Alpine Garden Society



01386 554790

Cleveland AGS SHOW 2013

Class Results

CLASS 1  6-pan1 entry
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 2  3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 3  1-pan 4 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 4  3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 5  3-pan 3 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd John Richards, Hexham
CLASS 6  1-pan 2 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd John Richards, Hexham
CLASS 7  1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Edward Barraclough, Bradford
CLASS 8  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 9  1-pan1 entry
1st Eric Rainford, Brayton
CLASS 10  1-pan1 entry
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 11  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 12  1-pan 5 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Chris Lilley, North Anston
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 13  1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Russell Hall, Wolsingham
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 14  1-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd George Young, Stocksfield
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 15  3-pan 2 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 16  1-pan 6 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Geoff Mawson, Dronfield
CLASS 17  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 18  1-pan1 entry
1st Percy Walker, Stokesley
CLASS 19  3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 20  1-pan 5 entries
1st Alan Spenceley, Whitby
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 21  1-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 22  1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 23  1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd John Richards, Hexham
CLASS 24  1-pan 6 entries
1st Edward Spencer, Egginton
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 25  1-pan 2 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 26  1-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 27  3-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 28  3-pan1 entry
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 29  3-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 30  1-pan 4 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 31  1-pan 2 entries
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 32  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 33  1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 34  1-pan 8 entries
1st Dave Riley, Kendal
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 35  3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 36  1-pan 6 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd John Richards, Hexham
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 37  1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 38  1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 39  1-pan 5 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 40  1-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 41  1-pan 2 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 45  6-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 46  3-pan 4 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Don Peace, Yarm
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 47  1-pan 5 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Wilf Lombard, Whickham
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 48  3-pan 6 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 49  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 50  1-pan 6 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 51  3-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd George Young, Stocksfield
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 52  1-pan10 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd George Young, Stocksfield
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 53  1-pan1 entry
1st Mala Janes, Ponteland
CLASS 54  3-pan1 entry
2nd John Richards, Hexham
CLASS 55  1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 56  1-pan 6 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 57  1-pan 2 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 58  1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 59  1-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 60  1-pan 4 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 61  1-pan10 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Don Peace, Yarm
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 62  1-pan 5 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 63  1-pan11 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Mark Childerhouse, Brigg
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 64  1-pan 2 entries
1st Wilf Lombard, Whickham
3rd Percy Walker, Stokesley
CLASS 65  3-pan 4 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Don Peace, Yarm
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 66  1-pan 8 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 67  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 68  1-pan 6 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Robin Pickering, Goole
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 69  1-pan 4 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 70  1-pan 3 entries
1st Trevor Harding, Skelton
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 71  1-pan 8 entries
1st Mala Janes, Ponteland
2nd John Richards, Hexham
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 72  1-pan 8 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 73  1-pan 2 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 74  1-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 75  1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 76  3-pan1 entry
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 77  1-pan1 entry
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 78  1-pan10 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 79  1-pan 4 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 80  1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 81  1-pan 2 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 82  1-pan1 entry
1st Brian Russ, Ormskirk
CLASS 83  3-pan 2 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 84  1-pan 4 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 85  1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 86  3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Della Kerr, Darlington
CLASS 90  6-pan1 entry
2nd Sue Flanigan, Thirsk
CLASS 91  3-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Pamela Anderson, Kendal
CLASS 92  1-pan 4 entries
1st Sue Flanigan, Thirsk
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd Christine Boulby, Acklington
CLASS 93  1-pan1 entry
1st Christine Boulby, Acklington
CLASS 94  1-pan 2 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Christine Boulby, Acklington
CLASS 95  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96  1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 97  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98  1-pan1 entry
2nd Christine Boulby, Acklington
CLASS 99  1-pan1 entry
1st Michael Clement, Wolverhampton
CLASS 100  1-pan 3 entries
1st Christine Boulby, Acklington
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 101  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103  1-pan 4 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 104  1-pan 2 entries
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 105  1-pan 4 entries
1st Pamela Anderson, Kendal
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
3rd Georgina Instone, Leeds
3rd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 107  3-pan 2 entries
1st Pamela Anderson, Kendal
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 108  1-pan 4 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Barry Richardson, Skelton
3rd Pamela Anderson, Kendal
CLASS 109  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 110  1-pan1 entry
2nd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 111  1-pan 4 entries
1st Barry Richardson, Skelton
2nd Christine Boulby, Acklington
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 112  1-pan1 entry
1st Sue Flanigan, Thirsk
CLASS 113  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 114  1-pan 4 entries
1st Pamela Anderson, Kendal
2nd Hazel Rogers, Danby
3rd John Kirk, Rotherham
CLASS 115  1-pan 3 entries
1st Barry Richardson, Skelton
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 116  1-pan1 entry
2nd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 117  3-pan1 entry
1st Pamela Anderson, Kendal
CLASS 118  1-pan 3 entries
1st Christine Boulby, Acklington
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 119  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 120  1-pan 2 entries
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
2nd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 121  1-pan 3 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 122  1-pan 4 entries
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 123  3-pan1 entry
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 124  1-pan1 entry
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 125  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 126  1-pan 2 entries
1st Keith Blundell, Chopwell
2nd John Kirk, Rotherham
CLASS 127  1-pan 2 entries
1st Keith Blundell, Chopwell
2nd John Kirk, Rotherham
CLASS 128  1-pan 2 entries
1st John Kirk, Rotherham
2nd Keith Blundell, Chopwell
CLASS 129  1-pan1 entry
1st Keith Blundell, Chopwell
CLASS 130  1-pan 2 entries
1st Keith Blundell, Chopwell
2nd John Kirk, Rotherham
CLASS 131  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 132  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 133  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 134  1-pan0 entries
NO RESULTS