Alpine Garden Society



01386 554790

Midland AGS SHOW 2010

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 4 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 5 1-pan 4 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd David Richards, Cheltenham
CLASS 6 1-pan 4 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Don Peace, Yarm
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 7 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 8 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 9 1-pan1 entry
1st Ian Instone, Leeds
CLASS 10 1-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 14 1-pan 2 entries
1st Ian Sharpe, St. Albans
CLASS 15 3-pan 3 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 16 1-pan 6 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 17 1-pan 2 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Don & Heather Hyde, Seend
CLASS 18 1-pan 2 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 19 3-pan 2 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 20 1-pan 9 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 21 3-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 22 1-pan 6 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 23 1-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 24 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 25 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 26 1-pan 5 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 27 1-pan1 entry
1st Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 28 3-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 29 1-pan 5 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 30 3-pan1 entry
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 31 1-pan 3 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 32 1-pan 8 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 33 3-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 34 1-pan 5 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 35 1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 36 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 37 1-pan 7 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Don & Heather Hyde, Seend
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 38 1-pan 5 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 39 1-pan 3 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 40 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 41 1-pan 3 entries
1st Carol Kellett, Chorley
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 51 6-pan 2 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 52 3-pan 7 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Joy Bishop, Lightwater
CLASS 53 1-pan12 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Trevor Harding, Skelton
2nd Robin Pickering, Goole
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 54 3-pan 5 entries
1st Don & Heather Hyde, Seend
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 55 1-pan 9 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 56 1-pan 2 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
2nd Alan Keay, Birmingham
CLASS 57 1-pan 9 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 58 1-pan10 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 59 1-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 60 3-pan 2 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 61 1-pan 5 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Alan Keay, Birmingham
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 62 1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 63 1-pan 9 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 64 1-pan1 entry
1st Chris Lilley, North Anston
CLASS 65 1-pan 6 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Jim McGregor, Worcester
CLASS 66 1-pan 5 entries
1st Jim McGregor, Worcester
2nd Trevor Harding, Skelton
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 67 1-pan 2 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 68 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Martin Lindop, Cheswick Green
CLASS 69 3-pan 7 entries
1st Joy Bishop, Lightwater
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Ian Instone, Leeds
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 70 1-pan10 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 71 1-pan 7 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 72 1-pan 5 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 73 1-pan 5 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 74 1-pan1 entry
1st Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 75 3-pan 3 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 76 3-pan 5 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 77 1-pan12 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 78 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 79 1-pan11 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 80 1-pan 3 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Simon Bond, Hartpury
CLASS 81 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 82 1-pan 9 entries
1st Lionel Clarkson, Blackpool
2nd Chris Lilley, North Anston
3rd Robin White, Blackthorn Nurs
CLASS 83 1-pan 2 entries
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 84 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 85 1-pan 3 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Ian Leslie, Bangor
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 86 1-pan 3 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 87 1-pan 2 entries
1st Robin White, Blackthorn Nurs
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 88 3-pan1 entry
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 89 1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 90 1-pan 9 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 91 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 92 1-pan 4 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 93 1-pan 6 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Richard Manuel, Ross-on-Wye
CLASS 94 6-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 95 3-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 96 1-pan 4 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Joy Bishop, Lightwater
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 97 1-pan 6 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
3rd Brian Burrow, Lancaster
CLASS 98 6-pan 2 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 99 3-pan1 entry
1st Margaret Pickering, Goole
CLASS 100 1-pan 5 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 101 1-pan1 entry
1st Robin Pickering, Goole
CLASS 102 1-pan 4 entries
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 103 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 104 1-pan 3 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Paul Street, Derby
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 105 1-pan1 entry
1st Margaret Pickering, Goole
CLASS 106 1-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 107 1-pan 2 entries
1st Martin Lindop, Cheswick Green
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 108 1-pan 4 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Paul Street, Derby
CLASS 109 1-pan 2 entries
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 110 1-pan 2 entries
1st Paul Street, Derby
CLASS 111 1-pan 8 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Jackie Street, Derby
CLASS 112 1-pan 5 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 113 3-pan 4 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 114 1-pan 8 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 115 1-pan 3 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Paul Street, Derby
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 116 1-pan 3 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
CLASS 117 3-pan1 entry
1st Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 118 1-pan 7 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 119 1-pan 6 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 120 1-pan 3 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 121 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 122 1-pan1 entry
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 123 1-pan 2 entries
1st Martin Lindop, Cheswick Green
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 124 1-pan 3 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 125 1-pan 2 entries
2nd Robin Pickering, Goole
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 126 1-pan 3 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 127 1-pan1 entry
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 128 1-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 129 1-pan 2 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 131 3-pan 4 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Nigel Southall, Alcester
3rd Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 132 1-pan 4 entries
1st Nigel Southall, Alcester
2nd Sonia Morris, Stourbridge
3rd Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 133 1-pan 3 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Sonia Morris, Stourbridge
3rd Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 134 1-pan 3 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Nigel Southall, Alcester
3rd Sonia Morris, Stourbridge
CLASS 135 1-pan 2 entries
1st Nigel Southall, Alcester
2nd Sonia Morris, Stourbridge
CLASS 136 1-pan 5 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Nigel Southall, Alcester
3rd Frank Dobson, Scarisbrick
3rd John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 137 1-pan 2 entries
1st Nigel Southall, Alcester
2nd John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 138 1-pan 3 entries
1st Frank Dobson, Scarisbrick
2nd John Fitzpatrick, Hereford
3rd Nigel Southall, Alcester
CLASS 139 1-pan 5 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Nigel Southall, Alcester
3rd Rosemary Southall, Alcester
CLASS 140 1-pan 2 entries
1st Andrew Ward, Wisbech
2nd Frank Dobson, Scarisbrick
CLASS 141 1-pan 2 entries
1st Sonia Morris, Stourbridge
2nd John Fitzpatrick, Hereford