Alpine Garden Society



01386 554790

Newcastle AGS/SRGC SHOW 2012

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd David Boyd, Powburn
3rd Beryl and Ian McNaughton, Pencaitland
CLASS 3 1-pan 2 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Margaret Pickering, Goole
CLASS 4 3-pan1 entry
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 5 1-pan 3 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 6 1-pan1 entry
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 7 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 8 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 9 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 10 1-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd John Richards, Hexham
CLASS 12 3-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 13 1-pan 3 entries
1st Dave Newsome, Dronfield
2nd Mike Dale, Felton
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 14 1-pan 4 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd John Richards, Hexham
CLASS 15 3-pan1 entry
1st Beryl and Ian McNaughton, Pencaitland
CLASS 16 1-pan 5 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Beryl and Ian McNaughton, Pencaitland
3rd John Richards, Hexham
CLASS 17 3-pan1 entry
1st Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 18 1-pan 4 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 19 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 20 1-pan1 entry
1st David Boyd, Powburn
CLASS 21 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 22 1-pan 3 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd David Boyd, Powburn
CLASS 23 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 24 1-pan 3 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 25 1-pan 2 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Ian Instone, Leeds
CLASS 26 1-pan 2 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 27 1-pan 5 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd John Richards, Hexham
CLASS 28 3-pan1 entry
1st George Young, Stocksfield
CLASS 29 3-pan 3 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 30 1-pan 2 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd John Richards, Hexham
CLASS 31 1-pan 5 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 32 3-pan 2 entries
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 33 1-pan 2 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 34 3-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 35 1-pan1 entry
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
CLASS 36 3-pan 3 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 37 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 38 1-pan 4 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 39 1-pan 3 entries
1st Jean Wyllie, Dunblane
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 40 1-pan 2 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 45 6-pan1 entry
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 46 3-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 47 1-pan 4 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Mala Janes, Ponteland
CLASS 48 3-pan1 entry
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 49 1-pan 3 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Mike Dale, Felton
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 50 1-pan 3 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd John Richards, Hexham
CLASS 51 1-pan 2 entries
2nd Mala Janes, Ponteland
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 52 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 53 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 54 3-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 55 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 56 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 57 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd David Boyd, Powburn
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 58 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 59 1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 60 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 61 1-pan 4 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 62 3-pan 2 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd David Boyd, Powburn
CLASS 63 1-pan 2 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 64 3-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 65 1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 66 3-pan 2 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 67 1-pan 4 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 68 1-pan 4 entries
2nd George Young, Stocksfield
3rd David Boyd, Powburn
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 69 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 70 1-pan 6 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
CLASS 71 1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 72 3-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 73 1-pan 3 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd David Boyd, Powburn
CLASS 74 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd John Richards, Hexham
CLASS 75 1-pan 2 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 76 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Alan Spenceley, Whitby
CLASS 77 1-pan 7 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 78 1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 79 3-pan 5 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 80 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd George Young, Stocksfield
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 81 1-pan 8 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 82 3-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 83 1-pan 5 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 84 1-pan1 entry
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 85 1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Alan Furness, Hexham
CLASS 86 3-pan1 entry
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 87 1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 88 1-pan 2 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 89 1-pan 2 entries
1st Helen Kidman, Ebchester
2nd Mala Janes, Ponteland
CLASS 90 1-pan 2 entries
1st Mala Janes, Ponteland
2nd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 95 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan 4 entries
1st Jackie Parker, Hexham
2nd John Fitzpatrick, Hereford
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 98 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan 3 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
3rd Christine Boulby, Acklington
CLASS 102 1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 103 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 104 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 105 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 106 1-pan1 entry
1st Andrew Ward, Wisbech
CLASS 107 1-pan1 entry
1st Jackie Parker, Hexham
CLASS 108 1-pan 2 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 109 1-pan 2 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 110 3-pan1 entry
1st Christine Boulby, Acklington
CLASS 111 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 112 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 113 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 114 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 115 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 116 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 117 1-pan1 entry
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 118 1-pan1 entry
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 119 1-pan1 entry
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 120 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 121 1-pan 2 entries
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
2nd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 130 3-pan 2 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 131 1-pan1 entry
1st Andrew Ward, Wisbech
CLASS 132 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 133 1-pan1 entry
1st Andrew Ward, Wisbech
CLASS 134 1-pan1 entry
1st Andrew Ward, Wisbech
CLASS 135 1-pan1 entry
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 136 1-pan 3 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Keith Blundell, Chopwell
3rd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 137 1-pan 3 entries
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd Keith Blundell, Chopwell
CLASS 138 1-pan 2 entries
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
2nd Keith Blundell, Chopwell
CLASS 139 1-pan0 entries
NO RESULTS