Alpine Garden Society



01386 554790

Blackpool AGS/SRGC SHOW 2012

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Mala Janes, Ponteland
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 5 1-pan1 entry
1st Chris Lilley, North Anston
CLASS 6 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 1-pan1 entry
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Sam Sutherland, Kincardine
CLASS 9 3-pan1 entry
1st Stan da Prato, Tranent
CLASS 10 1-pan1 entry
2nd Terry Mitchell, Ossett
CLASS 11 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Stan da Prato, Tranent
CLASS 12 1-pan 5 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 13 3-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 14 1-pan 6 entries
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 15 3-pan1 entry
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 16 1-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
CLASS 17 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 18 1-pan 2 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 19 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 20 1-pan 4 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Don Peace, Yarm
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 21 1-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Darren Sleep, Carnforth
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 22 3-pan 2 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 23 1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 24 1-pan1 entry
1st Darren Sleep, Carnforth
CLASS 25 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 26 1-pan 2 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 27 1-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 28 3-pan1 entry
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 29 1-pan 2 entries
1st Anne Wright, York
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 30 1-pan 3 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 31 1-pan1 entry
1st Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 32 1-pan 2 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
CLASS 33 1-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 34 1-pan 3 entries
1st Stan da Prato, Tranent
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 35 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Dave Riley, Kendal
CLASS 36 1-pan 4 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 37 1-pan 4 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 38 1-pan 2 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 39 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Stan da Prato, Tranent
CLASS 40 1-pan 7 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 41 1-pan 6 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 42 1-pan 4 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 43 1-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 44 1-pan 5 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 45 6-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 46 3-pan 3 entries
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 47 1-pan11 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 48 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 49 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 50 1-pan 3 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
2nd John Richards, Hexham
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 51 3-pan1 entry
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 52 1-pan 4 entries
1st Mala Janes, Ponteland
2nd George Young, Stocksfield
3rd John Richards, Hexham
CLASS 53 3-pan 8 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Don Peace, Yarm
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 54 1-pan12 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Geoff Mawson, Dronfield
CLASS 55 1-pan1 entry
1st Chris Lilley, North Anston
CLASS 56 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 57 3-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 58 1-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Sam Sutherland, Kincardine
CLASS 59 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 60 1-pan1 entry
2nd Terry Mitchell, Ossett
CLASS 61 3-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 62 1-pan 8 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 63 1-pan 9 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 64 1-pan 6 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Geoff Mawson, Dronfield
CLASS 65 1-pan13 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Brian Burrow, Lancaster
3rd Frank & Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 66 1-pan1 entry
1st John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 67 3-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 68 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Jean Wyllie, Dunblane
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 69 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd John Richards, Hexham
CLASS 70 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 71 1-pan 6 entries
1st Jean Wyllie, Dunblane
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
3rd Jim McGregor, Worcester
CLASS 72 1-pan 3 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Tony Rymer, Wormald Green
3rd Kath Rimmer, Eccleston
CLASS 73 1-pan 2 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 74 1-pan1 entry
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 75 1-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 76 1-pan 4 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd John Richards, Hexham
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 77 3-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 78 1-pan 4 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 79 1-pan 2 entries
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Stan da Prato, Tranent
CLASS 80 3-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 81 1-pan 9 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 82 3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 85 3-pan 2 entries
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Tony Stanley, Darlington
CLASS 86 1-pan 2 entries
1st Edward Spencer, Egginton
3rd Pamela Anderson, Kendal
CLASS 87 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 89 1-pan1 entry
1st Ben Nottingham, Leeds
CLASS 90 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 1-pan1 entry
1st Tony Taziker, Thornton
CLASS 94 1-pan 3 entries
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
2nd Tony Stanley, Darlington
3rd George Jaworski, Ambleside
CLASS 95 1-pan1 entry
1st Pamela Anderson, Kendal
CLASS 96 1-pan 4 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Edward Spencer, Egginton
CLASS 97 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan 2 entries
1st Frank Dobson, Scarisbrick
2nd John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 99 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 104 1-pan 6 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
1st Jackie Street, Derby
2nd Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 105 1-pan 3 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Jackie Street, Derby
3rd Pamela Anderson, Kendal
CLASS 106 1-pan 3 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd George Jaworski, Ambleside
3rd John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 107 1-pan 4 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd George Jaworski, Ambleside
CLASS 108 1-pan 3 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Jackie Street, Derby
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 112 3-pan 2 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 113 1-pan 6 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Pamela Anderson, Kendal
3rd Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 114 3-pan1 entry
1st Tony Stanley, Darlington
CLASS 115 1-pan 2 entries
1st Hazel Nottingham, Leeds
2nd Pamela Anderson, Kendal
CLASS 116 1-pan 2 entries
1st Ben Nottingham, Leeds
2nd Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 117 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 118 1-pan 3 entries
1st Tony Taziker, Thornton
2nd Tony Stanley, Darlington
3rd Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 119 1-pan1 entry
1st John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 120 1-pan 5 entries
1st Tony Taziker, Thornton
2nd Pamela Anderson, Kendal
3rd Paul Street, Derby
CLASS 121 1-pan 6 entries
1st Pamela Anderson, Kendal
2nd Tony Stanley, Darlington
3rd Jackie Street, Derby
CLASS 122 1-pan1 entry
1st Pamela Anderson, Kendal
CLASS 123 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 124 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 125 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 126 1-pan1 entry
1st Norman Davies, Bacup
CLASS 127 1-pan1 entry
1st George Jaworski, Ambleside
CLASS 132 3-pan 9 entries
1st George Jaworski, Ambleside
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
3rd Margaret Taziker, Thornton
CLASS 133 1-pan 2 entries
1st George Jaworski, Ambleside
2nd Janet Fielden, Appleby
CLASS 134 1-pan 2 entries
1st Alan Oatway, Newby Bridge
2nd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 135 3-pan 2 entries
1st George Jaworski, Ambleside
3rd Alan Oatway, Newby Bridge
CLASS 136 1-pan 2 entries
1st Alan Oatway, Newby Bridge
CLASS 137 1-pan 2 entries
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
2nd George Jaworski, Ambleside
CLASS 138 1-pan 4 entries
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
2nd George Jaworski, Ambleside
3rd Janet Fielden, Appleby
CLASS 139 1-pan 2 entries
1st George Jaworski, Ambleside
2nd Janet Fielden, Appleby
CLASS 140 1-pan1 entry
2nd Janet Fielden, Appleby
CLASS 141 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 142 1-pan 3 entries
1st Alan Oatway, Newby Bridge
2nd Janet Fielden, Appleby
3rd Colin& Kathleen Billington, Chipping
CLASS 143 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 144 1-pan 2 entries
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping
2nd George Jaworski, Ambleside
CLASS 145 1-pan1 entry
1st Colin& Kathleen Billington, Chipping