Alpine Garden Society



01386 554790

Cleveland AGS SHOW 2011

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 2 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Chris Lilley, North Anston
CLASS 3 1-pan 7 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 5 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 1-pan 3 entries
1st Dave Riley, Kendal
2nd Mike Dale, Felton
3rd John Richards, Hexham
CLASS 7 1-pan1 entry
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 8 1-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 9 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 10 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 12 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 13 1-pan 2 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd John Richards, Hexham
CLASS 14 1-pan 6 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Mel & Elaine Linney, Wombwell
CLASS 15 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 16 1-pan 5 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 17 1-pan 5 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 18 1-pan 5 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 19 3-pan1 entry
1st Russell Hall, Wolsingham
CLASS 20 1-pan 5 entries
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd John Richards, Hexham
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 21 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 22 1-pan 2 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 23 1-pan 4 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 24 1-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 25 1-pan 6 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 26 1-pan 5 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 27 3-pan1 entry
1st Mike Dale, Felton
CLASS 28 3-pan1 entry
1st Tony Lee, Long Eaton
CLASS 29 3-pan 2 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 30 1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 31 1-pan 5 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Mike Dale, Felton
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 32 3-pan 2 entries
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 33 1-pan 7 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Mel & Elaine Linney, Wombwell
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 34 1-pan 9 entries
1st Dave Riley, Kendal
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 35 3-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Della Kerr, Darlington
CLASS 36 1-pan 5 entries
1st Mike Dale, Felton
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 37 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Mike Dale, Felton
CLASS 38 1-pan 6 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 39 1-pan 5 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Paul Street, Derby
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 40 1-pan 3 entries
1st Mala Janes, Rowlands Gill
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Linda Peace, Kirklevington
CLASS 41 1-pan 4 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 42 6-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 43 3-pan 7 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 44 1-pan13 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Geoff Mawson, Dronfield
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 45 3-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 46 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 47 1-pan 5 entries
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 48 3-pan1 entry
1st Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 49 1-pan1 entry
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 50 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 51 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 52 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 53 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 54 1-pan 4 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd John Richards, Hexham
3rd Mike Dale, Felton
CLASS 55 1-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 56 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 57 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Bunn, Middlesborough
CLASS 58 1-pan1 entry
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 59 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 60 1-pan 5 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 61 1-pan10 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Mel & Elaine Linney, Wombwell
CLASS 62 1-pan11 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 63 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 64 1-pan16 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 65 1-pan1 entry
1st Ian Leslie, Bangor
CLASS 66 3-pan 3 entries
1st Tony Rymer, Wormald Green
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 67 1-pan 8 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 68 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 69 1-pan 6 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Robert Rolfe, Nottingham
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 70 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 71 1-pan 8 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd John Richards, Hexham
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 72 1-pan 9 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 73 1-pan 9 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 74 1-pan14 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd George Young, Stocksfield
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 75 1-pan 9 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Mala Janes, Rowlands Gill
CLASS 76 1-pan 7 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 77 3-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Ian Leslie, Bangor
CLASS 78 1-pan 8 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 79 1-pan 9 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 80 1-pan 7 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 81 1-pan 8 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 82 1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Peter Hood, Hetton-le-Hole
CLASS 83 1-pan 4 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 84 3-pan 5 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 85 1-pan10 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd John Richards, Hexham
CLASS 86 1-pan 3 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Alan Spenceley, Whitby
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 87 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 6-pan 2 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 91 3-pan 3 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Sue Flanigan, Thirsk
3rd Pamela Anderson, Kendal
CLASS 92 1-pan 4 entries
1st Sue Flanigan, Thirsk
2nd Barry Richardson, Skelton
3rd Paul Street, Derby
CLASS 93 1-pan1 entry
1st Barry Richardson, Skelton
CLASS 94 1-pan 2 entries
1st Barry Richardson, Skelton
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 95 1-pan1 entry
1st Barry Richardson, Skelton
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 99 1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 100 1-pan 2 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 101 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan 3 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Barry Richardson, Skelton
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 103 1-pan 3 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Jackie Street, Derby
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 104 1-pan 3 entries
1st Sue Flanigan, Thirsk
2nd Paul Street, Derby
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 105 1-pan 2 entries
1st Jackie Street, Derby
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 107 3-pan 3 entries
1st Jackie Street, Derby
2nd Pamela Anderson, Kendal
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 108 1-pan 8 entries
1st Barry Richardson, Skelton
2nd Jackie Street, Derby
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 109 3-pan1 entry
1st Pamela Anderson, Kendal
CLASS 110 1-pan 3 entries
1st Pamela Anderson, Kendal
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 111 1-pan 2 entries
1st Barry Richardson, Skelton
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 112 1-pan1 entry
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 113 1-pan 3 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Pamela Anderson, Kendal
CLASS 114 1-pan 5 entries
1st Pamela Anderson, Kendal
2nd Joyce Scott, Hartburn
3rd Frances Mullaney, Wakefield
CLASS 115 1-pan1 entry
2nd Pamela Anderson, Kendal
CLASS 116 1-pan1 entry
1st Barry Richardson, Skelton
CLASS 117 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 118 1-pan 3 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 119 1-pan 3 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Pamela Anderson, Kendal
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 120 1-pan1 entry
1st Christine Boulby, Acklington
CLASS 121 1-pan 4 entries
1st Sue Flanigan, Thirsk
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 122 1-pan 2 entries
1st Jackie Street, Derby
2nd Adam Baines, Goole
CLASS 123 3-pan1 entry
1st Joan Bradbury, Elwick
CLASS 124 1-pan 4 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Barry Richardson, Skelton
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 125 3-pan 2 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Hazel Rogers, Danby
CLASS 126 1-pan 3 entries
1st Christine Boulby, Acklington
2nd Linda Peace, Kirklevington
3rd Hazel Rogers, Danby
CLASS 127 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 128 1-pan 2 entries
1st Tony Stanley, Darlington
2nd Hazel Rogers, Danby
CLASS 129 1-pan1 entry
1st Christine Boulby, Acklington
CLASS 130 1-pan 2 entries
1st Hazel Rogers, Danby
2nd Christine Boulby, Acklington
CLASS 131 1-pan1 entry
1st Tony Stanley, Darlington
CLASS 132 1-pan 3 entries
1st Hazel Rogers, Danby
2nd Christine Boulby, Acklington
3rd Tony Stanley, Darlington
CLASS 133 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 134 1-pan0 entries
NO RESULTS