Alpine Garden Society



01386 554790

Loughborough AGS SHOW 2010

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan1 entry
1st John Gennard, Loughborough
CLASS 2 3-pan1 entry
1st Dave Mountfort, Derby
CLASS 3 1-pan 4 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd John Richards, Hexham
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 4 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 5 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 6 1-pan1 entry
1st Norma Pagdin, Elwick
CLASS 7 1-pan 2 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Terry Mitchell, Ossett
CLASS 8 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 9 1-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
2nd David Philbey, Petersfield
CLASS 10 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
2nd Dave Riley, Kendal
CLASS 12 1-pan1 entry
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 13 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 14 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 15 1-pan 3 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Doreen Webster, Loughborough
CLASS 16 1-pan1 entry
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 17 1-pan 6 entries
1st Mavis Allanson, Bolton
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Peter ABBISS, Harpenden
CLASS 18 3-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 19 1-pan 2 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd David Hoare, Lyminge
CLASS 20 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 21 1-pan1 entry
1st Barry Tattersall, Twickenham
CLASS 22 3-pan 4 entries
1st Della Kerr, Darlington
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Vic Aspland, Stourbridge
CLASS 23 1-pan 9 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 24 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 25 1-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 26 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 27 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 28 1-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 29 1-pan 3 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 30 1-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd Elsie Willett, Biggleswade
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 31 1-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 32 1-pan 3 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Ray Drew, Laindon
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 33 1-pan1 entry
1st Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 34 1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd David Charlton, Derby
CLASS 35 3-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 36 1-pan 4 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd John Savage, Church Warsop
CLASS 37 1-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 38 1-pan 5 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 39 3-pan 5 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 40 1-pan 4 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Eric Jarrett, Stroud
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 41 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 42 1-pan 5 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 43 1-pan 3 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 44 1-pan 3 entries
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
2nd Alan & Janet Cook, Dinton
3rd Ray Drew, Laindon
CLASS 45 1-pan1 entry
1st Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 46 1-pan 3 entries
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
3rd Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 47 6-pan 3 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd John Gennard, Loughborough
CLASS 48 3-pan 5 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 49 1-pan18 entries
1st Trevor & Angie Jones, Dickleburgh
2nd Don Peace, Yarm
3rd Trevor Harding, Skelton
3rd Mr H Kaupert, Lamberhurst
CLASS 50 3-pan1 entry
1st Don Peace, Yarm
CLASS 51 1-pan1 entry
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 52 1-pan 3 entries
1st Keith & Rachel Lever, Aberconwy Nurse
2nd John Gennard, Loughborough
3rd John Richards, Hexham
CLASS 53 3-pan1 entry
1st Cecilia Coller, Norwich
CLASS 54 1-pan 3 entries
2nd Martin Rogerson, Breadsall
3rd Cecilia Coller, Norwich
CLASS 55 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 56 1-pan10 entries
1st Alan & Janet Cook, Dinton
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 57 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
CLASS 58 1-pan 5 entries
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 59 3-pan 3 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 60 1-pan 3 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 61 1-pan1 entry
1st Brian Burrow, Lancaster
CLASS 62 1-pan 9 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd Diane Clement, Wolverhampton
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 63 3-pan1 entry
1st David Hoare, Lyminge
CLASS 64 1-pan 3 entries
1st David Hoare, Lyminge
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd Eric Jarrett, Stroud
CLASS 65 1-pan 4 entries
1st Nigel Fuller, Wadhurst
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Edward Spencer, Egginton
CLASS 66 1-pan 2 entries
1st Barry Tattersall, Twickenham
3rd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 67 3-pan 4 entries
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
2nd George Young, Stocksfield
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 68 1-pan16 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Don Peace, Yarm
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 69 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 70 1-pan 2 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 71 1-pan 4 entries
1st Michael Chadwick, Tonbridge
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
3rd Edward Spencer, Egginton
CLASS 72 3-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 73 1-pan1 entry
2nd George Elder, Cardiff
CLASS 74 3-pan 4 entries
1st Eric Jarrett, Stroud
2nd Cecilia Coller, Norwich
3rd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 75 1-pan 8 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Mike Bramley, Chesterfield
CLASS 76 1-pan12 entries
1st David Philbey, Petersfield
2nd David Hoare, Lyminge
3rd Mavis & Sam Lloyd, Redditch
CLASS 77 1-pan10 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
3rd Alan & Janet Cook, Dinton
CLASS 78 3-pan 2 entries
1st Paul & Gill Ranson, Chippenham
2nd Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 79 1-pan 2 entries
1st Cecilia Coller, Norwich
2nd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 80 1-pan 6 entries
1st Ray Drew, Laindon
2nd George Elder, Cardiff
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 81 6-pan1 entry
1st Bob & Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 82 3-pan 2 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Rosina Abbiss, Harpenden
CLASS 83 1-pan 9 entries
1st George Elder, Cardiff
2nd John Gennard, Loughborough
3rd Paul & Gill Ranson, Chippenham
CLASS 84 6-pan1 entry
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 85 3-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 86 1-pan 5 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Ray Taylor, Beccles
3rd Peter Hardy, Sible Hedingham
CLASS 87 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 88 1-pan1 entry
1st Hazel Nottingham, Leeds
CLASS 89 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 90 1-pan1 entry
1st Paul Street, Derby
CLASS 91 1-pan1 entry
1st Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 92 1-pan1 entry
1st Peter Taggart, Belper
CLASS 93 3-pan1 entry
1st Tony Hale, Stevenage
CLASS 94 1-pan 4 entries
1st Edward Spencer, Egginton
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 95 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 96 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 97 1-pan 6 entries
1st Peter Taggart, Belper
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Brian Ainge, Tipton
CLASS 98 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 100 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan 6 entries
1st Ray Taylor, Beccles
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Jackie Street, Derby
CLASS 102 1-pan 2 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Vera Buck, Goole
CLASS 103 3-pan 3 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Ashley Sadler, Snettisham
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 104 1-pan 8 entries
1st Anne Vale, Braintree
2nd Paul Street, Derby
3rd Ray Taylor, Beccles
CLASS 105 1-pan 3 entries
1st Paul Street, Derby
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 106 1-pan 4 entries
1st Peter Summers, ChippingSodbury
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 107 3-pan 6 entries
1st Peter Taggart, Belper
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Chloe Eyre, Grantham
CLASS 108 1-pan11 entries
1st Brian Ainge, Tipton
2nd Chloe Eyre, Grantham
3rd Tony Hale, Stevenage
CLASS 109 1-pan 2 entries
1st Hazel Nottingham, Leeds
3rd Robert Amos, Biggleswade
CLASS 110 1-pan1 entry
2nd Ashley Sadler, Snettisham
CLASS 111 1-pan1 entry
1st Peter Summers, ChippingSodbury
CLASS 112 1-pan 5 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Paul Street, Derby
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 113 1-pan 2 entries
1st Ray Taylor, Beccles
2nd Peter Taggart, Belper
CLASS 114 1-pan 4 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 115 1-pan 7 entries
1st Ray Taylor, Beccles
2nd Brian Ainge, Tipton
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 116 1-pan 2 entries
2nd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
3rd Ray Taylor, Beccles
CLASS 117 1-pan 4 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Peter Hardy, Sible Hedingham
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 118 1-pan 3 entries
1st Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
2nd Tony Hale, Stevenage
3rd Peter Taggart, Belper
CLASS 119 1-pan 7 entries
1st Tony Hale, Stevenage
2nd Ashley Sadler, Snettisham
3rd Neil Hubbard, Barrow-on-Soar
CLASS 120 3-pan1 entry
1st Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 121 1-pan1 entry
1st Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 122 1-pan1 entry
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 123 1-pan 2 entries
1st Ben Nottingham, Leeds
3rd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 124 1-pan 2 entries
1st Ben Nottingham, Leeds
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 125 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 126 1-pan1 entry
1st Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 127 1-pan 2 entries
1st Colin & Sue Buxton, Potton
2nd Ben Nottingham, Leeds
CLASS 128 1-pan1 entry
1st Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 129 1-pan1 entry
2nd Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 130 1-pan1 entry
1st Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 131 1-pan1 entry
1st Colin & Sue Buxton, Potton
CLASS 132 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 201 3-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 203 3-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Graham Nicholls, Timsbury
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 204 1-pan 3 entries
1st Graham Nicholls, Timsbury
2nd Martin & Anna Sheader, Southampton
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 205 6-pan1 entry
1st Jon Evans, Farnham
CLASS 206 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 207 1-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 209 3-pan1 entry
1st Jon Evans, Farnham
CLASS 210 1-pan 3 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Jon Evans, Farnham
3rd Graham Nicholls, Timsbury
CLASS 212 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
2nd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 213 3-pan 2 entries
1st Jon Evans, Farnham
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 214 3-pan1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 215 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 216 6-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 217 3-pan1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 218 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 220 3-pan1 entry
1st Rannveig Wallis, Carmarthen
CLASS 221 1-pan1 entry
1st Vivien Taylor, Loughborough
CLASS 222 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 223 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 224 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 225 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 226 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 227 1-pan1 entry
2nd Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 228 3-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 229 1-pan1 entry
1st Jean Morris, Berkhampstead
CLASS 230 3-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 231 1-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 232 3-pan1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 233 1-pan1 entry
1st Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 234 1-pan1 entry
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
CLASS 235 1-pan 2 entries
1st Martin & Anna Sheader, Southampton
2nd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 236 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 237 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 240 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 241 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 242 1-pan1 entry
1st Vivien Taylor, Loughborough
CLASS 243 1-pan1 entry
1st Vivien Taylor, Loughborough
CLASS 244 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 245 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 246 1-pan1 entry
1st Hazel Nottingham, Leeds
CLASS 247 1-pan0 entries
NO RESULTS