Alpine Garden Society



01386 554790

East Anglia AGS SHOW 2013

Class Results

CLASS 1  6-pan1 entry
1st Chris Lilley, North Anston
CLASS 2  3-pan 3 entries
1st David Charlton, Derby
2nd John Richards, Hexham
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 3  1-pan 7 entries
1st Tim Lever, Aberconway Nurs
2nd John Richards, Hexham
3rd Dave Mountfort, Derby
3rd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 4  1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 5  1-pan 5 entries
2nd Chris Lilley, North Anston
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 6  1-pan 3 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 7  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 8  1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 9  3-pan 2 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Dave Mountfort, Derby
CLASS 10  1-pan 3 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 11  1-pan 2 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 12  1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd David Charlton, Derby
CLASS 13  1-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 14  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 15  1-pan 2 entries
1st Rod & Jane Leeds, Sudbury
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 16  3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 17  1-pan 4 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Mr NT Stevens, Cambridge
CLASS 18  1-pan 3 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd John Richards, Hexham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 19  3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd David Charlton, Derby
CLASS 20  1-pan 8 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 21  1-pan 6 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 22  1-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 23  3-pan1 entry
1st Dave Mountfort, Derby
CLASS 24  1-pan 5 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 25  1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 26  1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Jean Morris, Berkhamsted
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 27  3-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 28  1-pan 4 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Elsie Willett, Biggleswade
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 29  3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 30  1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 31  3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 32  1-pan 3 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd David Charlton, Derby
CLASS 33  1-pan 3 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 34  1-pan 6 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 35  1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd John Richards, Hexham
CLASS 36  1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Clare Oates, Scunthorpe
CLASS 37  1-pan1 entry
2nd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 41  6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 42  3-pan11 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Alan Newton, Ponteland
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Don Peace, Yarm
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 43  1-pan10 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 44  4-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 45  1-pan11 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 46  1-pan 5 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Clare Oates, Scunthorpe
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 47  1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 48  3-pan 2 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 49  1-pan 9 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 50  1-pan 6 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Jean Morris, Berkhamsted
3rd Elsie Willett, Biggleswade
CLASS 51  1-pan 5 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd Tim Lever, Aberconway Nurs
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 52  1-pan 7 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 53  3-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 54  1-pan 7 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Don Peace, Yarm
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 55  1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Mr NT Stevens, Cambridge
CLASS 56  1-pan 5 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Tim Lever, Aberconway Nurs
3rd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 57  1-pan 8 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 58  1-pan10 entries
1st David Charlton, Derby
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd Rod & Jane Leeds, Sudbury
CLASS 59  1-pan 9 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 60  3-pan 2 entries
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 61  1-pan 5 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 62  1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 63  3-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 64  1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd John Richards, Hexham
CLASS 65  1-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Tim Lever, Aberconway Nurs
CLASS 66  6-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 67  3-pan1 entry
1st Ian Instone, Leeds
CLASS 68  1-pan 9 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Jim McGregor, Worcester
3rd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 69  1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 71  3-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 72  1-pan 3 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 73  1-pan1 entry
1st Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 74  1-pan 2 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 75  3-pan 4 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Mr NT Stevens, Cambridge
CLASS 76  1-pan 3 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 77  1-pan1 entry
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 78  1-pan1 entry
3rd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 79  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80  1-pan 4 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 81  1-pan 6 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Brendan Wade, Chesham
3rd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 82  1-pan 6 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 83  1-pan 3 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 84  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 85  1-pan 5 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 86  1-pan 3 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 87  1-pan 5 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Michael Sullivan, Brentwood
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 91  3-pan 4 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 92  1-pan 4 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Michael Agg, Wisbech
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 93  1-pan 3 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 94  1-pan 3 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 95  1-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 96  1-pan 3 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
3rd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 97  1-pan 3 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Michael Agg, Wisbech
CLASS 98  1-pan 4 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 99  1-pan 3 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 100  1-pan 3 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 101  1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 106  3-pan1 entry
2nd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 107  1-pan1 entry
1st Maurice Bacon, Silver End
CLASS 108  1-pan 2 entries
1st Maurice Bacon, Silver End
2nd David & Elizabe Livermore, Barley
CLASS 109  1-pan1 entry
2nd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 110  1-pan 2 entries
1st David & Elizabe Livermore, Barley
2nd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 111  1-pan1 entry
1st Maurice Bacon, Silver End
CLASS 112  1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 113  1-pan1 entry
1st David & Elizabe Livermore, Barley