Alpine Garden Society



01386 554790

Early Spring AGS SHOW 2011

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan1 entry
2nd John Richards, Hexham
CLASS 3 1-pan 2 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Don Peace, Yarm
CLASS 4 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 6 1-pan1 entry
2nd John Richards, Hexham
CLASS 7 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 8 1-pan1 entry
2nd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 9 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 10 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 12 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Nigel Fuller, Wadhurst
CLASS 14 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 15 1-pan 2 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Peter Taggart, Belper
CLASS 16 3-pan 3 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 17 1-pan 5 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd Cecilia Coller, Norwich
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 18 3-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 19 1-pan 4 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
3rd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
CLASS 20 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 21 1-pan1 entry
1st Ray Drew, Laindon
CLASS 22 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 23 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 24 1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Jean Rich, Chelmsford
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 25 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 26 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 27 1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 28 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29 1-pan1 entry
2nd Ruth & Alan Jones, Rivenhall
CLASS 30 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 31 1-pan 2 entries
1st Peter Erskine, Petersfield
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 32 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 33 1-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Robin Alabaster, Rayleigh
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 34 1-pan 3 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 35 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 36 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 37 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 38 1-pan 3 entries
1st Maureen Ledgerton, Braintree
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 39 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 40 1-pan 2 entries
1st David Hoare, Lyminge
3rd Robin Alabaster, Rayleigh
CLASS 41 1-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Peter Jones, Dunstable
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 42 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 47 6-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 48 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 49 1-pan 7 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 50 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 51 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 52 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 53 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Peter Erskine, Petersfield
3rd David Philbey, Petersfield
CLASS 54 1-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Peter Erskine, Petersfield
CLASS 55 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 56 1-pan 5 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 57 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 58 1-pan 2 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 59 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 60 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Nigel Fuller, Wadhurst
3rd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 61 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Michael Chadwick, Tonbridge
3rd Peter Taggart, Belper
CLASS 62 3-pan 3 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Robin White, Blackthorn Nurs
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 63 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 64 3-pan 2 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 65 1-pan 2 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Maureen Ledgerton, Braintree
CLASS 66 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 67 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 68 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 69 3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 70 1-pan 8 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 71 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan 2 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Ray Drew, Laindon
CLASS 73 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 74 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 75 3-pan1 entry
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 76 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 77 1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Peter Taggart, Belper
CLASS 78 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Jean Rich, Chelmsford
CLASS 79 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 80 3-pan 3 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 81 1-pan 4 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 82 1-pan 3 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 83 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 84 3-pan1 entry
2nd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 85 1-pan 2 entries
2nd John Richards, Hexham
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 86 3-pan 2 entries
1st Jean Rich, Chelmsford
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 87 1-pan 5 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 88 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 91 6-pan 2 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 92 3-pan 2 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 93 1-pan 6 entries
1st Ray Taylor, Beccles
2nd Peter Jacob, Deal
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 94 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 95 1-pan1 entry
2nd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 96 1-pan 3 entries
1st Rosina Abbiss, Harpenden
2nd Peter Hurren, Datchworth
3rd Duncan Gates, Saffron Walden
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan 2 entries
1st Peter Hardy, Sible Hedingham
2nd Peter Jacob, Deal
CLASS 99 3-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 100 1-pan 4 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Peter Jacob, Deal
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 3-pan1 entry
1st Colin Rogers, Holloway
CLASS 104 1-pan 5 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 105 1-pan1 entry
1st Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 106 3-pan 4 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 107 1-pan 6 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 112 3-pan 6 entries
1st Ray Taylor, Beccles
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 113 1-pan 9 entries
1st Colin Rogers, Holloway
2nd Clive Dart, Henfield
3rd Peter Taggart, Belper
CLASS 114 3-pan 2 entries
2nd Duncan Gates, Saffron Walden
3rd Julie Parrott, Barrington
CLASS 115 1-pan 6 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
2nd Peter Jacob, Deal
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 116 1-pan 6 entries
1st Ruth & Alan Jones, Rivenhall
2nd Peter Hurren, Datchworth
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 117 1-pan 4 entries
1st Duncan Gates, Saffron Walden
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 118 1-pan 7 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Peter Jacob, Deal
CLASS 119 1-pan 4 entries
1st Ray Taylor, Beccles
2nd Peter Taggart, Belper
3rd Peter Jacob, Deal
CLASS 120 1-pan 2 entries
1st Peter Jacob, Deal
2nd Peter Taggart, Belper
CLASS 121 1-pan 3 entries
1st Ruth & Alan Jones, Rivenhall
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Peter Hurren, Datchworth
CLASS 122 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 123 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 124 1-pan 4 entries
1st Peter Taggart, Belper
2nd Duncan Gates, Saffron Walden
3rd Ray Taylor, Beccles
CLASS 129 3-pan 6 entries
1st Audrey Dart, Henfield
2nd John Millen, Maidstone
3rd Julie Parrott, Barrington
CLASS 130 1-pan 7 entries
1st Jean Noakes , Chelmsford
2nd John Millen, Maidstone
3rd Brian Sulman, Mildenhall
CLASS 131 1-pan 6 entries
1st Julie Parrott, Barrington
2nd Audrey Dart, Henfield
CLASS 132 1-pan 3 entries
1st Diana Nice, Rochford
2nd Jean Noakes , Chelmsford
3rd Paul Nice, Rochford
CLASS 133 1-pan 2 entries
1st Julie Parrott, Barrington
2nd Maurice Bacon, Silver End
CLASS 134 1-pan 9 entries
1st John Millen, Maidstone
2nd Julie Parrott, Barrington
3rd Audrey Dart, Henfield
CLASS 135 1-pan 8 entries
1st Doug Coldwell, Epping
2nd Jean Noakes , Chelmsford
3rd Michael Sullivan, Brentwood
CLASS 136 1-pan 3 entries
1st Diana Nice, Rochford
2nd Michael Sullivan, Brentwood
3rd Paul Nice, Rochford
CLASS 137 1-pan 6 entries
1st Colin Rogers, Holloway
2nd Audrey Dart, Henfield
3rd Jean Noakes , Chelmsford