Alpine Garden Society



01386 554790

Kent AGS SHOW 2013

Class Results

CLASS 1  6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2  3-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 3  1-pan 6 entries
1st Robin Alabaster, Rayleigh
2nd Leslie Cheeseman, Henfield
3rd Jean Rich, Chelmsford
3rd Ian Sharpe, Flamstead
CLASS 4  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5  1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 6  3-pan1 entry
1st Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 7  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 8  1-pan 3 entries
2nd Leslie Cheeseman, Henfield
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 9  3-pan1 entry
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 10  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 11  3-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 12  1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 13  3-pan1 entry
1st Eric Jarrett, Stroud
CLASS 14  1-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 15  1-pan1 entry
1st Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 16  3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 17  1-pan 4 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 18  1-pan 3 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 19  3-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 20  1-pan 9 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 21  1-pan 3 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd David Hoare, Lyminge
CLASS 22  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 23  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 24  1-pan 3 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 25  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 26  1-pan 2 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 27  1-pan 2 entries
1st Jean Morris, Berkhamsted
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 28  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29  1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Sharpe, Flamstead
CLASS 30  1-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 31  1-pan 3 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 32  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 33  1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 34  3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 35  1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 36  1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 37  1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ian Sharpe, Flamstead
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 38  3-pan 3 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Sharpe, Flamstead
CLASS 39  1-pan 4 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 40  3-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 41  1-pan 2 entries
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 42  1-pan 2 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 43  1-pan1 entry
1st Jean Rich, Chelmsford
CLASS 44  1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 45  1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd John Millen, Maidstone
CLASS 46  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 47  1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 48  6-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 49  3-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 50  1-pan 9 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 51  3-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 52  1-pan 2 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 53  3-pan 2 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 54  1-pan 4 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 55  3-pan 3 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 56  1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 57  3-pan 2 entries
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Ian Sharpe, Flamstead
CLASS 58  1-pan 6 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 59  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 60  1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 61  3-pan 2 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 62  1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 63  3-pan 4 entries
1st Leslie Cheeseman, Henfield
2nd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 64  1-pan10 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Michael Chadwick, Tonbridge
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 65  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 66  3-pan 5 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 67  1-pan 8 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 68  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 69  1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 70  1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 71  3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd George Elder, Cardiff
CLASS 72  1-pan 5 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 73  1-pan 2 entries
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 74  1-pan 3 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 75  1-pan 8 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 76  1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 77  1-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 78  1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 79  1-pan 7 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
CLASS 80  1-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Leslie Cheeseman, Henfield
CLASS 81  3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 82  1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 83  1-pan 4 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 84  3-pan 7 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 85  1-pan 4 entries
1st Ruth & Alan Jones, Rivenhall
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 86  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 88  6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 89  3-pan 2 entries
1st Peter Jacob, Deal
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 90  1-pan 4 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Peter Jacob, Deal
3rd Bob Fenwick, Woking
CLASS 91  3-pan1 entry
1st Bob Fenwick, Woking
CLASS 92  1-pan1 entry
2nd Bob Fenwick, Woking
CLASS 93  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95  1-pan1 entry
1st Bob Fenwick, Woking
CLASS 96  1-pan 2 entries
1st Bob Fenwick, Woking
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 97  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98  1-pan1 entry
1st Kit Strange, London
CLASS 99  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100  1-pan 4 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd John Millen, Maidstone
CLASS 101  1-pan1 entry
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 102  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103  1-pan1 entry
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 104  1-pan1 entry
3rd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 105  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 106  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 107  1-pan 3 entries
2nd Maurice Bacon, Silver End
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 108  1-pan 2 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 109  1-pan 3 entries
1st John Millen, Maidstone
2nd Michael Sullivan, Brentwood
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 110  3-pan 5 entries
1st Pauline O'Leary, Hawkinge
2nd Peter Jacob, Deal
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 111  1-pan 6 entries
1st Bob Fenwick, Woking
2nd Audrey Dart, Henfield
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 112  3-pan1 entry
1st Bob Fenwick, Woking
CLASS 113  1-pan 2 entries
1st Bob Fenwick, Woking
2nd Audrey Dart, Henfield
CLASS 114  1-pan 3 entries
1st John Millen, Maidstone
2nd Audrey Dart, Henfield
3rd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 115  1-pan1 entry
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 116  1-pan 2 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd Chris Gifford, Wilmington
CLASS 117  1-pan 4 entries
1st John Millen, Maidstone
2nd Peter Jacob, Deal
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 118  1-pan 4 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd Pauline O'Leary, Hawkinge
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 119  1-pan1 entry
1st Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 120  1-pan 2 entries
1st John Millen, Maidstone
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 121  1-pan 2 entries
1st Ruth & Alan Jones, Rivenhall
2nd Peter Jacob, Deal
CLASS 122  1-pan 4 entries
1st Bob Fenwick, Woking
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Pauline O'Leary, Hawkinge
CLASS 125  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 126  1-pan 3 entries
1st Harold Syms, Sevenoaks
2nd Kit Strange, London
3rd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 127  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 128  1-pan1 entry
1st Maurice Bacon, Silver End
CLASS 129  1-pan 2 entries
1st Harold Syms, Sevenoaks
2nd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 130  1-pan1 entry
2nd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 131  1-pan 3 entries
1st Janine Doulton, Folkestone
2nd Maurice Bacon, Silver End
3rd Kit Strange, London
CLASS 132  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 133  1-pan 2 entries
1st Harold Syms, Sevenoaks
2nd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 134  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 201  3-picture 7 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Alan Blackman, Sandwich
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 203  3-picture 5 entries
1st Kit Strange, London
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 204  1-picture 6 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Kit Strange, London
CLASS 205  3-picture 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 206  1-picture 3 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 207  3-picture 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 208  1-picture 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Kit Strange, London
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 210  3-picture 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd John & Clare Dower, Frodsham
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 211  1-picture 4 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 212  3-picture 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 213  3-picture 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 214  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 215  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 216  6-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 217  3-picture1 entry
1st Peggy Dawe, Purley
CLASS 218  1-picture 3 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 220  3-picture1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 221  1-picture 2 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 222  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 223  1-picture1 entry
1st Peggy Dawe, Purley
CLASS 224  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 225  1-picture 2 entries
1st Jean Morris, Berkhamsted
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 226  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 227  1-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 228  3-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 229  1-picture1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 230  3-picture 5 entries
1st Kit Strange, London
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 231  1-picture 7 entries
1st Kit Strange, London
2nd Steven Bratley, London
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 232  3-picture 2 entries
1st John Hill, Worcester
2nd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 233  1-picture 2 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 234  1-picture 2 entries
1st John Hill, Worcester
2nd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 235  1-picture 5 entries
1st Kit Strange, London
2nd John & Clare Dower, Frodsham
3rd John Hill, Worcester
CLASS 236  1-picture 3 entries
2nd John & Clare Dower, Frodsham
2nd John Hill, Worcester
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 237  1-picture 2 entries
1st Alan Blackman, Sandwich
2nd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 240  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 241  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 242  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 243  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 244  3-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 245  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 246  1-picture0 entries
NO RESULTS
CLASS 247  1-picture0 entries
NO RESULTS