Alpine Garden Society



01386 554790

Summer South AGS SHOW 2012

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 4 1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Lorraine&Chris Birchall, Cullompton
3rd Cyril Dart, Taunton
CLASS 5 1-pan 3 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 7 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 8 1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 9 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 10 1-pan 4 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd John Blanchard, Blandford
CLASS 12 3-pan 2 entries
1st Lorraine&Chris Birchall, Cullompton
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 13 1-pan 3 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 14 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 15 1-pan 3 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 16 1-pan 3 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Dorothy Sample, Devizes
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 17 1-pan 3 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 18 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 19 3-pan 3 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 20 1-pan 6 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Jean Morris, Berkhamsted
3rd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 21 3-pan1 entry
1st Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 22 1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 23 1-pan1 entry
1st Edward Spencer, Egginton
CLASS 24 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 25 3-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 26 1-pan 4 entries
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 27 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Jean Morris, Berkhamsted
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 28 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Robin Pickering, Goole
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 29 1-pan 5 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 30 1-pan 6 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Lorraine&Chris Birchall, Cullompton
CLASS 31 3-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 32 1-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 33 1-pan 3 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Lorraine&Chris Birchall, Cullompton
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 34 1-pan1 entry
2nd John Blanchard, Blandford
CLASS 35 1-pan 2 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 38 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 39 3-pan 9 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 40 1-pan11 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 41 1-pan 2 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 42 1-pan 4 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Edward Spencer, Egginton
CLASS 43 1-pan 4 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 44 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 45 1-pan 5 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Lorraine&Chris Birchall, Cullompton
3rd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 46 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 47 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 48 1-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 49 1-pan 5 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 50 3-pan 2 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 51 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 52 3-pan 3 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 53 1-pan 5 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 54 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 55 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 56 1-pan1 entry
1st Ray Drew, Laindon
CLASS 57 1-pan 3 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 58 6-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 59 3-pan1 entry
1st Jean Rich, Chelmsford
CLASS 60 1-pan 6 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 61 1-pan 2 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 62 1-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 63 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 65 3-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 66 1-pan 2 entries
2nd Michael Dyer, Rudgwick
3rd Russell Beeson, Broadstone
CLASS 67 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 68 1-pan1 entry
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 69 1-pan 2 entries
1st Russell Beeson, Broadstone
2nd Michael Dyer, Rudgwick
CLASS 70 1-pan1 entry
1st Russell Beeson, Broadstone
CLASS 71 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 73 1-pan 3 entries
1st Russell Beeson, Broadstone
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 74 1-pan 4 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Tony Bennett, Broadstone
3rd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 75 3-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 76 1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 77 1-pan 2 entries
1st Russell Beeson, Broadstone
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 78 1-pan 2 entries
2nd Tony Bennett, Broadstone
3rd Russell Beeson, Broadstone
CLASS 79 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 83 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 84 1-pan 2 entries
1st Audrey Dart, Henfield
CLASS 85 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 87 1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 88 1-pan 3 entries
1st Tony Bennett, Broadstone
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Audrey Dart, Henfield
CLASS 89 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 1-pan 2 entries
1st Russell Beeson, Broadstone
2nd Audrey Dart, Henfield
CLASS 91 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 3-pan 2 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Rick Lambert, Northampton
CLASS 96 1-pan 2 entries
1st Rick Lambert, Northampton
2nd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 97 1-pan 2 entries
2nd Russell Beeson, Broadstone
3rd Rick Lambert, Northampton
CLASS 98 1-pan 3 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
3rd Russell Beeson, Broadstone
3rd Rick Lambert, Northampton
CLASS 99 1-pan 3 entries
1st Russell Beeson, Broadstone
3rd Rick Lambert, Northampton
CLASS 100 1-pan 3 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Rick Lambert, Northampton
3rd Russell Beeson, Broadstone
CLASS 101 1-pan 2 entries
1st Rick Lambert, Northampton
2nd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 102 1-pan1 entry
3rd Rick Lambert, Northampton
CLASS 230 3-pan 5 entries
1st Christine Hughes, Ringwood
2nd Kit Strange, London
3rd David Hughes, Ringwood
CLASS 231 1-pan 7 entries
1st Christine Hughes, Ringwood
1st Kit Strange, London
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Christine Chappell, Dorchester
CLASS 232 3-pan 2 entries
1st John Hill, Worcester
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 233 1-pan 3 entries
1st Christine Chappell, Dorchester
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd John Hill, Worcester
CLASS 234 1-pan1 entry
2nd John Hill, Worcester
CLASS 235 1-pan 7 entries
1st Christine Hughes, Ringwood
2nd John Hill, Worcester
3rd John Chappell, Dorchester
CLASS 236 1-pan 3 entries
1st Christine Chappell, Dorchester
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd John Hill, Worcester
CLASS 237 1-pan 2 entries
1st Christine Hughes, Ringwood
2nd David Hughes, Ringwood
CLASS 238 3-pan 5 entries
1st John Hill, Worcester
2nd Christine Chappell, Dorchester
3rd David Hughes, Ringwood
CLASS 239 1-pan 5 entries
1st Kit Strange, London
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd David Hughes, Ringwood