Alpine Garden Society



01386 554790

East Lancashire AGS SHOW 2011

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Frank & Barbara Hoyle, Chipping
3rd Terry Mitchell, Ossett
CLASS 4 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 1-pan 2 entries
1st Terry Mitchell, Ossett
3rd John Richards, Hexham
CLASS 6 3-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 7 1-pan 6 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
2nd Don Peace, Yarm
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 8 3-pan1 entry
1st Edward Barraclough, Bradford
CLASS 9 1-pan 6 entries
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
2nd Frank & Barbara Hoyle, Chipping
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 10 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 1-pan1 entry
1st Eric Rainford, Brayton
CLASS 12 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 14 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 15 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 16 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 17 1-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd John Richards, Hexham
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 18 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 19 1-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Frank & Barbara Hoyle, Chipping
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 20 1-pan 2 entries
1st Gerald Steele, Rochdale
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 21 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 22 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st George Young, Stocksfield
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 24 1-pan 4 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 25 3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 26 1-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd John Richards, Hexham
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 27 1-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Mike &Christine Brown, West Kirby
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 28 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29 1-pan 3 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Cliff Booker, Whitworth
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 30 1-pan 3 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd John Richards, Hexham
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 31 3-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 32 1-pan 2 entries
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 33 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 34 1-pan 3 entries
1st Dave Riley, Kendal
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 35 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 36 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 37 1-pan 4 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 38 1-pan 5 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 39 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 40 1-pan 5 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 41 3-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 42 1-pan 5 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Mavis Allanson, Bolton
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 43 1-pan 4 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 44 1-pan1 entry
1st Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 45 1-pan 4 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 50 6-pan 2 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 51 3-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Mike &Christine Brown, West Kirby
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 52 1-pan 7 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 53 1-pan 2 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 54 1-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 55 3-pan 8 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Don Peace, Yarm
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 56 1-pan10 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Geoff Mawson, Dronfield
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 57 1-pan 3 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 58 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 59 1-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
2nd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 60 1-pan1 entry
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 61 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 62 1-pan12 entries
1st Don Peace, Yarm
1st Eric Rainford, Brayton
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 63 1-pan 4 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 64 1-pan 6 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Chris Lilley, North Anston
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 65 1-pan11 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 66 3-pan 2 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 67 1-pan 2 entries
1st Dave Riley, Kendal
2nd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 68 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 69 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 70 3-pan 3 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 71 1-pan 5 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 72 3-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 73 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Dave Riley, Kendal
CLASS 74 3-pan1 entry
1st Ian Leslie, Bangor
CLASS 75 1-pan 7 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 76 1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 77 3-pan 4 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 78 1-pan 4 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Fred & Pat Bundy, Hensall
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 79 1-pan 6 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 80 1-pan 2 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 81 1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 82 1-pan 4 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 83 1-pan 3 entries
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 84 1-pan 7 entries
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
2nd Ian Kidman, Ebchester
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 85 1-pan 2 entries
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 86 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 87 3-pan 4 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Frank & Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 88 1-pan 5 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 89 1-pan 2 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd John Richards, Hexham
CLASS 90 1-pan 2 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd John Richards, Hexham
CLASS 91 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan1 entry
1st Joan Bradbury, Elwick
CLASS 98 3-pan1 entry
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 99 1-pan1 entry
1st Joan Bradbury, Elwick
CLASS 100 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan1 entry
1st Tony Taziker, Thornton
CLASS 102 1-pan1 entry
3rd Norman Davies, Bacup
CLASS 103 1-pan1 entry
3rd Norman Davies, Bacup
CLASS 104 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 105 1-pan1 entry
1st Norman Davies, Bacup
CLASS 106 1-pan 4 entries
1st Frank Dobson, Scarisbrick
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 107 1-pan 3 entries
1st Adam Baines, Goole
3rd Norman Davies, Bacup
CLASS 108 1-pan1 entry
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 115 3-pan 3 entries
1st Pamela Anderson, Kendal
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Norman Davies, Bacup
CLASS 116 1-pan 6 entries
1st Graham Bradshaw, Darwen
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Pamela Anderson, Kendal
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 117 1-pan1 entry
1st Ben Nottingham, Leeds
CLASS 118 1-pan 3 entries
1st Graham Bradshaw, Darwen
2nd Pamela Anderson, Kendal
3rd Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 119 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 120 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 121 1-pan 3 entries
1st Tony Taziker, Thornton
2nd Graham Bradshaw, Darwen
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 122 1-pan 4 entries
1st Adam Baines, Goole
2nd Frank Dobson, Scarisbrick
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 123 1-pan 3 entries
1st Georgina Instone, Leeds
3rd Graham Bradshaw, Darwen
CLASS 124 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 125 1-pan 2 entries
1st Hazel Nottingham, Leeds
2nd Gerald Steele, Rochdale
CLASS 126 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 127 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 128 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 129 3-pan 2 entries
1st Graham Bradshaw, Darwen
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 130 1-pan 2 entries
1st Graham Bradshaw, Darwen
2nd Norman Davies, Bacup
CLASS 131 1-pan 2 entries
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 132 1-pan 2 entries
1st Tony Taziker, Thornton
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 140 3-pan 2 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 141 1-pan 2 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Margaret Taziker, Thornton
CLASS 142 1-pan 2 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Margaret Taziker, Thornton
CLASS 143 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 144 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 145 1-pan1 entry
1st John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 146 1-pan1 entry
1st John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 147 1-pan 2 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Margaret Taziker, Thornton
CLASS 148 1-pan 2 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Margaret Taziker, Thornton
CLASS 149 1-pan1 entry
1st Tony Stanley, Darlington