Alpine Garden Society



01386 554790

Summer Mid-West AGS SHOW 2011

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 4 1-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Richard Clements, Pershore
CLASS 5 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 6 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 7 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 8 1-pan 2 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 10 1-pan1 entry
2nd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 12 1-pan1 entry
1st Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 13 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 14 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 15 1-pan 5 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 16 3-pan1 entry
2nd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 17 1-pan 2 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 18 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 19 1-pan 3 entries
1st Dorothy Sample, Devizes
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 20 3-pan1 entry
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 21 1-pan 2 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 22 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 23 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 24 3-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 25 3-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 26 1-pan 6 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Dorothy Sample, Devizes
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 27 1-pan 6 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 28 1-pan 7 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 29 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 30 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 31 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 32 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 33 1-pan1 entry
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 34 1-pan 2 entries
1st Dorothy Sample, Devizes
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 35 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 41 6-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 42 3-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 43 1-pan 9 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 44 3-pan 3 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 45 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 46 1-pan10 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 47 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 48 1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 49 1-pan 5 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Tony Lee, Long Eaton
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 50 1-pan 2 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 51 1-pan1 entry
1st Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 52 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 53 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 54 1-pan12 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Janet Aspland, Stourbridge
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 55 1-pan 7 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Richard Clements, Pershore
CLASS 56 3-pan 8 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 57 1-pan 7 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 58 1-pan11 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Carol Kellett, Chorley
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 59 3-pan 5 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 60 1-pan 7 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 61 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 62 1-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 63 1-pan 5 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 64 3-pan1 entry
2nd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 65 1-pan10 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Joy Bishop, Lightwater
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 66 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 71 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 73 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 74 1-pan 2 entries
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Audrey Dart, Henfield
CLASS 75 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 76 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 77 1-pan 2 entries
1st Clive Dart, Henfield
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 78 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 79 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 81 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 82 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 83 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 84 1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 85 1-pan 3 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Michael Dyer, Rudgwick
CLASS 86 1-pan 3 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Michael Dyer, Rudgwick
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 87 1-pan1 entry
2nd John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 88 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 93 1-pan1 entry
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 94 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan1 entry
1st Clive Dart, Henfield
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan1 entry
1st Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 98 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan1 entry
1st John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 100 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 104 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 111 3-pan1 entry
1st John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 112 1-pan1 entry
1st Brenda Nickels, Malvern
CLASS 113 1-pan1 entry
2nd Audrey Dart, Henfield
CLASS 114 1-pan1 entry
1st Roger Norman, Leominster
CLASS 115 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 116 1-pan1 entry
1st John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 117 1-pan1 entry
1st John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 118 1-pan 2 entries
1st Audrey Dart, Henfield
CLASS 119 1-pan1 entry
1st Brenda Nickels, Malvern