Alpine Garden Society



01386 554790

International Conference 2011

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Dave Mountfort, Derby
CLASS 3 1-pan 9 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 5 1-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Stella & David Rankin, Lasswade
3rd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 6 1-pan 3 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 7 1-pan 5 entries
1st Cyril Lafong, Glenrothes
2nd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Joy Bishop, Lightwater
CLASS 9 1-pan 5 entries
1st Cyril Lafong, Glenrothes
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 10 1-pan1 entry
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 11 1-pan 6 entries
1st Cyril Lafong, Glenrothes
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 12 1-pan 7 entries
1st Della Kerr, Darlington
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 13 1-pan12 entries
1st Peter Semple, Buchlyvie
2nd George Young, Stocksfield
3rd Ian Christie, Kirriemuir
CLASS 14 1-pan 9 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd David Charlton, Derby
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 15 1-pan1 entry
1st Pam Turtle, Sible Hedingham
CLASS 16 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Ian Christie, Kirriemuir
CLASS 17 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
3rd John Richards, Hexham
CLASS 18 1-pan 4 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
2nd John Richards, Hexham
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 19 1-pan 8 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Simon Bond, Hartpury
CLASS 20 1-pan 3 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Ian Christie, Kirriemuir
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 21 1-pan 6 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 22 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 23 3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 24 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Simon Bond, Hartpury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 25 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Liam Byrne, Dublin 16
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 26 1-pan 7 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
2nd Paul Street, Derby
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 27 1-pan 6 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 28 1-pan1 entry
1st Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 29 1-pan1 entry
1st Margaret Pickering, Goole
CLASS 30 1-pan1 entry
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 33 6-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 34 3-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 35 1-pan 9 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 36 1-pan 7 entries
1st Liam Byrne, Dublin 16
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 37 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 38 1-pan1 entry
1st George Young, Stocksfield
CLASS 39 1-pan 6 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 40 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 41 1-pan 3 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 42 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 43 1-pan 2 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 44 3-pan 2 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 45 1-pan 5 entries
1st Jean Morris, Berkhamsted
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Chris Lilley, North Anston
CLASS 46 1-pan10 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 47 1-pan 4 entries
1st John Mullaney, Wakefield
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 48 1-pan 4 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 49 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 50 3-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 51 1-pan 7 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
CLASS 52 1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd George Young, Stocksfield
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 53 1-pan 4 entries
1st David Charlton, Derby
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 54 3-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 55 1-pan10 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 56 3-pan 7 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 57 1-pan 9 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd George Young, Stocksfield
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 58 1-pan11 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 59 1-pan 8 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 60 1-pan 7 entries
1st Liam Byrne, Dublin 16
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 61 1-pan10 entries
1st Cyril Lafong, Glenrothes
2nd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 62 1-pan 8 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 63 1-pan 9 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Glassford Sprunt, Bridge of Allan
3rd Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 64 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 65 3-pan1 entry
1st Ray Drew, Laindon
CLASS 66 1-pan 6 entries
1st Clare Oates, Scunthorpe
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 67 1-pan 4 entries
1st David Charlton, Derby
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 68 3-pan 2 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 69 1-pan 6 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd John Richards, Hexham
CLASS 70 1-pan10 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 71 3-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 72 1-pan13 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Tommy Anderson, Kendal
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 73 1-pan 6 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 74 3-pan 3 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 75 6-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 76 3-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 77 1-pan1 entry
1st Paul Street, Derby
CLASS 78 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 79 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 1-pan1 entry
1st Tony Stanley, Darlington
CLASS 81 1-pan1 entry
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 82 1-pan 3 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 83 1-pan 2 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 84 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 1-pan1 entry
1st Paul Street, Derby
CLASS 87 3-pan1 entry
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 88 3-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 89 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 91 1-pan 3 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 92 1-pan 3 entries
1st Jackie Street, Derby
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 93 1-pan 4 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Jackie Street, Derby
3rd John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 94 1-pan 3 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 95 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan1 entry
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 98 3-pan 4 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 99 1-pan 5 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Jackie Street, Derby
CLASS 100 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan1 entry
1st Pamela Anderson, Kendal
CLASS 102 1-pan 3 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Pamela Anderson, Kendal
CLASS 103 1-pan 2 entries
1st Francis Mullaney, Wakefield
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 104 1-pan 3 entries
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 105 1-pan1 entry
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 106 1-pan 3 entries
1st Pamela Anderson, Kendal
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 107 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 108 1-pan 5 entries
1st Jackie Street, Derby
2nd John Fitzpatrick, Hereford
3rd Adam Baines, Goole
CLASS 109 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 110 1-pan 2 entries
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 112 3-pan 2 entries
1st Julie Parrott, Barrington
2nd John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 113 1-pan 2 entries
1st Ian Sutton, Nottingham
2nd Julie Parrott, Barrington
CLASS 114 1-pan 3 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Joyce Austin, Powick
3rd John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 115 1-pan1 entry
1st Julie Parrott, Barrington
CLASS 116 1-pan1 entry
1st Julie Parrott, Barrington
CLASS 117 1-pan1 entry
2nd Julie Parrott, Barrington
CLASS 118 1-pan 2 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Linda Salt, Weybridge
CLASS 119 1-pan 2 entries
1st Julie Parrott, Barrington
2nd John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 120 1-pan 2 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Linda Salt, Weybridge
CLASS 121 1-pan 2 entries
2nd Tony Stanley, Darlington
3rd Linda Salt, Weybridge
CLASS 122 1-pan 3 entries
1st Julie Parrott, Barrington
2nd John Fitzpatrick, Hereford
3rd Tony Stanley, Darlington
CLASS 123 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 124 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 200 6-pan 4 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 201 3-pan 8 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 202 6-pan 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Peter Maguire, Gosforth
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 203 3-pan 7 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 204 1-pan 8 entries
1st Peter Maguire, Gosforth
2nd Jon Evans, Farnham
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 205 6-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Peter Maguire, Gosforth
CLASS 206 3-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Howard & Sally Wills, Torrington
CLASS 207 1-pan 6 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 208 3-pan 7 entries
1st Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 209 3-pan 5 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Howard & Sally Wills, Torrington
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 210 1-pan 7 entries
1st Rosemary Powis, Canterbury
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Howard & Sally Wills, Torrington
CLASS 211 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 212 3-pan 4 entries
1st Howard & Sally Wills, Torrington
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 213 3-pan 4 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Howard & Sally Wills, Torrington
3rd Joan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
CLASS 214 3-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 215 1-pan 3 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 216 6-pan 2 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 217 3-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 218 1-pan 2 entries
1st Peggy Dawe, Purley
2nd Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 219 6-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 220 3-pan1 entry
1st Kathleen Baker, Llanarthney
CLASS 221 1-pan 3 entries
1st Kathleen Baker, Llanarthney
2nd Rosemary Powis, Canterbury
3rd Peggy Dawe, Purley
CLASS 222 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 223 1-pan1 entry
1st Peggy Dawe, Purley
CLASS 224 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 225 1-pan 2 entries
1st Jean Morris, Berkhamsted
2nd Peggy Dawe, Purley
CLASS 226 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 227 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 228 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 229 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhamsted
CLASS 230 3-pan 3 entries
1st Ju Bramley, Chesterfield
2nd Ron Baker, Llanarthney
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 231 1-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Ron Baker, Llanarthney
CLASS 232 3-pan1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 233 1-pan1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 234 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 235 1-pan 4 entries
1st Maurice Church, Pontefract
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Ron Baker, Llanarthney
CLASS 236 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 237 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 240 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 241 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 243 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 246 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 247 1-pan0 entries
NO RESULTS