Alpine Garden Society



01386 554790

Early Spring AGS SHOW 2013

Class Results

CLASS 1  6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 3  1-pan 2 entries
1st Mr H Kaupert, Lamberhurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 4  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 6  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 8  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 9  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 10  1-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 11  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 12  1-pan1 entry
1st Peter Jacob, Deal
CLASS 13  1-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 14  3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 15  1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 16  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 17  1-pan 4 entries
1st Robin Alabaster, Rayleigh
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Cecilia Coller, Norwich
3rd John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 18  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 19  1-pan 2 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 20  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 21  1-pan1 entry
1st Ray Drew, Laindon
CLASS 22  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 23  3-pan1 entry
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 24  1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 25  1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Jim McGregor, Worcester
CLASS 26  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 27  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 28  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 30  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 31  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 32  1-pan 3 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 33  1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 34  1-pan 4 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 35  3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 36  1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 37  3-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 38  1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 39  3-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 40  1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 41  1-pan 3 entries
1st Peter Jones, Dunstable
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 42  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 43  1-pan 2 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 47  6-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 48  3-pan 3 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 49  1-pan 7 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 50  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 51  3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 52  1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 53  3-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 54  1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 55  3-pan 2 entries
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 56  1-pan 5 entries
1st Robin Alabaster, Rayleigh
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 57  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 58  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 59  3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 60  1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 61  1-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Peter Taggart, Belper
CLASS 62  3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 63  1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Don Peace, Yarm
3rd Elsie Willett, Biggleswade
CLASS 64  3-pan1 entry
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 65  1-pan 3 entries
2nd Elsie Willett, Biggleswade
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 66  3-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 67  1-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 68  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 69  3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 70  1-pan11 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd John Dixon, East Leake
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 71  3-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 72  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 73  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 74  1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 75  3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 76  1-pan 2 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Ray Drew, Laindon
CLASS 77  3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Peter Taggart, Belper
CLASS 78  1-pan 8 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd John Dixon, East Leake
3rd Cecilia Coller, Norwich
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 79  1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 80  1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd John Dixon, East Leake
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 81  3-pan1 entry
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 82  1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 83  1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 84  6-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 85  3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 86  6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 87  3-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 88  1-pan 3 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 89  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90  1-pan 3 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 91  6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92  3-pan 3 entries
1st Peter Taggart, Belper
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 93  1-pan 5 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Peter Hurren, Datchworth
CLASS 94  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95  1-pan 3 entries
1st Julie Parrott, Barrington
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
3rd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 96  1-pan 2 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 97  1-pan1 entry
1st Bob Fenwick, Woking
CLASS 98  1-pan 3 entries
1st Bob Fenwick, Woking
2nd Jean Noakes , Chelmsford
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 99  3-pan 2 entries
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 100  1-pan 3 entries
1st Julie Parrott, Barrington
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 101  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103  3-pan 2 entries
1st Peter Taggart, Belper
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 104  1-pan 5 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Peter Hurren, Datchworth
3rd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 105  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 106  3-pan1 entry
1st Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 107  1-pan 3 entries
2nd Duncan Gates, Saffron Walden
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 112  3-pan 8 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd Bob Fenwick, Woking
3rd Peter Jacob, Deal
3rd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
CLASS 113  1-pan 9 entries
1st Bob Fenwick, Woking
2nd Duncan Gates, Saffron Walden
3rd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 114  3-pan 3 entries
1st Bob Fenwick, Woking
2nd Duncan Gates, Saffron Walden
3rd Julie Parrott, Barrington
CLASS 115  1-pan 3 entries
1st Julie Parrott, Barrington
2nd Duncan Gates, Saffron Walden
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 116  1-pan 3 entries
1st Julie Parrott, Barrington
3rd Peter Hurren, Datchworth
CLASS 117  1-pan 3 entries
2nd Audrey Dart, Henfield
3rd Peter Hurren, Datchworth
CLASS 118  1-pan 3 entries
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 119  1-pan 9 entries
1st Peter Taggart, Belper
2nd Peter Hurren, Datchworth
3rd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 120  1-pan1 entry
2nd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 121  1-pan 4 entries
1st Colin Rogers, Holloway
2nd Peter Jacob, Deal
3rd Jean Noakes , Chelmsford
CLASS 122  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 123  1-pan 2 entries
1st Bob Fenwick, Woking
2nd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 124  1-pan 3 entries
1st Bob Fenwick, Woking
2nd Duncan Gates, Saffron Walden
3rd Peter Taggart, Belper
CLASS 129  3-pan1 entry
2nd Jean Noakes , Chelmsford
CLASS 130  1-pan 2 entries
1st Margo Grice, Chelmsford
2nd Jean Noakes , Chelmsford
CLASS 131  1-pan1 entry
1st Jean Noakes , Chelmsford
CLASS 132  1-pan 2 entries
2nd Jean Noakes , Chelmsford
3rd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 133  1-pan1 entry
2nd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 134  1-pan1 entry
3rd Jean Noakes , Chelmsford
CLASS 135  1-pan 4 entries
1st Margo Grice, Chelmsford
2nd Maurice Bacon, Silver End
3rd Deborah Leonard, Tiptree
3rd Jean Noakes , Chelmsford
CLASS 136  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 137  1-pan 2 entries
1st Jean Noakes , Chelmsford
3rd Maurice Bacon, Silver End