Alpine Garden Society



01386 554790

South Wales AGS SHOW 2013

Class Results

CLASS 1  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 3  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 4  1-pan 2 entries
1st George Elder, Cardiff
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 5  3-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 6  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 7  1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 8  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 9  1-pan 2 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd George Elder, Cardiff
CLASS 10  1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 11  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 12  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 13  1-pan1 entry
1st John Dixon, East Leake
CLASS 14  1-pan1 entry
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 15  1-pan 2 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 16  1-pan 2 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 17  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 18  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 19  1-pan1 entry
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 20  1-pan1 entry
1st Eric Jarrett, Stroud
CLASS 21  1-pan 2 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 22  1-pan 5 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 23  1-pan 2 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 24  3-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 25  3-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 26  3-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 27  1-pan 2 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 30  6-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 31  3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 32  1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 33  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 34  3-pan1 entry
1st Eric Jarrett, Stroud
CLASS 35  1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 36  3-pan 2 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 37  1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 38  3-pan 2 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 39  1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 40  1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 41  3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 42  1-pan 5 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Elsie Willett, Biggleswade
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 43  1-pan1 entry
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 44  1-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 45  3-pan 2 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 46  1-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Don Peace, Yarm
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 47  3-pan 5 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd George Elder, Cardiff
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 48  1-pan 2 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Don Peace, Yarm
CLASS 49  1-pan 6 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Jim McGregor, Worcester
CLASS 50  1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd George Elder, Cardiff
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 51  3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 52  1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 53  1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd David Richards, Cheltenham
CLASS 54  1-pan 2 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 55  1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd George Elder, Cardiff
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 56  1-pan 8 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 57  1-pan1 entry
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 58  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 59  3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 60  1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 61  3-pan 3 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 62  1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 63  3-pan1 entry
1st George Elder, Cardiff
CLASS 64  1-pan 4 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 65  3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 66  1-pan 4 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 70  3-pan1 entry
1st Peter Taggart, Belper
CLASS 71  1-pan1 entry
3rd Peter Taggart, Belper
CLASS 72  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 73  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 74  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 75  1-pan1 entry
1st Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 76  1-pan 2 entries
1st Peter Taggart, Belper
2nd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 77  3-pan1 entry
2nd Peter Taggart, Belper
CLASS 78  1-pan 3 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 79  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80  1-pan1 entry
1st Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 81  1-pan1 entry
1st Andrew Ward, Wisbech
CLASS 85  3-pan 3 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd Peter Taggart, Belper
CLASS 86  1-pan 3 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Peter Taggart, Belper
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 87  1-pan 2 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Audrey Dart, Henfield
CLASS 88  1-pan1 entry
1st Audrey Dart, Henfield
CLASS 89  1-pan1 entry
1st Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 90  3-pan 3 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Peter Taggart, Belper
CLASS 91  1-pan 4 entries
1st Peter Taggart, Belper
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 92  1-pan 2 entries
1st Peter Taggart, Belper
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 95  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98  1-pan1 entry
1st Christine Mullins, Cardiff
CLASS 99  1-pan1 entry
2nd Christine Mullins, Cardiff
CLASS 100  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101  1-pan1 entry
1st Caroline Derbyshire, Cardiff