Alpine Garden Society



01386 554790

Loughborough Autumn AGS SHOW 2013

Class Results

CLASS 1  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2  1-pan 6 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 3  1-pan 2 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 4  3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 5  1-pan 4 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 6  1-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 7  1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 8  3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 9  1-pan 3 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Anne Vale, Braintree
3rd John Richards, Hexham
CLASS 10  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 11  1-pan 4 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd David Charlton, Derby
CLASS 12  1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Jim McGregor, Worcester
CLASS 13  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 14  3-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 15  1-pan 3 entries
1st Ian Sharpe, Flamstead
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 16  1-pan 4 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 17  1-pan 5 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Ian Sharpe, Flamstead
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 18  3-pan 2 entries
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 19  1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 20  3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 21  1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 22  3-pan1 entry
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 23  1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Don Peace, Yarm
3rd John Richards, Hexham
CLASS 24  3-pan 2 entries
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 25  1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 26  1-pan 5 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 27  3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 28  1-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 29  3-pan 2 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 30  1-pan 8 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd David Charlton, Derby
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 31  1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 32  1-pan 2 entries
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 33  1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 34  1-pan 2 entries
1st Jean Morris, Berkhamsted
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 38  6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 39  3-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 40  1-pan 5 entries
1st David Charlton, Derby
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 41  1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 42  3-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Don Peace, Yarm
CLASS 43  3-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 44  1-pan 6 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Don Peace, Yarm
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 45  1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Ian Instone, Leeds
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 46  1-pan 6 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 47  1-pan 6 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 48  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 49  1-pan 3 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 50  3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 51  1-pan 5 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 52  1-pan 4 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 53  3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Sharpe, Flamstead
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 54  1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 55  3-pan 8 entries
1st Chris Bowyer, Chaddesden
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 56  1-pan 9 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Chris Bowyer, Chaddesden
CLASS 57  1-pan 5 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Don Peace, Yarm
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 58  1-pan 7 entries
1st David Charlton, Derby
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 59  1-pan 7 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 60  3-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 61  1-pan 5 entries
1st David Charlton, Derby
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 62  1-pan11 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 63  1-pan10 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Don Peace, Yarm
3rd Paul Street, Derby
CLASS 64  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 65  1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 66  1-pan1 entry
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 67  3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd David Richards, Cheltenham
CLASS 68  1-pan 3 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 69  1-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd George Elder, Cardiff
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 70  3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 72  3-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 73  1-pan1 entry
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 74  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 75  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76  1-pan1 entry
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 77  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 78  1-pan1 entry
1st Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 79  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80  1-pan1 entry
1st Andrew Ward, Wisbech
CLASS 81  1-pan 2 entries
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 82  1-pan 4 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
3rd Jackie Street, Derby
CLASS 83  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 84  1-pan1 entry
1st Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 85  3-pan 4 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Jackie Street, Derby
CLASS 86  1-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 87  1-pan 3 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 88  1-pan 4 entries
1st Jackie Street, Derby
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
3rd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 89  1-pan 5 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Jackie Street, Derby
3rd Joseph Bramley, Chesterfield
CLASS 90  1-pan 3 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 91  1-pan 2 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 92  1-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 96  3-pan1 entry
1st Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 97  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98  3-pan 2 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 99  1-pan1 entry
1st Andrew Ward, Wisbech
CLASS 100  1-pan 2 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 101  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 104  1-pan 2 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 108  3-pan 2 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Pauline Carless, Redditch
CLASS 109  1-pan 2 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Pauline Carless, Redditch
CLASS 110  1-pan 2 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Pauline Carless, Redditch
CLASS 111  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 112  1-pan1 entry
1st Pauline Carless, Redditch
CLASS 113  1-pan1 entry
1st Pauline Carless, Redditch
CLASS 114  1-pan 2 entries
1st Pauline Carless, Redditch
2nd Adam Bramley, Chesterfield
CLASS 115  1-pan 2 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Pauline Carless, Redditch
CLASS 116  1-pan1 entry
2nd Pauline Carless, Redditch
CLASS 117  1-pan1 entry
1st Bob Worsley, Woodford
CLASS 118  1-pan 2 entries
1st Pauline Carless, Redditch
2nd Joseph Bramley, Chesterfield
CLASS 119  1-pan1 entry
1st Pauline Carless, Redditch
CLASS 120  1-pan1 entry
1st Pauline Carless, Redditch
CLASS 121  1-pan 2 entries
1st Bob Worsley, Woodford
2nd Pauline Carless, Redditch
CLASS 201  3-picture 9 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 203  3-picture 7 entries
1st Kit Strange, London
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 204  1-picture 9 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd David Charlton, Derby
CLASS 205  3-picture 3 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 206  1-picture 4 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 207  3-picture 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 208  1-picture 5 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Jon Evans, Farnham
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd John Hill, Worcester
CLASS 210  3-picture 5 entries
1st Jon Evans, Farnham
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd John & Clare Dower, Frodsham
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 211  1-picture 6 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
2nd John Hill, Worcester
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 212  3-picture 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 213  3-picture 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 214  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 215  1-picture 2 entries
1st Caroline Jackson-Houlston, Risinghurst
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 216  6-picture1 entry
1st Caroline Jackson-Houlston, Risinghurst
CLASS 217  3-picture 2 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Caroline Jackson-Houlston, Risinghurst
CLASS 218  1-picture 4 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Caroline Jackson-Houlston, Risinghurst
3rd Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 220  3-picture 2 entries
1st Caroline Jackson-Houlston, Risinghurst
2nd Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 221  1-picture 3 entries
1st Caroline Jackson-Houlston, Risinghurst
2nd Peggy Dawe, Purley
3rd Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 222  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 223  1-picture 2 entries
1st Caroline Jackson-Houlston, Risinghurst
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 224  3-picture 2 entries
1st Caroline Jackson-Houlston, Risinghurst
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 225  1-picture 3 entries
1st Caroline Jackson-Houlston, Risinghurst
2nd Jean Morris, Berkhamsted
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 226  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 227  1-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 228  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 229  1-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 230  3-picture 4 entries
1st Kit Strange, London
2nd John & Clare Dower, Frodsham
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 231  1-picture 7 entries
1st Ron Baker, Llanarthney
2nd John & Clare Dower, Frodsham
3rd Kit Strange, London
CLASS 232  3-picture 2 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd John Hill, Worcester
CLASS 233  1-picture 3 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd John Hill, Worcester
CLASS 234  1-picture 2 entries
1st John Hill, Worcester
2nd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 235  1-picture 5 entries
1st Ron Baker, Llanarthney
2nd Kit Strange, London
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 236  1-picture 3 entries
1st John Hill, Worcester
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 237  1-picture 2 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd John Hill, Worcester
CLASS 240  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 241  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 242  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 243  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 244  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 245  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 246  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 247  1-picture0 entries
NO RESULTS