Alpine Garden Society



01386 554790

Early Spring AGS SHOW 2012

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 3 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
3rd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 4 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 1-pan1 entry
2nd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 7 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 8 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 9 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 11 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 12 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 14 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 15 1-pan 2 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Peter Taggart, Belper
CLASS 16 3-pan1 entry
1st Jean Rich, Chelmsford
CLASS 17 1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 18 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 19 1-pan1 entry
1st Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 20 3-pan1 entry
2nd Kit Strange, London
CLASS 21 1-pan1 entry
1st Ray Drew, Laindon
CLASS 22 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 23 3-pan1 entry
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 24 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 25 1-pan 2 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 26 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 27 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 28 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 30 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 31 1-pan1 entry
1st Joy Bishop, Lightwater
CLASS 32 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 33 1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 34 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 35 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 36 1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 37 3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 38 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 39 3-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 40 1-pan 2 entries
1st Robin Alabaster, Rayleigh
2nd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
CLASS 41 1-pan1 entry
3rd Peter Jones, Dunstable
CLASS 42 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 43 1-pan 2 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 47 6-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 48 3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 49 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Don Peace, Yarm
CLASS 50 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 51 3-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 52 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Alan Blackman, Sandwich
CLASS 53 3-pan 4 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 54 1-pan 5 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 55 3-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 56 1-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 57 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 58 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 59 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 60 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 61 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 62 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 63 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 64 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 65 1-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 66 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 67 1-pan1 entry
1st Ray Drew, Laindon
CLASS 68 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 69 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 70 1-pan 8 entries
1st Monksilver Nurs, Cambridge
2nd Joy Bishop, Lightwater
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 71 3-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 72 1-pan1 entry
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 73 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 74 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 75 3-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 76 1-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 77 3-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 78 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 79 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 80 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 81 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 82 1-pan 2 entries
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 83 1-pan1 entry
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 84 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd David Philbey, Petersfield
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 85 6-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 86 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 87 1-pan1 entry
1st Ruth & Alan Jones, Rivenhall
CLASS 88 3-pan 2 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 89 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd David Philbey, Petersfield
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 91 6-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 3-pan 3 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Peter Taggart, Belper
3rd Duncan Gates, Saffron Walden
CLASS 93 1-pan 4 entries
1st Bob Fenwick, Woking
2nd Peter Jacob, Deal
3rd Peter Taggart, Belper
CLASS 94 3-pan1 entry
2nd David Underwood, Rainham
CLASS 95 1-pan 3 entries
1st David Underwood, Rainham
3rd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
CLASS 96 1-pan 5 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 97 1-pan1 entry
1st Peter Jacob, Deal
CLASS 98 1-pan1 entry
1st Bob Fenwick, Woking
CLASS 99 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan1 entry
1st Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 3-pan1 entry
2nd Peter Taggart, Belper
CLASS 104 1-pan 6 entries
1st Peter Hurren, Datchworth
2nd Colin Rogers, Holloway
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 105 1-pan1 entry
2nd Peter Hurren, Datchworth
CLASS 106 3-pan 4 entries
1st Michael Sullivan, Brentwood
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 107 1-pan 7 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Peter Jacob, Deal
3rd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 112 3-pan 4 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd Peter Taggart, Belper
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 113 1-pan 7 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd Julie Parrott, Barrington
3rd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
CLASS 114 3-pan 2 entries
1st Bob Fenwick, Woking
2nd Duncan Gates, Saffron Walden
CLASS 115 1-pan 4 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
2nd Audrey Dart, Henfield
3rd Julie Parrott, Barrington
CLASS 116 1-pan 3 entries
2nd Peter Jacob, Deal
CLASS 117 1-pan 6 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd Duncan Gates, Saffron Walden
3rd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 118 1-pan 5 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd Brian Sulman, Mildenhall
3rd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 119 1-pan 7 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Peter Taggart, Belper
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
3rd Colin Rogers, Holloway
CLASS 120 1-pan1 entry
1st Peter Taggart, Belper
CLASS 121 1-pan 4 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Peter Hurren, Datchworth
3rd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 122 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 123 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 124 1-pan 2 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
2nd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
CLASS 129 3-pan 4 entries
1st John Millen, Maidstone
2nd Colin Rogers, Holloway
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 130 1-pan 9 entries
1st Alex O'Sullivan, Mark Crofs
2nd Colin Rogers, Holloway
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 131 1-pan 5 entries
1st David Underwood, Rainham
2nd John Millen, Maidstone
3rd Jean Noakes , Chelmsford
CLASS 132 1-pan 4 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Jean Noakes , Chelmsford
3rd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 133 1-pan1 entry
1st Alex O'Sullivan, Mark Crofs
CLASS 134 1-pan 4 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 135 1-pan 7 entries
1st Jean Noakes , Chelmsford
2nd Doug Coldwell, Epping
3rd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 136 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 137 1-pan 5 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Andrew Ward, Wisbech
3rd John Millen, Maidstone