Alpine Garden Society



01386 554790

South West AGS SHOW 2011

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 2 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 3 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 4 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 1-pan 2 entries
1st Chas & Rita Carter, Burpham
2nd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 6 1-pan1 entry
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 7 1-pan1 entry
2nd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 8 1-pan1 entry
1st David Philbey, Petersfield
CLASS 9 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
2nd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 11 1-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 12 1-pan 3 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
3rd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 14 1-pan 2 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 15 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 16 1-pan1 entry
1st Cyril Dart, Taunton
CLASS 17 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 18 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 19 1-pan 2 entries
1st Dorothy Sample, Devizes
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 20 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 21 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 22 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st Mike Quest, Plymouth
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 24 1-pan1 entry
1st Peter Erskine, Petersfield
CLASS 25 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 26 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Dick Fulcher, Chulmleigh
CLASS 27 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 28 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29 1-pan 8 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 30 1-pan 3 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Barry Starling, Exeter
CLASS 31 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 32 3-pan 3 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Howard & Sally Wills, Torrington
CLASS 33 1-pan 5 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 34 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Howard & Sally Wills, Torrington
CLASS 35 1-pan 5 entries
1st Lorraine&Chris Birchall, Cullompton
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Howard & Sally Wills, Torrington
CLASS 36 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 37 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 38 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 39 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 40 6-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 41 3-pan 9 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 42 1-pan 9 entries
1st Dorothy Sample, Devizes
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 43 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 44 3-pan1 entry
1st Eric Jarrett, Stroud
CLASS 45 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 46 3-pan 3 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd David Philbey, Petersfield
3rd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 47 1-pan 5 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 48 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 49 3-pan1 entry
1st Ian Robertson, Shaftesbury
CLASS 50 1-pan 3 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 51 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 52 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Chas & Rita Carter, Burpham
CLASS 53 1-pan 2 entries
1st Cyril Dart, Taunton
2nd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 54 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 55 1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 56 1-pan1 entry
1st Cyril Dart, Taunton
CLASS 57 3-pan1 entry
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 58 1-pan1 entry
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 59 3-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Tony Bennett, Broadstone
3rd Ian Robertson, Shaftesbury
3rd Bill Squire, Poole
CLASS 60 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Bill Squire, Poole
3rd Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 61 3-pan 2 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 62 1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 63 3-pan1 entry
2nd Bill Squire, Poole
CLASS 64 1-pan 6 entries
1st Ian Robertson, Shaftesbury
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 65 1-pan 4 entries
2nd Lorraine&Chris Birchall, Cullompton
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 66 1-pan10 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 67 3-pan 5 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 68 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 69 1-pan 4 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 70 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Julian & Sarah Sutton, Totnes
CLASS 71 1-pan1 entry
1st Joy Bishop, Lightwater
CLASS 72 6-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 73 3-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 74 1-pan 6 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 75 1-pan 2 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Bill Squire, Poole
CLASS 76 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Julian & Sarah Sutton, Totnes
3rd Howard & Sally Wills, Torrington
CLASS 80 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 81 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 82 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 83 1-pan1 entry
1st Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 84 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 1-pan1 entry
1st Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 86 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 87 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 88 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 89 1-pan1 entry
1st Alan Flack, Okehampton
CLASS 90 1-pan 3 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 91 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan 4 entries
1st Tony Bennett, Broadstone
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 93 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 94 1-pan 3 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Alan Flack, Okehampton
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 95 1-pan 5 entries
1st Alan Flack, Okehampton
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 98 3-pan1 entry
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 99 1-pan 4 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 100 1-pan1 entry
1st Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 101 1-pan 3 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
3rd Tony Bennett, Broadstone
CLASS 102 1-pan1 entry
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 103 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 104 1-pan 3 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Tony Bennett, Broadstone
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 105 1-pan1 entry
1st Tony Bennett, Broadstone
CLASS 106 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 107 1-pan 4 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Tony Bennett, Broadstone
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 110 3-pan 3 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd Peter Perrin, Weston-Super-Ma
3rd John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 111 1-pan 3 entries
1st Peter Perrin, Weston-Super-Ma
2nd Audrey Dart, Henfield
3rd John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 112 1-pan1 entry
2nd Peter Perrin, Weston-Super-Ma
CLASS 113 1-pan 2 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd Peter Perrin, Weston-Super-Ma
CLASS 114 3-pan 2 entries
1st Peter Perrin, Weston-Super-Ma
2nd David Nicholson, Ivybridge
CLASS 115 1-pan 5 entries
1st Mike Quest, Plymouth
2nd David Nicholson, Ivybridge
3rd Audrey Dart, Henfield
CLASS 116 1-pan1 entry
1st Richard Horswood, Honiton
CLASS 117 1-pan 2 entries
2nd Peter Perrin, Weston-Super-Ma
3rd Ian Alexander, Bovey Tracey
CLASS 118 1-pan 2 entries
1st Peter Perrin, Weston-Super-Ma
2nd John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 119 1-pan 3 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd Nicholette Bitschi, Talaton
3rd John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 120 1-pan 2 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Peter Perrin, Weston-Super-Ma
CLASS 121 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 201 3-pan 6 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 203 3-pan 7 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 204 1-pan 7 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 205 6-pan 2 entries
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 206 3-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Howard & Sally Wills, Torrington
CLASS 207 1-pan 6 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Joan Bradbury, Elwick
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 208 3-pan 6 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 209 3-pan 5 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 210 1-pan 8 entries
1st Rosemary Powis, Canterbury
2nd Howard & Sally Wills, Torrington
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 212 3-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
1st Howard & Sally Wills, Torrington
3rd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 213 3-pan 3 entries
1st Howard & Sally Wills, Torrington
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 214 3-pan1 entry
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 215 1-pan 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 216 6-pan 2 entries
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 217 3-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 218 1-pan 2 entries
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 220 3-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 221 1-pan 3 entries
1st Rosemary Powis, Canterbury
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 222 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 223 1-pan1 entry
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 224 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 225 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 226 3-pan1 entry
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 228 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 229 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 230 3-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Ron Baker, Llanarthney
CLASS 231 1-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 232 3-pan 2 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
3rd Alan Flack, Okehampton
CLASS 233 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 234 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 235 1-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Ron Baker, Llanarthney
CLASS 236 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 237 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 240 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 241 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 243 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 246 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 247 1-pan0 entries
NO RESULTS