Alpine Garden Society



01386 554790

North Midland AGS SHOW 2013

Class Results

CLASS 1  6-pan1 entry
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 2  3-pan 2 entries
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
2nd Don Peace, Yarm
CLASS 3  1-pan 4 entries
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 4  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5  3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 6  1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 7  3-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd John Richards, Hexham
CLASS 8  1-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 9  1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 10  1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Frank & Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 11  3-pan1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 12  1-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Frank & Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 13  1-pan 2 entries
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 14  1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 15  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 16  1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 17  1-pan 6 entries
1st Cliff Booker, Whitworth
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Jackie Murray, Little Bytham
CLASS 18  1-pan 3 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Edward Barraclough, Bradford
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 19  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 20  1-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 21  3-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 22  1-pan 7 entries
1st Alan Spenceley, Whitby
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Jim McGregor, Worcester
CLASS 23  1-pan 3 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd George Young, Stocksfield
3rd Chris Lilley, North Anston
CLASS 24  1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 25  3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 26  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 27  1-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd George Young, Stocksfield
3rd Chris Lilley, North Anston
CLASS 28  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29  1-pan 5 entries
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 30  3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 31  1-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Frank & Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 32  1-pan1 entry
1st Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 33  1-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Cliff Booker, Whitworth
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 34  1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 35  3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 36  1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 37  1-pan 7 entries
1st Dave Riley, Kendal
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 38  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 39  1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 40  1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 41  3-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 42  1-pan 5 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 43  3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 44  1-pan 4 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 45  1-pan 4 entries
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 46  1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 47  1-pan 3 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Jackie Murray, Little Bytham
CLASS 48  1-pan 3 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 49  6-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 50  3-pan 9 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd George Young, Stocksfield
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 51  1-pan11 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 52  3-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 53  3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 54  3-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 55  1-pan12 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Geoff Mawson, Dronfield
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 56  1-pan 4 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Don Peace, Yarm
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 57  1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Don Peace, Yarm
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 58  1-pan 5 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Frank & Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 59  1-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd John Bunn, Middlesborough
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 60  1-pan 2 entries
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 61  1-pan 3 entries
1st Dave Riley, Kendal
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Chris Lilley, North Anston
CLASS 62  1-pan14 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Ian Instone, Leeds
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 63  1-pan15 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Richards, Hexham
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 64  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 65  3-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 66  1-pan 4 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 67  3-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 68  1-pan 9 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd John Richards, Hexham
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 69  3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 70  1-pan 8 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Jim Almond, Shrewsbury
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 71  1-pan10 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 72  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 73  1-pan 3 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 74  1-pan1 entry
1st Dave Mountfort, Derby
CLASS 75  1-pan 5 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 76  1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 77  1-pan1 entry
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 78  1-pan 9 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 79  1-pan 8 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 80  1-pan 8 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 81  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 82  1-pan1 entry
1st Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 83  1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 84  1-pan1 entry
1st Brian Russ, Ormskirk
CLASS 85  3-pan 4 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 86  3-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 87  1-pan 6 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd George Young, Stocksfield
3rd Brian Burrow, Lancaster
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 88  1-pan11 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd John Dixon, East Leake
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 89  3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 91  3-pan 2 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 92  1-pan 4 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd Tony Taziker, Thornton
CLASS 93  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 94  3-pan1 entry
1st Tony Taziker, Thornton
CLASS 95  1-pan 3 entries
1st Tony Taziker, Thornton
2nd Norman Davies, Bacup
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 96  1-pan 2 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 97  1-pan 3 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Tony Taziker, Thornton
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 98  1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 99  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100  1-pan 3 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 101  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102  1-pan1 entry
1st Norman Davies, Bacup
CLASS 103  1-pan 5 entries
1st Heather Barraclough, Bradford
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Norman Davies, Bacup
CLASS 104  1-pan 4 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Norman Davies, Bacup
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 105  1-pan 3 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 106  1-pan 3 entries
1st Joseph Bramley, Chesterfield
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 111  3-pan 2 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 112  1-pan 5 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 113  1-pan 4 entries
1st Tony Taziker, Thornton
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 114  1-pan 5 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 115  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 116  1-pan 4 entries
1st Norma Pagdin, Elwick
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 117  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 118  1-pan 2 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 119  1-pan1 entry
1st Michael Clement, Wolverhampton
CLASS 120  3-pan1 entry
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 121  1-pan 4 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 122  1-pan 2 entries
1st Norman Davies, Bacup
CLASS 123  1-pan 3 entries
1st Tony Taziker, Thornton
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 124  1-pan 3 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 131  3-pan 3 entries
1st Margaret Taziker, Thornton
2nd Robert worsley, Stockport
3rd Gavin Sowerby, Mablethorpe
CLASS 132  1-pan 5 entries
1st Robert worsley, Stockport
2nd Joseph Bramley, Chesterfield
3rd John Kirk, Rotherham
3rd Margaret Taziker, Thornton
CLASS 133  1-pan 3 entries
1st Joseph Bramley, Chesterfield
2nd Robert worsley, Stockport
3rd Gavin Sowerby, Mablethorpe
CLASS 134  1-pan1 entry
1st John Kirk, Rotherham
CLASS 135  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 136  1-pan 2 entries
1st John Kirk, Rotherham
2nd Adam Bramley, Chesterfield
CLASS 137  1-pan 2 entries
1st Robert worsley, Stockport
2nd Adam Bramley, Chesterfield
CLASS 138  1-pan1 entry
1st Robert worsley, Stockport
CLASS 139  1-pan 3 entries
1st Robert worsley, Stockport
2nd John Kirk, Rotherham
3rd Margaret Taziker, Thornton
CLASS 140  1-pan 2 entries
1st Joseph Bramley, Chesterfield
2nd Margaret Taziker, Thornton
CLASS 141  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 142  1-pan0 entries
NO RESULTS