39  1-pan 6 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 40  1-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 41  1-pan 4 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 45  6-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 46  3-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Chris Lilley, North Anston
CLASS 47  1-pan 9 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd George Young, Stocksfield
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 48  3-pan 6 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 49  3-pan 3 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 50  1-pan 6 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd John Mullaney, Wakefield
CLASS 51  3-pan 4 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 52  1-pan11 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 53  1-pan 8 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd John Mullaney, Wakefield
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 54  1-pan 5 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Jim Watson, Stocksfield
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 55  1-pan 4 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Trevor Harding, Ferryhill
CLASS 56  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 57  1-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 58  1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 59  1-pan10 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd Ian Instone, Leeds
3rd Mala Janes, Ponteland
CLASS 60  1-pan 6 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 61  1-pan11 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 62  1-pan 4 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 63  3-pan 5 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 64  1-pan 7 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Mala Janes, Ponteland
CLASS 65  3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 66  1-pan 6 entries
1st Mala Janes, Ponteland
2nd Anne Wright, York
3rd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 67  1-pan 3 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 68  1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 69  1-pan10 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 70  1-pan 8 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 71  1-pan15 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Instone, Leeds
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 72  1-pan 7 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 73  1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd John Savage, Church Warsop
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 74  3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 75  1-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 76  1-pan 4 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 77  1-pan10 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Don Peace, Yarm
3rd Trevor Harding, Ferryhill
CLASS 78  1-pan 4 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 79  1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 80  1-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 81  1-pan 7 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 82  3-pan 7 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 83  1-pan 8 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd George Young, Stocksfield
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 84  1-pan 6 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 85  3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 90  6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91  3-pan 2 entries
1st Sue Flanigan, Thirsk
2nd Margaret & Tony Taziker, Thornton
CLASS 92  1-pan 4 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Sue Flanigan, Thirsk
3rd Margaret & Tony Taziker, Thornton
CLASS 93  1-pan1 entry
1st Norman Davies, Bacup
CLASS 94  1-pan 4 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Christine Boulby, Acklington
CLASS 95  1-pan1 entry
1st Tony Stanley, Darlington
CLASS 96  1-pan1 entry
1st Bob Worsley, Woodford
CLASS 97  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98  1-pan1 entry
1st Christine Boulby, Acklington
CLASS 99  1-pan1 entry
1st Michael Clement, Wolverhampton
CLASS 100  1-pan 3 entries
1st Christine Boulby, Acklington
2nd Bob Worsley, Woodford
3rd Norman Davies, Bacup
CLASS 101  1-pan1 entry
1st John Kirk, Rotherham
CLASS 102  1-pan 2 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 103  1-pan 5 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd John Kirk, Rotherham
3rd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 104  1-pan 4 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Bob Worsley, Woodford
3rd Alan Oatway, Newby Bridge
CLASS 105  1-pan 2 entries
1st Pamela Anderson, Kendal
2nd Margaret & Tony Taziker, Thornton
CLASS 107  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 108  1-pan 3 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Keith Blundell, Chopwell
3rd John Kirk, Rotherham
CLASS 109  3-pan 3 entries
2nd Margaret & Tony Taziker, Thornton
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 110  1-pan 2 entries
1st Frances Mullaney, Wakefield
2nd Bob Worsley, Woodford
CLASS 111  1-pan 7 entries
1st Alan Oatway, Newby Bridge
2nd Christine Boulby, Acklington
3rd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 112  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 113  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 114  1-pan 2 entries
1st Hazel Rogers, Danby
2nd Tony Stanley, Darlington
CLASS 115  1-pan 5 entries
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
2nd Bob Worsley, Woodford
3rd Christine Boulby, Acklington
CLASS 116  1-pan1 entry
2nd Bob Worsley, Woodford
CLASS 117  3-pan 2 entries
NO RESULTS
CLASS 118  1-pan 3 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Frances Mullaney, Wakefield
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 119  1-pan 2 entries
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
2nd Hazel Rogers, Danby
CLASS 120  1-pan 2 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 121  1-pan 3 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 122  1-pan 7 entries
1st Christine Boulby, Acklington
2nd Norman Davies, Bacup
3rd Alan Oatway, Newby Bridge
CLASS 123  3-pan1 entry
2nd Norman Davies, Bacup
CLASS 124  1-pan 7 entries
1st Hazel Rogers, Danby
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
3rd Margaret & Tony Taziker, Thornton
CLASS 125  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 126  1-pan1 entry
1st John Holden, Rawtenstall
CLASS 127  1-pan1 entry
1st John Holden, Rawtenstall
CLASS 128  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 129  1-pan1 entry
1st Keith Blundell, Chopwell
CLASS 130  1-pan1 entry
1st John Holden, Rawtenstall
CLASS 131  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 132  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 133  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 134  1-pan0 entries
NO RESULTS