Alpine Garden Society



01386 554790

Blackpool AGS/SRGC SHOW 2013

Class Results

CLASS 1  6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 3  1-pan 2 entries
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
2nd Edward Barraclough, Bradford
CLASS 4  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 6  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7  1-pan1 entry
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 8  1-pan1 entry
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 9  1-pan 3 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd John Richards, Hexham
3rd Stella & David Rankin, Lasswade
CLASS 10  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 11  1-pan 3 entries
1st Edward Spencer, Egginton
2nd Edward Barraclough, Bradford
3rd Stella & David Rankin, Lasswade
CLASS 12  3-pan1 entry
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 13  1-pan 6 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd David Charlton, Derby
3rd Frank & Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 14  6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 15  3-pan1 entry
1st Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 16  1-pan1 entry
1st Dave Riley, Kendal
CLASS 17  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 18  1-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 19  3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 20  1-pan 6 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Don Peace, Yarm
3rd John Richards, Hexham
CLASS 21  1-pan 3 entries
1st Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 22  3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 23  1-pan1 entry
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 24  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 25  3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 26  1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Les Brown, Southport
3rd Hazel Nottingham, Leeds
CLASS 27  1-pan1 entry
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 28  3-pan1 entry
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 29  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 30  1-pan 4 entries
1st Sam Sutherland, Kincardine
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 31  1-pan 3 entries
1st Mavis Allanson, Bolton
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd John Richards, Hexham
CLASS 32  1-pan1 entry
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 33  1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 34  1-pan1 entry
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 35  3-pan 2 entries
1st Dave Riley, Kendal
CLASS 36  1-pan 3 entries
1st Dave Riley, Kendal
CLASS 37  1-pan 4 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 38  1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 39  3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 40  1-pan 3 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 41  1-pan 8 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd John Richards, Hexham
CLASS 42  1-pan 6 entries
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd David Charlton, Derby
CLASS 43  1-pan 2 entries
1st David Charlton, Derby
2nd Stella & David Rankin, Lasswade
CLASS 44  1-pan 3 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 45  6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 46  3-pan 8 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 47  1-pan 8 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 48  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 49  3-pan1 entry
1st Henry Margaret Taylor, Invergowrie
CLASS 50  1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd John Richards, Hexham
3rd Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 51  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 52  1-pan 3 entries
1st Mala Janes, Ponteland
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 53  3-pan 5 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Sam Sutherland, Kincardine
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 54  1-pan 7 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Edward Barraclough, Bradford
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 55  1-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 56  1-pan 3 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd David Charlton, Derby
CLASS 57  3-pan1 entry
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 58  1-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Sam Sutherland, Kincardine
CLASS 59  1-pan 2 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd John Bunn, Middlesborough
CLASS 60  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 61  3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Della Kerr, Darlington
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 62  1-pan 6 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 63  1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd John & Clare Dower, Frodsham
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 64  1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 65  1-pan 7 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Dave Riley, Kendal
3rd Geoff Mawson, Dronfield
CLASS 66  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 67  3-pan 6 entries
1st Les Brown, Southport
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 68  1-pan 6 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 69  1-pan 4 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 70  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 71  1-pan 4 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Kath Rimmer, Eccleston
CLASS 72  1-pan 4 entries
1st Stella & David Rankin, Lasswade
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 73  1-pan 8 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 74  1-pan1 entry
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 75  1-pan 3 entries
1st Stella & David Rankin, Lasswade
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd John Richards, Hexham
CLASS 76  1-pan 2 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 77  3-pan 2 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 78  1-pan 7 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
1st Henry Margaret Taylor, Invergowrie
CLASS 79  1-pan 2 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 80  3-pan 7 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Paul Street, Derby
CLASS 81  1-pan 9 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 82  3-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 85  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 86  1-pan1 entry
1st Tony Taziker, Thornton
CLASS 87  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 89  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93  1-pan 3 entries
1st George Jaworski, Ambleside
2nd Tony Stanley, Darlington
CLASS 94  1-pan 3 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd George Jaworski, Ambleside
3rd Tony Taziker, Thornton
CLASS 95  1-pan1 entry
1st Tony Taziker, Thornton
CLASS 96  1-pan1 entry
1st Tony Stanley, Darlington
CLASS 97  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103  1-pan1 entry
1st George Jaworski, Ambleside
CLASS 104  1-pan 4 entries
1st Frank Dobson, Scarisbrick
2nd Jackie Street, Derby
3rd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 105  1-pan 2 entries
1st Jackie Street, Derby
2nd Norman Davies, Bacup
CLASS 106  1-pan 3 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd George Jaworski, Ambleside
3rd Tony Taziker, Thornton
CLASS 107  1-pan 2 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd George Jaworski, Ambleside
CLASS 108  1-pan1 entry
1st Jackie Street, Derby
CLASS 112  3-pan 2 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd George Jaworski, Ambleside
CLASS 113  1-pan 3 entries
2nd Paul Street, Derby
2nd Tony Taziker, Thornton
3rd Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 114  3-pan1 entry
1st George Jaworski, Ambleside
CLASS 115  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 116  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 117  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 118  1-pan1 entry
2nd Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 119  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 120  1-pan 2 entries
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
2nd George Jaworski, Ambleside
CLASS 121  1-pan 3 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Jackie Street, Derby
3rd Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 122  1-pan 5 entries
1st Ben Nottingham, Leeds
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
3rd Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 123  1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 124  1-pan1 entry
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 125  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 126  1-pan1 entry
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 127  1-pan1 entry
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 132  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 133  1-pan 3 entries
1st Michael Clement, Wolverhampton
2nd Alan Oatway, Newby Bridge
3rd Bob Worsley, Stockport
CLASS 134  1-pan1 entry
1st Bob Worsley, Stockport
CLASS 135  3-pan1 entry
1st Alan Oatway, Newby Bridge
CLASS 136  1-pan 2 entries
1st Alan Oatway, Newby Bridge
2nd Margaret Taziker, Thornton
CLASS 137  1-pan 2 entries
1st Bob Worsley, Stockport
2nd Margaret Taziker, Thornton
CLASS 138  1-pan1 entry
1st Margaret Taziker, Thornton
CLASS 139  1-pan1 entry
1st Joyce Austin, Powick
CLASS 140  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 141  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 142  1-pan1 entry
1st Alan Oatway, Newby Bridge
CLASS 143  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 144  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 145  1-pan0 entries
NO RESULTS