Alpine Garden Society



01386 554790

Midland AGS SHOW 2011

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 3 1-pan 6 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 5 1-pan1 entry
1st Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 6 1-pan 5 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 7 1-pan1 entry
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 8 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 9 1-pan 4 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 10 1-pan 6 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Mel & Elaine Linney, Wombwell
CLASS 11 1-pan 5 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 13 1-pan 2 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 14 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 15 3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 16 1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 17 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 18 1-pan1 entry
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 19 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 20 1-pan 9 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 21 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 22 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 24 1-pan 6 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 25 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 26 1-pan 6 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 27 1-pan1 entry
1st Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 28 3-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 29 1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 30 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 31 1-pan 4 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 32 1-pan 7 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 33 3-pan 3 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 34 1-pan 4 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 35 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 36 3-pan 4 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 37 1-pan 6 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 38 1-pan 5 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 39 1-pan 5 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 40 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 41 1-pan 3 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 51 6-pan 2 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 52 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 53 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 54 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 55 1-pan 4 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 56 1-pan 5 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 57 1-pan 6 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 58 1-pan 3 entries
1st Richard Clements, Pershore
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 59 1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 60 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 61 1-pan 3 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 62 1-pan 5 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 63 1-pan 7 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Chris Lilley, North Anston
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 64 1-pan 2 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 65 1-pan 8 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 66 1-pan 4 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd George Young, Stocksfield
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 67 1-pan1 entry
1st Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 68 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 69 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 70 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 71 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 72 1-pan 3 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Peter Taggart, Belper
CLASS 73 1-pan1 entry
1st Chris Lilley, North Anston
CLASS 74 1-pan1 entry
2nd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 75 3-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Chris Lilley, North Anston
CLASS 76 3-pan 5 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 77 1-pan17 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Don Peace, Yarm
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 78 3-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 79 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 80 1-pan1 entry
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 81 3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 82 1-pan 5 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Richard Clements, Pershore
CLASS 83 1-pan 5 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd John & Clare Dower, Frodsham
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 84 3-pan 3 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 85 1-pan 5 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 86 1-pan1 entry
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 87 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 88 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 89 1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 90 1-pan12 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 91 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan 5 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 93 1-pan 6 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 94 6-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 95 3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 96 1-pan 4 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 97 1-pan 6 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 98 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 101 6-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 102 3-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 103 1-pan 3 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Martin Lindop, Cheswick Green
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 104 1-pan1 entry
2nd Sonia Morris, Stourbridge
CLASS 105 1-pan1 entry
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 106 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 107 1-pan1 entry
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 108 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 109 1-pan1 entry
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 110 1-pan1 entry
1st Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 111 1-pan 4 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Peter Taggart, Belper
CLASS 112 1-pan 3 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 113 1-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 114 1-pan 4 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 115 1-pan 3 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 116 3-pan1 entry
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 117 1-pan 3 entries
1st Adam Baines, Goole
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 118 1-pan 3 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Adam Baines, Goole
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 119 1-pan 3 entries
1st Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 121 3-pan 2 entries
2nd Peter Taggart, Belper
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 122 1-pan 5 entries
1st Adam Baines, Goole
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 123 1-pan1 entry
2nd Sonia Morris, Stourbridge
CLASS 124 1-pan1 entry
1st Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 125 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 126 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 127 1-pan1 entry
1st Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 128 1-pan 3 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Peter Taggart, Belper
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 129 1-pan 2 entries
1st Peter Taggart, Belper
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 130 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 131 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 132 1-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 133 1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 135 3-pan 2 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Sonia Morris, Stourbridge
CLASS 136 1-pan1 entry
1st Andrew Ward, Wisbech
CLASS 137 1-pan1 entry
2nd Sonia Morris, Stourbridge
CLASS 138 1-pan1 entry
2nd Sonia Morris, Stourbridge
CLASS 139 1-pan1 entry
2nd Sonia Morris, Stourbridge
CLASS 140 1-pan1 entry
1st Andrew Ward, Wisbech
CLASS 141 1-pan1 entry
1st John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 142 1-pan1 entry
1st John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 143 1-pan1 entry
1st John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 144 1-pan1 entry
1st Andrew Ward, Wisbech
CLASS 145 1-pan1 entry
1st Denise Bridges, Oldbury