Alpine Garden Society



01386 554790

Malvern AGS SHOW 2013

Class Results

CLASS 1  6-pan1 entry
1st Chris Lilley, North Anston
CLASS 2  3-pan 3 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd David Charlton, Derby
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3  1-pan 6 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 4  3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 5  1-pan1 entry
1st Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 6  1-pan 3 entries
1st Gavin Moore, Dublin 18
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 7  1-pan 2 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 8  1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 9  1-pan1 entry
1st Liam Byrne, Dublin 16
CLASS 10  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 11  1-pan1 entry
1st David Richards, Cheltenham
CLASS 12  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 13  3-pan 2 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 14  1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 15  1-pan 6 entries
1st John Harrison, Tipton
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 16  1-pan 7 entries
1st Billy Moore, Dublin 14
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 17  1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 18  1-pan 4 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 19  1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 20  3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 21  1-pan 5 entries
1st Ian Sharpe, Flamstead
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 22  3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd David Charlton, Derby
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 23  1-pan 8 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Ian Sharpe, Flamstead
CLASS 24  1-pan 7 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd John Harrison, Tipton
3rd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 25  1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 26  1-pan 6 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Ian Sharpe, Flamstead
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 27  3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 28  1-pan 3 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 29  1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 30  3-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 31  1-pan1 entry
1st Dave Mountfort, Derby
CLASS 32  3-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 33  1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Sharpe, Flamstead
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 34  1-pan 6 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 35  3-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 36  1-pan 2 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 37  1-pan 4 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Don Peace, Yarm
3rd Billy Moore, Dublin 14
CLASS 38  3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 39  1-pan 5 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 40  1-pan 8 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd David Charlton, Derby
CLASS 41  1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 42  1-pan 6 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 50  6-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 51  3-pan 7 entries
1st David Charlton, Derby
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 52  1-pan10 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Don Peace, Yarm
3rd Edward Spencer, Egginton
CLASS 53  3-pan1 entry
1st Eric Jarrett, Stroud
CLASS 54  1-pan 4 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Don Peace, Yarm
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 55  1-pan 6 entries
1st Liam Byrne, Dublin 16
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 56  1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 57  1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 58  1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 59  1-pan1 entry
2nd Richard Clements, Pershore
CLASS 60  1-pan 2 entries
2nd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 61  1-pan 8 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 62  1-pan 9 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 63  1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd John Harrison, Tipton
CLASS 64  1-pan 6 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Richard Clements, Pershore
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 65  1-pan 3 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 66  1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Janet Aspland, Stourbridge
CLASS 67  3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 68  1-pan12 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Don Peace, Yarm
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 69  3-pan 5 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 70  1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 71  1-pan 9 entries
1st Ian Sharpe, Flamstead
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 72  1-pan11 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 73  1-pan12 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Don Peace, Yarm
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 74  1-pan 3 entries
1st Ian Sharpe, Flamstead
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 75  1-pan 2 entries
1st David Charlton, Derby
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 76  1-pan 7 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Liam Byrne, Dublin 16
3rd Ian Leslie, Bangor
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 77  1-pan 5 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 78  1-pan10 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 79  3-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 80  1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 81  1-pan 5 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 82  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 83  1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 84  1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Sharpe, Flamstead
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 85  3-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 86  1-pan 7 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 87  3-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Paul Street, Derby
CLASS 90  6-pan1 entry
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 91  3-pan1 entry
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 92  1-pan 4 entries
1st Michael Clement, Wolverhampton
1st Brenda Worsley, Woodford
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Nigel Southall, Alcester
CLASS 93  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 95  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97  1-pan1 entry
1st Andrew Ward, Wisbech
CLASS 98  1-pan1 entry
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 99  1-pan 2 entries
1st Nigel Southall, Alcester
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 100  1-pan1 entry
1st Pauline Carless, Redditch
CLASS 101  1-pan 2 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 102  1-pan1 entry
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 103  1-pan1 entry
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 104  1-pan 4 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Jackie Street, Derby
3rd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 105  3-pan 3 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd Nigel Southall, Alcester
CLASS 106  1-pan1 entry
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 107  1-pan 4 entries
1st Jackie Street, Derby
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
3rd Nigel Southall, Alcester
CLASS 108  1-pan 3 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 110  3-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
3rd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 111  1-pan 3 entries
1st Jackie Street, Derby
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 112  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 113  1-pan1 entry
1st Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 114  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 115  1-pan 4 entries
1st Nigel Southall, Alcester
2nd Sonia & Neville Morris, Stourbridge
3rd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 116  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 117  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 118  1-pan 2 entries
2nd Michael Clement, Wolverhampton
3rd Pauline Carless, Redditch
CLASS 119  3-pan1 entry
1st Andrew Ward, Wisbech
CLASS 120  1-pan 3 entries
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Jackie Street, Derby
CLASS 121  1-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 131  3-pan1 entry
1st Pauline Carless, Redditch
CLASS 132  1-pan 5 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Pauline Carless, Redditch
3rd Andrew Tomkinson, Hereford
CLASS 133  1-pan 4 entries
1st Sonia Morris, Stourbridge
2nd Rosemary Southall, Alcester
3rd Bob Worsley, Woodford
CLASS 134  1-pan 2 entries
1st Sonia Morris, Stourbridge
2nd Andrew Tomkinson, Hereford
CLASS 135  1-pan1 entry
2nd Pauline Carless, Redditch
CLASS 136  1-pan 3 entries
1st Neville Morris, Stourbridge
2nd Sonia Morris, Stourbridge
3rd Bob Worsley, Woodford
CLASS 137  1-pan1 entry
2nd Pauline Carless, Redditch
CLASS 138  1-pan 3 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Pauline Carless, Redditch
3rd Brenda Worsley, Woodford
CLASS 139  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 140  1-pan 2 entries
1st Rosemary Southall, Alcester
2nd Sonia Morris, Stourbridge
CLASS 141  1-pan1 entry
1st Pauline Carless, Redditch
CLASS 142  1-pan 0 entries
NO RESULTS