Alpine Garden Society



01386 554790

Kent AGS SHOW 2012

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 2 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 3 1-pan 7 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Cyril Dart, Taunton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 4 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 6 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 1-pan1 entry
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 8 1-pan 2 entries
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 9 3-pan1 entry
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 11 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 12 1-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 13 3-pan1 entry
1st Eric Jarrett, Stroud
CLASS 14 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 15 1-pan1 entry
1st Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 16 3-pan 3 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 17 1-pan1 entry
1st Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 18 1-pan 2 entries
1st George Elder, Cardiff
3rd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 19 3-pan 4 entries
1st Jean Morris, Berkhamsted
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 20 1-pan 9 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 21 1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 22 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 23 3-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 24 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 25 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 26 1-pan 2 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 27 1-pan1 entry
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 28 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29 1-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 30 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 31 1-pan1 entry
1st Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 32 3-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 33 1-pan 2 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 34 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 35 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 36 1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 37 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 38 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Leslie Cheeseman, Henfield
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 39 1-pan 2 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 40 3-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 41 1-pan 2 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 42 1-pan 3 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Leslie Cheeseman, Henfield
CLASS 43 1-pan 3 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 44 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 45 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 46 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 47 1-pan 3 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Michael Sullivan, Brentwood
3rd Alex O'Sullivan, Mark Cross
CLASS 48 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 49 3-pan 4 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd John Kemp, Headcorn
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 50 1-pan 6 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 51 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 52 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 53 3-pan1 entry
1st Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 54 1-pan 6 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 55 3-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 56 1-pan 3 entries
2nd Alan Blackman, Sandwich
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 57 3-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 58 1-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Michael Chadwick, Tonbridge
3rd Alan Blackman, Sandwich
CLASS 59 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 60 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 61 3-pan 2 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 62 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 63 3-pan 3 entries
1st Jean Morris, Berkhamsted
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd David Hoare, Lyminge
CLASS 64 1-pan 9 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 65 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 66 3-pan 2 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 67 1-pan 4 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Colin Rogers, Holloway
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 68 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 69 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 70 1-pan 4 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 71 3-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd George Elder, Cardiff
CLASS 72 1-pan 3 entries
1st Ruth & Alan Jones, Rivenhall
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 73 1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 74 1-pan 3 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 75 1-pan 7 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 76 1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 77 1-pan 5 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 78 1-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 79 1-pan 5 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 80 1-pan 5 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 81 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 82 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 83 1-pan 3 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 84 3-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 85 1-pan 7 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
CLASS 86 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 88 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 89 3-pan1 entry
2nd Audrey Dart, Henfield
CLASS 90 1-pan 3 entries
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
2nd Colin Rogers, Holloway
3rd Peter Jacob, Deal
CLASS 91 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan1 entry
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 93 1-pan1 entry
3rd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 94 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan1 entry
1st Peter Jacob, Deal
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 3-pan1 entry
2nd Colin Rogers, Holloway
CLASS 100 1-pan1 entry
2nd Colin Rogers, Holloway
CLASS 101 1-pan 2 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 102 1-pan1 entry
1st Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 103 1-pan1 entry
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 104 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 105 1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 106 3-pan 4 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Colin Rogers, Holloway
3rd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 107 1-pan 5 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Alex O'Sullivan, Mark Cross
3rd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 108 1-pan1 entry
1st Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 109 1-pan 3 entries
1st Ruth & Alan Jones, Rivenhall
2nd Michael Sullivan, Brentwood
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 110 3-pan 3 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Michael Dyer, Rudgwick
CLASS 111 1-pan 8 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
3rd Pauline O'Leary, Hawkinge
CLASS 112 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 113 1-pan1 entry
2nd Peter Jacob, Deal
CLASS 114 1-pan 2 entries
2nd Audrey Dart, Henfield
3rd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 115 1-pan1 entry
1st Peter Jacob, Deal
CLASS 116 1-pan1 entry
1st Maurice Bacon, Silver End
CLASS 117 1-pan 4 entries
1st John Millen, Maidstone
2nd Michael Sullivan, Brentwood
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 118 1-pan 3 entries
1st Colin Rogers, Holloway
2nd Michael Dyer, Rudgwick
CLASS 119 1-pan 3 entries
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 120 1-pan 3 entries
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
3rd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 121 1-pan 3 entries
1st Colin Rogers, Holloway
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 122 1-pan 2 entries
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Michael Dyer, Rudgwick
CLASS 125 3-pan 5 entries
1st John Millen, Maidstone
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 126 1-pan 8 entries
1st John Millen, Maidstone
2nd Rosemary Hillyar, Tunbridge Wells
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 127 1-pan 5 entries
1st Rosemary Hillyar, Tunbridge Wells
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd Harold Syms, Sevenoaks
CLASS 128 1-pan 2 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 129 1-pan 3 entries
1st Rosemary Hillyar, Tunbridge Wells
2nd Alex O'Sullivan, Mark Cross
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 130 1-pan 4 entries
1st John Millen, Maidstone
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 131 1-pan 4 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Steven Bratley, London
3rd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 132 1-pan 4 entries
1st Janine Doulton, Folkestone
2nd Maurice Bacon, Silver End
3rd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 133 1-pan 5 entries
1st John Millen, Maidstone
3rd Rosemary Hillyar, Tunbridge Wells
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 134 1-pan 3 entries
1st John Millen, Maidstone
2nd Rosemary Hillyar, Tunbridge Wells
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 201 3-pan 7 entries
1st John Hill, Worcester
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 203 3-pan 7 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 204 1-pan 7 entries
1st Jon Evans, Farnham
1st Peter Maguire, Gosforth
3rd John Hill, Worcester
CLASS 205 6-pan 3 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Mr V Hucks, Maidstone
CLASS 206 3-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 207 1-pan 4 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 209 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 210 1-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 212 3-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 213 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 214 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 215 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 216 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 217 3-pan1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 218 1-pan1 entry
1st Anne Wright, York
CLASS 220 3-pan1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 221 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 222 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 223 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 224 3-pan1 entry
2nd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 225 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 226 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 227 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 228 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 229 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 230 3-pan 4 entries
1st John Hill, Worcester
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Kit Strange, London
CLASS 231 1-pan 4 entries
1st Kit Strange, London
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd John Hill, Worcester
CLASS 232 3-pan1 entry
1st Mr V Hucks, Maidstone
CLASS 233 1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Mr V Hucks, Maidstone
CLASS 234 1-pan1 entry
3rd John Hill, Worcester
CLASS 235 1-pan 3 entries
1st John Hill, Worcester
2nd Mr V Hucks, Maidstone
3rd Kit Strange, London
CLASS 236 1-pan 2 entries
2nd John Hill, Worcester
2nd Mr V Hucks, Maidstone
CLASS 237 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 240 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 241 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 243 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 246 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 247 1-pan0 entries
NO RESULTS