Alpine Garden Society



01386 554790

London AGS SHOW 2013

Class Results

CLASS 1  6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2  3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3  1-pan 4 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Barbara Chapman, Runwell
3rd Cecilia Coller, Norwich
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 4  12-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 5  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 6  1-pan1 entry
1st Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 7  3-pan1 entry
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 8  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 9  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 10  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 11  1-pan1 entry
1st Ray Drew, Laindon
CLASS 12  1-pan1 entry
1st Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 13  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 14  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 15  1-pan 2 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 16  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 17  1-pan 3 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 18  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 19  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 20  6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 21  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 22  1-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 23  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 24  1-pan1 entry
1st Joy Bishop, Lightwater
CLASS 25  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 26  1-pan 5 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 27  3-pan1 entry
1st Joy Bishop, Lightwater
CLASS 28  1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 29  3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 30  3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 31  1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 32  1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 33  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 34  1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 35  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 36  3-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 37  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 38  1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 39  3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 40  1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 41  1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 42  1-pan1 entry
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 43  1-pan 3 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Colin Rogers, Holloway
3rd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 44  1-pan 2 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 47  6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 48  3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 49  1-pan 6 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 50  6-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 51  3-pan1 entry
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 52  3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 53  1-pan 2 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 54  3-pan 2 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 55  1-pan 3 entries
1st Elsie Willett, Biggleswade
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
CLASS 56  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 57  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 58  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 59  1-pan 3 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 60  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 61  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 62  3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 63  1-pan1 entry
1st Ray Drew, Laindon
CLASS 64  3-pan 3 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 65  1-pan 5 entries
1st Ruth & Alan Jones, Rivenhall
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 66  3-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 67  1-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Ray Drew, Laindon
CLASS 68  1-pan 2 entries
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 69  3-pan 4 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 70  1-pan 9 entries
1st Colin Rogers, Holloway
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 71  3-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 72  1-pan 2 entries
2nd Ann & Michael Morton, Woking
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 73  1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 74  1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 75  1-pan1 entry
1st Ray Drew, Laindon
CLASS 76  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 77  1-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 78  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 79  1-pan1 entry
1st Ray Drew, Laindon
CLASS 80  1-pan1 entry
1st David Philbey, Petersfield
CLASS 81  6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 82  3-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 83  1-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 84  1-pan 4 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 85  1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 86  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 87  3-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Colin Rogers, Holloway
CLASS 88  1-pan 3 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd Barbara Chapman, Runwell
CLASS 89  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90  1-pan1 entry
1st Jean Noakes , Chelmsford
CLASS 91  1-pan1 entry
1st Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 92  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93  1-pan 3 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 94  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95  1-pan1 entry
1st Andrew Ward, Wisbech
CLASS 96  1-pan 2 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Barbara Chapman, Runwell
CLASS 97  1-pan 4 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 98  1-pan 2 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 109  3-pan 3 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Colin Rogers, Holloway
CLASS 110  1-pan 3 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd Michael Sullivan, Brentwood
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 111  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 112  1-pan 4 entries
1st Ann & Michael Morton, Woking
2nd Colin Rogers, Holloway
3rd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 113  1-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 114  1-pan 3 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Jean Noakes , Chelmsford
CLASS 115  3-pan1 entry
2nd Colin Rogers, Holloway
CLASS 116  1-pan1 entry
1st Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 126  3-pan1 entry
1st Jean Noakes , Chelmsford
CLASS 127  1-pan 3 entries
1st Jean Noakes , Chelmsford
2nd Barbara Chapman, Runwell
3rd Ros Fuller, Epping
CLASS 128  1-pan 2 entries
1st Jean Noakes , Chelmsford
2nd Barbara Chapman, Runwell
CLASS 129  1-pan1 entry
1st Jean Noakes , Chelmsford
CLASS 130  1-pan1 entry
2nd Jean Noakes , Chelmsford
CLASS 131  1-pan 2 entries
1st Jean Noakes , Chelmsford
2nd Barbara Chapman, Runwell
CLASS 132  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 200  6-picture 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 201  3-picture 8 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
2nd John & Clare Dower, Frodsham
3rd Kit Strange, London
CLASS 202  6-picture 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Kit Strange, London
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 203  3-picture 7 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Kit Strange, London
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 204  1-picture 8 entries
1st Kit Strange, London
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 205  3-picture 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 206  1-picture 4 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 207  3-picture 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 208  1-picture 4 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Kit Strange, London
3rd Jon Evans, Farnham
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 209  3-picture 6 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Kit Strange, London
CLASS 210  3-picture 5 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 211  1-picture 6 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 212  3-picture 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 213  3-picture 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 214  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 215  1-picture1 entry
1st Caroline Jackson-Houlsto, Risinghurst
CLASS 216  6-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 217  3-picture 2 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Caroline Jackson-Houlsto, Risinghurst
CLASS 218  1-picture 4 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Caroline Jackson-Houlsto, Risinghurst
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 219  6-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 220  3-picture1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 221  1-picture 2 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 222  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 223  1-picture1 entry
1st Peggy Dawe, Purley
CLASS 224  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 225  1-picture 2 entries
1st Jean Morris, Berkhamsted
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 226  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 227  1-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 228  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 229  1-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 230  3-picture 4 entries
1st Kit Strange, London
2nd John & Clare Dower, Frodsham
3rd John Hill, Worcester
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 231  1-picture 6 entries
1st Kit Strange, London
2nd Steven Bratley, London
3rd Ron Baker, Llanarthney
CLASS 232  3-picture 2 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd John Hill, Worcester
CLASS 233  1-picture 2 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 234  1-picture 2 entries
1st John Hill, Worcester
2nd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 235  1-picture 5 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Kit Strange, London
3rd John Hill, Worcester
CLASS 236  1-picture 3 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd John Hill, Worcester
CLASS 237  1-picture1 entry
1st John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 240  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 241  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 242  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 243  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 244  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 245  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 246  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 247  1-picture0 entries
NO RESULTS