Alpine Garden Society



01386 554790

Malvern AGS SHOW 2010

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st Colin & Elaine Barr, High Wycombe
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd John Dixon, East Leake
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 4 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Alan Keay, Birmingham
CLASS 5 1-pan1 entry
1st David Richards, Cheltenham
CLASS 6 1-pan 2 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd John Richards, Hexham
CLASS 7 1-pan 4 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 8 1-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 9 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 10 1-pan1 entry
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 12 1-pan 2 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Robin Pickering, Goole
CLASS 13 3-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 14 1-pan 4 entries
1st Lorraine&Chris Birchall, Cullompton
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 15 1-pan 4 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd John Harrison, Tipton
3rd Derek & Peggy Monk, Sompting
CLASS 16 1-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Alan Keay, Birmingham
CLASS 17 1-pan 6 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Dave Charlton, Derby
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 18 1-pan 2 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 19 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 20 3-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 21 1-pan 7 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 22 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 23 1-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Colin & Elaine Barr, High Wycombe
3rd John Richards, Hexham
CLASS 24 1-pan 7 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 25 1-pan 3 entries
1st Dave Charlton, Derby
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 26 1-pan 9 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd Richard Clements, Pershore
CLASS 27 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 28 1-pan 6 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 29 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd John Richards, Hexham
CLASS 30 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 31 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 32 3-pan 2 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 33 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 34 1-pan 9 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd David Richards, Cheltenham
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 35 3-pan 4 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 36 1-pan 5 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Lee & Julie Martin, Pevensey
3rd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 37 1-pan 3 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 38 3-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 39 1-pan 9 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Rob Price, Bromsgrove
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Richard Clements, Pershore
CLASS 40 1-pan 4 entries
1st Dave Charlton, Derby
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 41 1-pan 2 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 42 1-pan1 entry
2nd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 50 6-pan1 entry
2nd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 51 3-pan 4 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 52 1-pan 9 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Richard Clements, Pershore
CLASS 53 3-pan 3 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 54 1-pan 3 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 55 1-pan 4 entries
1st Alan Keay, Birmingham
2nd John Richards, Hexham
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 56 1-pan 5 entries
1st John Harrison, Tipton
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 57 1-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd Lee & Julie Martin, Pevensey
CLASS 58 1-pan1 entry
1st Dave Mountfort, Derby
CLASS 59 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 60 1-pan 3 entries
1st David Richards, Cheltenham
2nd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 61 1-pan 6 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 62 1-pan 7 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd John Harrison, Tipton
CLASS 63 1-pan 7 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 64 1-pan 5 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Richard Clements, Pershore
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 65 1-pan 5 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Barry Tattersall, Twickenham
3rd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 66 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 67 3-pan 6 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 68 1-pan10 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Vic Aspland, Stourbridge
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 69 3-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 70 1-pan 6 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 71 1-pan 5 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Dave Charlton, Derby
CLASS 72 1-pan 8 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Peter Farkasch, Sandbach
3rd John Harrison, Tipton
CLASS 73 1-pan11 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 74 1-pan 6 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 75 1-pan1 entry
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 76 1-pan 5 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 77 1-pan 3 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 78 1-pan12 entries
1st Lee & Julie Martin, Pevensey
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Ivan Pinnick, Cowes - I.o.W.
CLASS 79 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Russ, Ormskirk
3rd Vera Buck, Goole
CLASS 80 1-pan 5 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 81 1-pan 9 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 82 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 83 1-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 84 1-pan 4 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd John Richards, Hexham
CLASS 85 3-pan 4 entries
1st Richard Manuel, Ross-on-Wye
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 86 1-pan 7 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Richard Manuel, Ross-on-Wye
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 90 6-pan1 entry
2nd Tony Hale, Stevenage
CLASS 91 3-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 92 1-pan 4 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 93 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 94 1-pan1 entry
1st Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 95 1-pan 2 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 96 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 98 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan 3 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 102 1-pan 4 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Vera Buck, Goole
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 103 1-pan 3 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Jackie Street, Derby
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 104 1-pan 5 entries
1st Robert Amos, Biggleswade
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 105 3-pan 5 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Paul Street, Derby
3rd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 106 1-pan 3 entries
1st Chloe Eyre, Grantham
2nd Peter Summers, ChippingSodbury
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 107 1-pan 2 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Paul Street, Derby
CLASS 108 1-pan 3 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Robert Amos, Biggleswade
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 110 3-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Chloe Eyre, Grantham
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 111 1-pan 6 entries
1st Jackie Street, Derby
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 112 3-pan1 entry
1st Colin Dolding, Hanley Castle
CLASS 113 1-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 114 1-pan 2 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 115 1-pan 3 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Chloe Eyre, Grantham
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 116 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 117 1-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 118 1-pan 2 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Paul Street, Derby
CLASS 119 3-pan1 entry
1st Paul Street, Derby
CLASS 120 1-pan 5 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 121 1-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Judith Rhymes, Tewkesbury
CLASS 131 3-pan 2 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Nigel Southall, Alcester
CLASS 132 1-pan 4 entries
1st Nigel Southall, Alcester
2nd Adam Baines, Goole
3rd Mike Johnson, Bollington
CLASS 133 1-pan1 entry
1st John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 134 1-pan 2 entries
1st Adam Baines, Goole
2nd Nigel Southall, Alcester
CLASS 135 1-pan 2 entries
1st Nigel Southall, Alcester
2nd John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 136 1-pan1 entry
1st John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 137 1-pan1 entry
2nd Nigel Southall, Alcester
CLASS 138 1-pan 2 entries
1st Nigel Southall, Alcester
2nd John Fitzpatrick, Hereford
CLASS 139 1-pan 2 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Nigel Southall, Alcester
CLASS 140 1-pan 4 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Rosemary Southall, Alcester
3rd Nigel Southall, Alcester
CLASS 141 1-pan 2 entries
1st John Fitzpatrick, Hereford
2nd Adam Baines, Goole
CLASS 142 1-pan0 entries
NO RESULTS