Alpine Garden Society



01386 554790

Loughborough Autumn AGS SHOW 2012

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 1-pan 5 entries
1st David Charlton, Derby
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 3 1-pan 2 entries
2nd Ian Sharpe, Flamstead
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 4 3-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 5 1-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 7 1-pan 2 entries
1st Martyn Denney, Minley
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 8 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 9 1-pan 4 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
3rd Ian Sharpe, Flamstead
CLASS 10 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Lorraine&Chris Birchall, Cullompton
CLASS 12 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 13 3-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 14 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 15 1-pan 4 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
CLASS 16 1-pan 6 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 17 1-pan 4 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Ian Sharpe, Flamstead
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 18 3-pan1 entry
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 19 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Dave Newsome, Dronfield
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 20 3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 21 1-pan 5 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 22 3-pan 3 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Ian Sharpe, Flamstead
CLASS 23 1-pan 5 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Alan Newton, Ponteland
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 24 3-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 25 1-pan 2 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 26 1-pan 4 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 27 3-pan 8 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 28 1-pan 9 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 29 1-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 30 3-pan 3 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd David Charlton, Derby
CLASS 31 1-pan 5 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 32 1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 33 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 34 1-pan 2 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 35 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 38 6-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 39 3-pan 2 entries
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 40 1-pan 8 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd David Charlton, Derby
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 41 1-pan 3 entries
1st Jackie Murray, Little Bytham
3rd Cecilia Coller, Norwich
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 42 3-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 43 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 44 1-pan 6 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 45 1-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 46 1-pan 4 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 47 1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 48 3-pan1 entry
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
CLASS 49 1-pan 3 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd David Boyd, Powburn
3rd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
CLASS 50 3-pan 2 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 51 1-pan 7 entries
1st Jackie Murray, Little Bytham
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 52 1-pan1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 53 3-pan 3 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 54 1-pan 4 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd David Boyd, Powburn
CLASS 55 3-pan 3 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd David Charlton, Derby
CLASS 56 1-pan 7 entries
1st John Dixon, East Leake
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 57 1-pan 7 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 58 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 59 1-pan 7 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 60 3-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 61 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 62 1-pan 9 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 63 1-pan12 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Clive Dart, Henfield
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 64 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 65 1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 66 1-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 67 3-pan 2 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 68 1-pan 4 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 69 1-pan 3 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 70 3-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 72 3-pan 3 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 73 1-pan1 entry
1st Robert Amos, Biggleswade
CLASS 74 1-pan1 entry
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 75 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 77 1-pan1 entry
1st Audrey Dart, Henfield
CLASS 78 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 79 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan 2 entries
1st Audrey Dart, Henfield
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 81 1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 82 1-pan 3 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd John Fitzpatrick, Hereford
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 83 1-pan1 entry
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 84 1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 85 3-pan 3 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd John Fitzpatrick, Hereford
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 86 1-pan 6 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 87 1-pan 5 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Audrey Dart, Henfield
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 88 1-pan 3 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 89 1-pan 5 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd John Fitzpatrick, Hereford
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 90 1-pan 3 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 91 1-pan 4 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 92 1-pan 4 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 96 3-pan 3 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 97 1-pan 3 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 98 3-pan 2 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 99 1-pan 4 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd David Carriage, Nuneaton
3rd Audrey Dart, Henfield
CLASS 100 1-pan 2 entries
2nd Robert Amos, Biggleswade
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 101 1-pan1 entry
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 104 1-pan 3 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 108 3-pan 2 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 109 1-pan 2 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 110 1-pan 2 entries
1st Adam Bramley, Chesterfield
2nd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 111 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 112 1-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 113 1-pan1 entry
1st Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 114 1-pan 2 entries
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 115 1-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 116 1-pan 2 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 117 1-pan 2 entries
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
2nd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 118 1-pan 3 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
3rd Joseph Bramley, Chesterfield
CLASS 119 1-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 120 1-pan 3 entries
1st Joseph Bramley, Chesterfield
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 121 1-pan1 entry
2nd Brian Sulman, Mildenhall