Alpine Garden Society



01386 554790

Autumn South AGS SHOW 2012

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 1-pan 5 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3 3-pan 3 entries
1st Pat Nicholls, Shoreham by Sea
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 4 1-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 5 1-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
CLASS 7 1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 8 3-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 9 1-pan 3 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 10 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 11 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 12 1-pan 4 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
CLASS 14 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Ian Sharpe, Flamstead
CLASS 15 3-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 16 3-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 17 1-pan 6 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 18 3-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 19 1-pan 2 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 20 3-pan1 entry
1st Jean Rich, Chelmsford
CLASS 21 1-pan1 entry
1st Jean Rich, Chelmsford
CLASS 22 1-pan 4 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 23 1-pan 3 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 24 3-pan 2 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 25 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 26 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 27 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 30 6-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 31 3-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 32 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 33 3-pan 2 entries
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 34 3-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
CLASS 35 1-pan 5 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 36 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 37 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 38 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 39 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 40 1-pan 5 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 41 3-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Pat Nicholls, Shoreham by Sea
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 42 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 43 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 44 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 45 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 46 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 47 1-pan 6 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 48 3-pan1 entry
1st Alan Newton, Ponteland
CLASS 49 1-pan 3 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 50 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 51 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 52 1-pan1 entry
1st George Elder, Cardiff
CLASS 53 3-pan 2 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 54 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
CLASS 55 1-pan 3 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 56 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 57 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 60 3-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 61 1-pan 2 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 62 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 63 1-pan 2 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 64 1-pan1 entry
1st Peter Jacob, Deal
CLASS 65 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 66 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 67 1-pan 5 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd John Fitzpatrick, Hereford
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 68 1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 69 3-pan 4 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
3rd John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 70 1-pan 4 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 71 1-pan 4 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Peter Jacob, Deal
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 72 1-pan 3 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd John Fitzpatrick, Hereford
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 73 1-pan 5 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 74 1-pan 2 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 75 3-pan 3 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 76 1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 77 3-pan 2 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 78 1-pan 3 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd John Fitzpatrick, Hereford
2nd Peter Jacob, Deal
CLASS 79 1-pan 3 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 80 1-pan1 entry
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 81 1-pan1 entry
1st Jon Evans, Farnham
CLASS 82 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 83 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 3-pan1 entry
1st Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 86 1-pan 2 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 87 1-pan1 entry
1st Andrew Ward, Wisbech
CLASS 88 1-pan 2 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 89 1-pan1 entry
1st Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 90 1-pan 2 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 91 1-pan 2 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 92 1-pan1 entry
1st Andrew Ward, Wisbech
CLASS 93 1-pan 2 entries
1st Brian Sulman, Mildenhall
2nd Andrew Ward, Wisbech
CLASS 94 1-pan 2 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 201 3-pan 5 entries
1st John Hill, Worcester
2nd Kit Strange, London
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 203 3-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Kit Strange, London
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 204 1-pan 5 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 205 6-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 206 3-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 207 1-pan 3 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 209 3-pan 2 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 210 1-pan 3 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 212 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 213 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 214 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 215 1-pan1 entry
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 216 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 217 3-pan 2 entries
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 218 1-pan 2 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Anne Wright, York
CLASS 220 3-pan 2 entries
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 221 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 222 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 223 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 224 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 225 1-pan 2 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 226 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 227 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 228 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 229 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 230 3-pan 2 entries
1st Kit Strange, London
2nd John Hill, Worcester
CLASS 231 1-pan 2 entries
1st Kit Strange, London
2nd John Hill, Worcester
CLASS 232 3-pan1 entry
2nd John Hill, Worcester
CLASS 233 1-pan1 entry
1st John Hill, Worcester
CLASS 234 1-pan1 entry
2nd John Hill, Worcester
CLASS 235 1-pan 2 entries
1st Kit Strange, London
2nd John Hill, Worcester
CLASS 236 1-pan1 entry
2nd John Hill, Worcester
CLASS 237 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 240 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 241 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 243 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 246 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 247 1-pan0 entries
NO RESULTS