Alpine Garden Society



01386 554790

Newcastle AGS/SRGC SHOW 2010

Class Results

   Back
CLASS 1 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 2 1-pan 3 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 3 1-pan 2 entries
1st John Richards, Hexham
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 4 3-pan 5 entries
1st Stan da Prato, Tranent
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 5 1-pan 5 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Mala Janes, Rowlands Gill
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 6 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 7 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 8 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
CLASS 10 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 1-pan 2 entries
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Russell Hall, Wolsingham
CLASS 12 1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 13 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 14 1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd John Richards, Hexham
CLASS 15 3-pan1 entry
1st Ian Leslie, Bangor
CLASS 16 1-pan 3 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 17 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 18 1-pan 4 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 19 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 20 1-pan 6 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Mike &Christine Brown, West Kirby
CLASS 21 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 22 1-pan 3 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Stan da Prato, Tranent
CLASS 23 3-pan 2 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 24 3-pan1 entry
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 25 1-pan 5 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Stan da Prato, Tranent
CLASS 26 1-pan 6 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Mavis Allanson, Bolton
3rd Mala Janes, Rowlands Gill
CLASS 27 1-pan 5 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 28 1-pan 4 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Trevor & Angie Jones, Dickleburgh
CLASS 29 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 30 1-pan 3 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 31 1-pan 4 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 32 1-pan1 entry
1st Helen Kidman, Ebchester
CLASS 33 1-pan1 entry
1st Stan da Prato, Tranent
CLASS 36 6-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 37 3-pan 3 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 38 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 39 3-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 40 1-pan 4 entries
1st Stan da Prato, Tranent
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 41 3-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 42 3-pan1 entry
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 43 3-pan1 entry
1st Stan da Prato, Tranent
CLASS 44 3-pan 6 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd David Boyd, Powburn
CLASS 45 1-pan 3 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Mike &Christine Brown, West Kirby
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 46 1-pan 3 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 47 1-pan1 entry
1st Trevor Harding, Skelton
CLASS 48 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Stan da Prato, Tranent
CLASS 49 1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 50 1-pan 3 entries
1st Stan da Prato, Tranent
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 51 3-pan 6 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 52 1-pan 7 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd George Young, Stocksfield
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 53 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd David Boyd, Powburn
CLASS 54 1-pan 7 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Don Peace, Yarm
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 55 3-pan 3 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Don Peace, Yarm
3rd Jean Wyllie, Dunblane
CLASS 56 1-pan 7 entries
1st David Boyd, Powburn
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 57 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd David Boyd, Powburn
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 58 1-pan 6 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 59 1-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Mike &Christine Brown, West Kirby
CLASS 60 1-pan 6 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Mala Janes, Rowlands Gill
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 61 3-pan 4 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 62 1-pan 7 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd George Young, Stocksfield
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 63 1-pan 7 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd David Boyd, Powburn
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 64 1-pan 2 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
CLASS 65 1-pan 3 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd John Richards, Hexham
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 66 1-pan 3 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd John Richards, Hexham
CLASS 67 1-pan 7 entries
1st Derek Pickard, Stockton-on-Tee
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 68 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd David Boyd, Powburn
CLASS 71 3-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 72 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 73 1-pan 3 entries
1st Jackie Parker, Hexham
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 74 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 75 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 76 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 77 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 78 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 79 1-pan 2 entries
1st Jim Watson, Stocksfield
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 80 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 81 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 82 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 83 1-pan 3 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Carola Young, Stocksfield
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 84 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 85 1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 91 3-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 92 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 93 1-pan1 entry
1st Jim Watson, Stocksfield
CLASS 94 1-pan1 entry
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 95 1-pan1 entry
1st Jim Watson, Stocksfield
CLASS 96 1-pan 3 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Jim Watson, Stocksfield
CLASS 97 1-pan 2 entries
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 98 1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 99 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 100 1-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 101 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 106 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 107 1-pan1 entry
1st Christine Boulby, Acklington
CLASS 108 1-pan1 entry
1st Adam Baines, Goole
CLASS 109 1-pan1 entry
1st Adam Baines, Goole
CLASS 110 1-pan1 entry
1st Christine Boulby, Acklington
CLASS 111 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 112 1-pan 2 entries
1st Christine Boulby, Acklington
2nd Adam Baines, Goole
CLASS 113 1-pan0 entries
NO RESULTS