Alpine Garden Society



01386 554790

Summer South AGS SHOW 2013

Class Results

CLASS 1  6-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 2  3-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3  1-pan 8 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 4  1-pan 3 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 5  1-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 6  1-pan 2 entries
1st David Richards, Cheltenham
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 7  1-pan 3 entries
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 8  1-pan1 entry
1st Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 9  1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 10  1-pan1 entry
1st Janet Aspland, Stourbridge
CLASS 11  1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 12  3-pan 2 entries
1st Lorraine&Chris Birchall, Cullompton
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 13  1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Lorraine&Chris Birchall, Cullompton
3rd Ian Sharpe, Flamstead
CLASS 14  3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 15  1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
3rd George Elder, Cardiff
3rd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 16  1-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 17  1-pan 6 entries
1st Dorothy Sample, Devizes
2nd Lorraine&Chris Birchall, Cullompton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 18  1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 19  3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Sharpe, Flamstead
3rd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 20  1-pan 3 entries
1st Russell Beeson, Broadstone
2nd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 21  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 22  1-pan 5 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Jean Morris, Berkhamsted
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 23  1-pan 2 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 24  3-pan 2 entries
1st Jean Morris, Berkhamsted
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 25  3-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 26  1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 27  1-pan 3 entries
1st Jean Morris, Berkhamsted
2nd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 28  1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Russell Beeson, Broadstone
CLASS 29  1-pan 3 entries
1st Simon Bond, Hartpury
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 30  1-pan 7 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 31  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 32  1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 33  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 34  1-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 35  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 38  6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 39  3-pan 5 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Sharpe, Flamstead
CLASS 40  1-pan 9 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 41  1-pan 3 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd Ian Sharpe, Flamstead
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 42  1-pan 4 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 43  1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 44  3-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd George Elder, Cardiff
3rd Lorraine&Chris Birchall, Cullompton
CLASS 45  1-pan 8 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 46  3-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Joy Bishop, Lightwater
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 47  3-pan 4 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd Paul Street, Derby
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 48  1-pan 7 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Paul Street, Derby
CLASS 49  1-pan11 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 50  3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Sharpe, Flamstead
CLASS 51  1-pan 5 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 52  3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Russell Beeson, Broadstone
CLASS 53  1-pan 2 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Russell Beeson, Broadstone
CLASS 54  1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 55  3-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 56  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 57  1-pan 4 entries
1st Ian Sharpe, Flamstead
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 58  3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 59  1-pan 6 entries
1st Dorothy Sample, Devizes
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 60  1-pan 5 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 61  1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 62  1-pan1 entry
1st Dorothy Sample, Devizes
CLASS 65  3-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Rick Lambert, Northampton
CLASS 66  1-pan 3 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Rick Lambert, Northampton
CLASS 67  1-pan1 entry
2nd Tony Pennington, Castle Cary
CLASS 68  1-pan1 entry
1st Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 69  1-pan 4 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Tony Bennett, Broadstone
3rd Rick Lambert, Northampton
CLASS 70  1-pan 2 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Rick Lambert, Northampton
CLASS 71  3-pan1 entry
1st Rick Lambert, Northampton
CLASS 72  1-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Rick Lambert, Northampton
CLASS 73  1-pan 4 entries
1st Tony Bennett, Broadstone
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Russell Beeson, Broadstone
CLASS 74  1-pan 4 entries
1st Tony Bennett, Broadstone
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd Jackie Street, Derby
CLASS 75  3-pan 4 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Jackie Street, Derby
3rd Rick Lambert, Northampton
CLASS 76  1-pan 3 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 77  1-pan 2 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Russell Beeson, Broadstone
CLASS 78  1-pan 5 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Jackie Street, Derby
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 79  1-pan 2 entries
1st Rick Lambert, Northampton
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 80  1-pan1 entry
1st Jackie Street, Derby
CLASS 83  3-pan 2 entries
1st Jackie Street, Derby
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 84  1-pan 6 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Tony Bennett, Broadstone
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 85  1-pan1 entry
1st Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 86  1-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Rick Lambert, Northampton
CLASS 87  1-pan 2 entries
1st Jackie Street, Derby
2nd Russell Beeson, Broadstone
CLASS 88  1-pan 4 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Russell Beeson, Broadstone
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 89  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90  1-pan 5 entries
1st Jackie Street, Derby
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 91  3-pan1 entry
1st Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 92  1-pan1 entry
1st Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 95  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96  1-pan 2 entries
1st Christine Hughes, Ringwood
2nd David Hughes, Ringwood
CLASS 97  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 230  3-picture 7 entries
1st Christine Hughes, Ringwood
2nd John & Clare Dower, Frodsham
3rd Kit Strange, London
CLASS 231  1-picture 9 entries
1st Kit Strange, London
2nd John & Clare Dower, Frodsham
3rd Ron Baker, Llanarthney
CLASS 232  3-picture 2 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd John Hill, Worcester
CLASS 233  1-picture 5 entries
1st Kit Strange, London
2nd Christine Chappell, Dorchester
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 234  1-picture 2 entries
2nd John & Clare Dower, Frodsham
3rd John Hill, Worcester
CLASS 235  1-picture 8 entries
1st John Hill, Worcester
2nd John McCarthy, Winchester
3rd Kit Strange, London
CLASS 236  1-picture 4 entries
1st John Hill, Worcester
2nd John & Clare Dower, Frodsham
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd John McCarthy, Winchester
CLASS 237  1-picture 4 entries
1st Christine Hughes, Ringwood
2nd David Hughes, Ringwood
3rd John Hill, Worcester
CLASS 238  3-picture 4 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
1st Kit Strange, London
2nd David Hughes, Ringwood
3rd John Hill, Worcester
CLASS 239  1-picture 6 entries
1st John McCarthy, Winchester
2nd John & Clare Dower, Frodsham
3rd Kit Strange, London