Alpine Garden Society



01386 554790

Pershore AGS SHOW 2010

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 4 1-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 5 1-pan1 entry
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 6 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Dorothy Sample, Devizes
CLASS 7 1-pan 2 entries
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 8 1-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 9 1-pan1 entry
1st John Bunn, Middlesborough
CLASS 10 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd David Charlton, Derby
CLASS 12 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 14 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 15 1-pan 6 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Jon Evans, Farnham
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 16 3-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 17 1-pan1 entry
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 18 1-pan 2 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 19 1-pan 7 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 20 3-pan1 entry
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 21 1-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd David Richards, Cheltenham
CLASS 22 1-pan 2 entries
2nd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 23 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 24 3-pan 7 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 25 3-pan 2 entries
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 26 1-pan 7 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 27 1-pan 5 entries
1st Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 28 1-pan11 entries
1st Rob Price, Bromsgrove
1st Brian Russ, Ormskirk
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Sid Reed, Cheltenham
CLASS 29 3-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 30 1-pan 5 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd John Bunn, Middlesborough
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 31 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 32 1-pan1 entry
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 33 1-pan 3 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 34 1-pan1 entry
1st Dorothy Sample, Devizes
CLASS 35 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Carol Kellett, Chorley
CLASS 36 6-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 37 3-pan 4 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 38 1-pan 7 entries
1st David Charlton, Derby
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 39 3-pan 5 entries
1st Edward Spencer, Egginton
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 40 1-pan 2 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 41 1-pan 7 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 42 1-pan 2 entries
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 43 1-pan 3 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Dorothy Sample, Devizes
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 44 1-pan 4 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 45 1-pan1 entry
2nd Clive Dart, Henfield
CLASS 46 1-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 47 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 48 3-pan 2 entries
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 49 1-pan 4 entries
1st George Elder, Cardiff
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Edward Spencer, Egginton
CLASS 50 1-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Simon Bond, Hartpury
CLASS 51 3-pan 9 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Wilma & Jim Wright, Southport
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 52 1-pan12 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd David Richards, Cheltenham
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 53 1-pan 8 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 54 3-pan 6 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 55 1-pan10 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
1st Robin Pickering, Goole
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 56 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 57 1-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 58 1-pan 4 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Dorothy Sample, Devizes
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 59 3-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 60 1-pan 6 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd George Elder, Cardiff
CLASS 61 3-pan1 entry
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 62 1-pan 2 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Vera Buck, Goole
CLASS 63 3-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 64 1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Vera Buck, Goole
CLASS 65 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 66 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 67 1-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 68 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 69 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 70 1-pan1 entry
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 71 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 72 1-pan 3 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 73 3-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Vera Buck, Goole
CLASS 74 1-pan 2 entries
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 75 1-pan 4 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 76 1-pan 4 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Sid Reed, Cheltenham
3rd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 77 1-pan 3 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Chloe Eyre, Grantham
3rd Sid Reed, Cheltenham
CLASS 78 3-pan 5 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Chloe Eyre, Grantham
3rd Clive Dart, Henfield
CLASS 80 3-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Jon Evans, Farnham
CLASS 81 1-pan 4 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Anne Vale, Braintree
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 82 1-pan1 entry
2nd John Bunn, Middlesborough
CLASS 83 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 84 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 86 1-pan1 entry
1st Michael Dyer, Rudgwick
CLASS 87 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan 2 entries
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Jon Evans, Farnham
CLASS 89 1-pan 2 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Chloe Eyre, Grantham
CLASS 90 1-pan1 entry
2nd Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 91 1-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 92 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 93 1-pan 3 entries
1st Michael Dyer, Rudgwick
2nd Colin Dolding, Hanley Castle
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 95 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 1-pan1 entry
1st Michael Dyer, Rudgwick
CLASS 97 1-pan1 entry
1st Adam Baines, Goole
CLASS 98 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan1 entry
2nd Michael Dyer, Rudgwick
CLASS 100 1-pan1 entry
3rd Michael Dyer, Rudgwick
CLASS 101 1-pan 3 entries
1st Michael Dyer, Rudgwick
2nd Derek Austin, Powick
2nd Adam Baines, Goole
CLASS 102 1-pan1 entry
1st Michael Dyer, Rudgwick
CLASS 103 1-pan0 entries
NO RESULTS