Alpine Garden Society



01386 554790

Midland AGS SHOW 2013

Class Results

CLASS 1  6-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 2  3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3  1-pan10 entries
1st Della Kerr, Darlington
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 4  3-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 5  1-pan11 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 6  1-pan 4 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Don Peace, Yarm
3rd Chris Lilley, North Anston
CLASS 7  1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 8  1-pan 6 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 9  1-pan 2 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 10  1-pan 3 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 11  1-pan 2 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 12  1-pan 4 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Chris Lilley, North Anston
3rd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 13  1-pan1 entry
1st Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 14  1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 15  3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 16  1-pan10 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 17  1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 18  1-pan 6 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 19  3-pan1 entry
1st Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 20  1-pan11 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 21  3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 22  1-pan 5 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 23  1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 24  1-pan 5 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 25  3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 26  1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 27  1-pan 2 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 28  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29  1-pan 4 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 30  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 31  1-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 32  1-pan10 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 33  3-pan 3 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 34  1-pan 3 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 35  1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 36  3-pan 3 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 37  1-pan 5 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 38  1-pan 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 39  1-pan 3 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 40  1-pan1 entry
1st Margaret Pickering, Goole
CLASS 41  1-pan 2 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 51  6-pan 4 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 52  3-pan11 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Ian Kidman, Ebchester
3rd Chris Lilley, North Anston
CLASS 53  1-pan 9 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 54  3-pan11 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 55  1-pan 8 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 56  1-pan 6 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 57  1-pan20 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Brian Burrow, Lancaster
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 58  1-pan 9 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 59  1-pan 5 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 60  3-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 61  1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 62  1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 63  1-pan 8 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 64  1-pan1 entry
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 65  1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Jean Morris, Berkhamsted
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 66  1-pan10 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 67  1-pan1 entry
1st Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 68  1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 69  3-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 70  1-pan 5 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 71  1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Robin Pickering, Goole
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 72  1-pan 7 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 73  1-pan 9 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 74  1-pan 6 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd David Philbey, Petersfield
3rd Ann & Michael Morton, Woking
CLASS 75  3-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 76  3-pan 6 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 77  1-pan12 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 78  3-pan 4 entries
1st Dave Riley, Kendal
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 79  1-pan12 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 80  1-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 81  3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Instone, Leeds
CLASS 82  1-pan 9 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd John Dixon, East Leake
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 83  1-pan 4 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 84  3-pan1 entry
2nd Dave Mountfort, Derby
CLASS 85  1-pan 5 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 86  1-pan 3 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 87  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 88  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 89  1-pan 4 entries
1st Dave Newsome, Dronfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 90  1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Elsie Willett, Biggleswade
CLASS 91  3-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 92  1-pan 4 entries
1st Jim Almond, Shrewsbury
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 93  1-pan 7 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd George Young, Stocksfield
3rd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 94  6-pan1 entry
1st Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 95  3-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 96  1-pan10 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Don Peace, Yarm
3rd John Dixon, East Leake
CLASS 97  1-pan13 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 98  3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 101  6-pan 2 entries
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 102  3-pan 4 entries
1st Tony Stanley, Darlington
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 103  1-pan 4 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 104  1-pan 3 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Tony Stanley, Darlington
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 105  1-pan1 entry
1st Tony Stanley, Darlington
CLASS 106  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 107  1-pan1 entry
1st Norman Davies, Bacup
CLASS 108  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 109  1-pan 3 entries
2nd Pamela Anderson, Kendal
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 110  1-pan1 entry
2nd Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 111  1-pan 5 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 112  1-pan 2 entries
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 113  1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
3rd Michael Dyer, Rudgwick
CLASS 114  1-pan 9 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Norman Davies, Bacup
3rd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 115  1-pan 5 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 116  3-pan 4 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 117  1-pan 6 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 118  1-pan 8 entries
1st Pamela Anderson, Kendal
2nd Jackie Street, Derby
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 119  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 121  3-pan 3 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
3rd Norman Davies, Bacup
CLASS 122  1-pan 7 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Tony Stanley, Darlington
3rd Norman Davies, Bacup
CLASS 123  1-pan 8 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 124  1-pan 4 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Jackie Street, Derby
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 125  1-pan1 entry
1st Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 126  1-pan1 entry
2nd Norman Davies, Bacup
CLASS 127  1-pan1 entry
1st Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 128  1-pan 5 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Tony Stanley, Darlington
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 129  1-pan 3 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 130  1-pan 3 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
3rd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 131  1-pan 2 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 132  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 133  1-pan 5 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Michael Dyer, Rudgwick
CLASS 135  3-pan 5 entries
1st Pauline Carless, Redditch
2nd Sonia Morris, Stourbridge
CLASS 136  1-pan 3 entries
1st Pauline Carless, Redditch
2nd Sonia Morris, Stourbridge
3rd John Kirk, Rotherham
CLASS 137  1-pan1 entry
2nd Pauline Carless, Redditch
CLASS 138  1-pan 4 entries
1st John Kirk, Rotherham
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 139  1-pan1 entry
2nd Sonia Morris, Stourbridge
CLASS 140  1-pan 3 entries
1st Neville Morris, Stourbridge
2nd Ross Barbour, Alcester
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 141  1-pan 4 entries
1st Helen Picton, Malvern
2nd Joseph Bramley, Chesterfield
3rd John Kirk, Rotherham
CLASS 142  1-pan1 entry
1st John Kirk, Rotherham
CLASS 143  1-pan 3 entries
1st Joseph Bramley, Chesterfield
2nd Ross Barbour, Alcester
3rd John Kirk, Rotherham
CLASS 144  1-pan1 entry
2nd John Kirk, Rotherham
CLASS 145  1-pan1 entry
1st Pauline Carless, Redditch