Alpine Garden Society



01386 554790

Blackpool AGS/SRGC SHOW 2011

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd David Charlton, Derby
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 4 3-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 5 1-pan 2 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 6 3-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 7 1-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 8 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 9 3-pan1 entry
2nd John Richards, Hexham
CLASS 10 1-pan1 entry
1st Terry Mitchell, Ossett
CLASS 11 3-pan1 entry
1st David Charlton, Derby
CLASS 12 1-pan 3 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd John & Clare Dower, Frodsham
3rd John Richards, Hexham
CLASS 13 3-pan1 entry
1st Edward Barraclough, Bradford
CLASS 14 1-pan 5 entries
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Edward Barraclough, Bradford
CLASS 15 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 16 1-pan1 entry
1st Dave Riley, Kendal
CLASS 17 1-pan1 entry
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 18 1-pan 6 entries
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Chris Lilley, North Anston
CLASS 19 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 20 1-pan 6 entries
1st Mala Janes, Rowlands Gill
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 21 1-pan 5 entries
1st Kath Rimmer, Eccleston
2nd Darren Sleep, Carnforth
3rd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
CLASS 22 3-pan 2 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 24 1-pan1 entry
1st Ray Drew, Laindon
CLASS 25 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 26 1-pan1 entry
1st Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 27 1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 28 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 29 1-pan 3 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Carole & Ian Bainbridge, Edinburgh
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 30 1-pan 2 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 31 1-pan 3 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 32 1-pan 2 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 33 1-pan1 entry
2nd John Richards, Hexham
CLASS 34 1-pan1 entry
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 35 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 36 1-pan 3 entries
1st Dave Riley, Kendal
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 37 1-pan 4 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 38 1-pan 4 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 39 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 40 1-pan 4 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Frank & Barbara Hoyle, Chipping
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 41 1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 42 1-pan 7 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 43 1-pan 4 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Ray Drew, Laindon
3rd David Charlton, Derby
CLASS 44 1-pan 3 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 45 6-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 46 3-pan 5 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 47 1-pan 9 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Edward Barraclough, Bradford
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 48 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 49 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 50 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd John Richards, Hexham
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 51 3-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Mike &Christine Brown, West Kirby
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 52 1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Mala Janes, Rowlands Gill
3rd John Richards, Hexham
CLASS 53 3-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Brian Burrow, Lancaster
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Mike &Christine Brown, West Kirby
CLASS 54 1-pan11 entries
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 55 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Chris Lilley, North Anston
CLASS 56 1-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Mike &Christine Brown, West Kirby
CLASS 57 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 58 1-pan 5 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 59 1-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 60 1-pan 4 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 61 3-pan 3 entries
1st Della Kerr, Darlington
2nd George Young, Stocksfield
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 62 1-pan 8 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 63 1-pan10 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 64 1-pan 3 entries
1st Mark Childerhouse, Brigg
2nd David Charlton, Derby
3rd Dave Riley, Kendal
CLASS 65 1-pan 9 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Edward Barraclough, Bradford
3rd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 66 1-pan1 entry
2nd Darren Sleep, Carnforth
CLASS 67 3-pan 3 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 68 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Ray Drew, Laindon
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 69 1-pan 5 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 70 3-pan1 entry
1st Darren Sleep, Carnforth
CLASS 71 1-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd John & Clare Dower, Frodsham
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 72 1-pan 4 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 73 1-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 74 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 75 1-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 76 1-pan 4 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 77 3-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 78 1-pan10 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 79 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 80 3-pan 7 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 81 1-pan 6 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 85 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 1-pan 3 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd George Jaworski, Ambleside
3rd Norman Davies, Bacup
CLASS 87 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 89 1-pan 3 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Ben Nottingham, Leeds
3rd Tony Taziker, Thornton
CLASS 90 1-pan1 entry
1st Jim Watson, Stocksfield
CLASS 91 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 92 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 1-pan1 entry
1st George Jaworski, Ambleside
CLASS 94 1-pan 2 entries
1st George Jaworski, Ambleside
2nd Tony Taziker, Thornton
CLASS 95 1-pan 2 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Pamela Anderson, Kendal
CLASS 96 1-pan 2 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Norman Davies, Bacup
CLASS 97 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 1-pan1 entry
1st Jim Watson, Stocksfield
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan1 entry
1st Jim Watson, Stocksfield
CLASS 101 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 102 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 103 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 104 1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 105 1-pan 2 entries
1st Tony Taziker, Thornton
2nd Adam Baines, Goole
CLASS 106 1-pan1 entry
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 107 1-pan1 entry
1st Norman Davies, Bacup
CLASS 108 1-pan1 entry
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 112 3-pan1 entry
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 113 1-pan 6 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd George Jaworski, Ambleside
3rd Hazel Nottingham, Leeds
CLASS 114 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 115 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 116 1-pan1 entry
1st Jim Watson, Stocksfield
CLASS 117 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 118 1-pan 4 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Frank Dobson, Scarisbrick
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 119 1-pan1 entry
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 120 1-pan 4 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Pamela Anderson, Kendal
3rd Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 121 1-pan 6 entries
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
2nd Norman Davies, Bacup
3rd Adam Baines, Goole
CLASS 122 1-pan 4 entries
1st Pamela Anderson, Kendal
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Norman Davies, Bacup
CLASS 123 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 124 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 125 1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Norman Davies, Bacup
CLASS 126 1-pan1 entry
1st Norman Davies, Bacup
CLASS 127 1-pan 2 entries
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
2nd Tony Taziker, Thornton
CLASS 132 3-pan1 entry
1st John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 133 1-pan 3 entries
1st Margaret Taziker, Thornton
2nd John Fitzpatrick, Hereford
3rd George Jaworski, Ambleside
CLASS 134 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 135 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 136 1-pan 3 entries
1st Margaret Taziker, Thornton
2nd Sid Lamb, Newcastle
3rd Janet Fielden, Appleby
CLASS 137 1-pan 2 entries
1st George Jaworski, Ambleside
2nd Margaret Taziker, Thornton
CLASS 138 1-pan 3 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Janet Fielden, Appleby
3rd George Jaworski, Ambleside
CLASS 139 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 140 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 141 1-pan1 entry
NO RESULTS
CLASS 142 1-pan 2 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Janet Fielden, Appleby
CLASS 143 1-pan 2 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Margaret Taziker, Thornton
CLASS 144 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 145 1-pan0 entries
NO RESULTS