Alpine Garden Society



01386 554790

Merit Medals and Bars won in 2011

   Back
Gold Bars
NewcastleGold Bar (15)Ian Kidman, Ebchester
Autumn SouthGold Bar (12)Paul & Gill Ranson, Chippenham
Summer SouthGold Bar (37)Cecilia Coller, Norwich
MalvernGold Bar (4)Graham Nicholls, Timsbury
Malvern ArtisticGold Bar (Art:3)Kathleen Baker, Llanarthney
East CheshireGold Bar (22)Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
East CheshireGold Bar (2)Tony Lee, Long Eaton
East CheshireGold Bar (2)Martin Rogerson, Breadsall
ClevelandGold Bar (2)Rod & Shirley Johnson, Bollington
ClevelandGold Bar (2)Wilma & Jim Wright, Southport
International ConferenceGold Bar (10)Don Peace, Yarm
DublinGold Bar (6)Ian Leslie, Bangor
DublinGold Bar (9)Liam Byrne, Dublin 16
MidlandGold Bar (36)Cecilia Coller, Norwich
MidlandGold Bar (1)Alan Keay, Birmingham
LondonGold Bar (Art:4)Jean Morris, Berkhampstead
South WestGold Bar (10)Lee & Julie Martin, Pevensey
Early SpringGold Bar (4)John Richards, Hexham
Early SpringGold Bar (11)Paul & Gill Ranson, Chippenham
Gold Medals
NewcastleGold medalAnne Vale, Braintree
Autumn SouthGold medal(Art)Rannveig Wallis, Carmarthen
International ConferenceGold medal(Art)Martin & Anna Sheader, Southampton
LondonGold medal(Art)Joan Bradbury, Elwick
KentGold medalRosina Abbiss, Harpenden
Silver Bars
Summer SouthSilver Bar (5)Tony Hale, Stevenage
East CheshireSilver Bar (4)Anne Vale, Braintree
ClevelandSilver Bar (2)Jim Watson, Stocksfield
ClevelandSilver Bar (3)Paul Street, Derby
ClevelandSilver Bar (3)Georgina Instone, Leeds
MidlandSilver Bar (4)Tony Hale, Stevenage
KentSilver Bar (3)Anne Vale, Braintree
KentSilver Bar (3)Tony Hale, Stevenage
Silver Medals
NewcastleSilver medalPamela Anderson, Kendal
UlsterSilver medalJoan & Liam McCaughey, Ballinderry Upp
East CheshireSilver medalJackie Street, Derby
DublinSilver medalGavin Moore, Dublin 18
MidlandSilver medalMartin Lindop, Cheswick Green
North MidlandSilver medalPeter Taggart, Belper
LoughboroughSilver medalPeter Furneaux, Hartfield
Bronze Medals
Autumn SouthBronze medalMichael Sullivan, Brentwood
Summer SouthBronze medal(Art)John Chappell, Dorchester
MalvernBronze medalJulie Parrott, Barrington
ClevelandBronze medalChristine Boulby, Acklington
ClevelandBronze medalTony Stanley, Darlington
ClevelandBronze medalHazel Rogers, Danby
DublinBronze medalJimmy Lott, Kilpeddar
North MidlandBronze medalAnn Gibson, Chesterfield
LondonBronze medalAudrey Dart, Henfield
LondonBronze medal(Art)Howard & Sally Wills, Torrington
South WestBronze medalPeter Perrin, Weston-Super-Ma
South WestBronze medalRichard Horswood, Honiton
LoughboroughBronze medalJohn Fitzpatrick, Hereford
Early SpringBronze medalColin Rogers, Holloway