Alpine Garden Society



01386 554790

Summer South AGS SHOW 2011

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 4 1-pan 3 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 5 1-pan 2 entries
1st Dorothy Sample, Devizes
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 7 1-pan1 entry
1st Margaret Pickering, Goole
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 9 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
1st Peter Erskine, Petersfield
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st John Blanchard, Poole
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 12 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 14 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 15 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 16 1-pan 2 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Lorraine&Chris Birchall, Cullompton
CLASS 17 1-pan 2 entries
1st Lorraine&Chris Birchall, Cullompton
2nd Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 18 1-pan 2 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 19 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 20 1-pan 3 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 21 3-pan 3 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Ian Sharpe, St. Albans
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 22 1-pan 3 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 23 1-pan 2 entries
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 24 3-pan 2 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 25 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 26 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 27 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 28 1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 29 1-pan 3 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 30 1-pan 5 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 31 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 32 1-pan 4 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 33 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 34 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 35 1-pan1 entry
1st Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 38 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 39 3-pan 7 entries
1st Anne Vale, Braintree
3rd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 40 1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 41 1-pan 6 entries
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 42 1-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 43 1-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 44 3-pan 2 entries
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 45 1-pan 4 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 46 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 47 3-pan1 entry
1st Lorraine&Chris Birchall, Cullompton
CLASS 48 1-pan 5 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 49 1-pan 5 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 50 3-pan 5 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 51 1-pan 8 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 52 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 53 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 54 1-pan 6 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 55 3-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 56 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 57 1-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 58 3-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 59 1-pan 3 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 60 1-pan1 entry
3rd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 61 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 62 1-pan 3 entries
1st Dorothy Sample, Devizes
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Kirsty Acaster, Goole
CLASS 65 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 66 1-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 67 1-pan 2 entries
1st Tony Bennett, Broadstone
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 68 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 69 1-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 70 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 71 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan 2 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 73 1-pan 2 entries
1st Tony Bennett, Broadstone
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 74 1-pan 2 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 75 3-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 76 1-pan1 entry
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 77 1-pan1 entry
2nd Russell Beeson, Broadstone
CLASS 78 1-pan 4 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Tony Bennett, Broadstone
3rd Adam Baines, Goole
CLASS 79 1-pan 3 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Adam Baines, Goole
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 80 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 83 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 84 1-pan 2 entries
1st Adam Baines, Goole
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 85 1-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 86 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 87 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan 2 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 89 1-pan 3 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Russell Beeson, Broadstone
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 90 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 91 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan1 entry
1st Russell Beeson, Broadstone
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan1 entry
2nd Russell Beeson, Broadstone
CLASS 100 1-pan1 entry
1st Russell Beeson, Broadstone
CLASS 101 1-pan1 entry
2nd Kirsty Acaster, Goole
CLASS 102 1-pan 2 entries
1st Russell Beeson, Broadstone
2nd James Lintott, Guildford
CLASS 230 3-pan 7 entries
1st John Chappell, Dorchester
2nd Ron Baker, Llanarthney
3rd Ju Bramley, Chesterfield
3rd John McCarthy, Winchester
CLASS 231 1-pan 8 entries
1st Christine Hughes, Ringwood
2nd John McCarthy, Winchester
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 232 3-pan 3 entries
1st John McCarthy, Winchester
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd John Hill,
CLASS 233 1-pan 5 entries
1st Christine Chappell, Dorchester
2nd Christine Hughes, Ringwood
3rd John McCarthy, Winchester
CLASS 234 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 235 1-pan 7 entries
1st Christine Hughes, Ringwood
2nd Maurice Church, Pontefract
3rd Christine Chappell, Dorchester
CLASS 236 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 237 1-pan1 entry
1st Christine Hughes, Ringwood
CLASS 238 3-pan 3 entries
1st David Hughes, Ringwood
2nd John Chappell, Dorchester
3rd Christine Chappell, Dorchester
CLASS 239 1-pan 4 entries
1st David Hughes, Ringwood
2nd Christine Chappell, Dorchester
3rd Christine Hughes, Ringwood