Alpine Garden Society



01386 554790

East Lancashire AGS SHOW 2010

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 2 3-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 3 1-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Mavis Allanson, Bolton
3rd Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 4 3-pan1 entry
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 5 1-pan 2 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 6 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 7 1-pan1 entry
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 8 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 9 1-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Edward Barraclough, Bradford
2nd Mike &Christine Brown, West Kirby
CLASS 10 1-pan1 entry
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
CLASS 11 1-pan 2 entries
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 12 3-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 13 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 14 1-pan1 entry
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 15 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Don Peace, Yarm
CLASS 16 1-pan 5 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Don Peace, Yarm
3rd Mike Brindle, Mellor
CLASS 17 1-pan 7 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Mavis Allanson, Bolton
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 18 3-pan1 entry
1st Mark Childerhouse, Brigg
CLASS 19 1-pan 5 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 20 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 21 3-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Mavis Allanson, Bolton
CLASS 22 1-pan 5 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 23 1-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Derek Pickard, Stockton-on-Tee
3rd Fred & Pat Bundy, Hensall
CLASS 24 1-pan1 entry
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 25 3-pan1 entry
1st Dave Charlton, Derby
CLASS 26 1-pan 5 entries
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
2nd John Richards, Hexham
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 27 1-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 28 1-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 29 1-pan 2 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 30 1-pan 2 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 31 3-pan1 entry
1st John Savage, Church Warsop
CLASS 32 1-pan 4 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 33 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 34 1-pan 8 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 35 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 36 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 37 1-pan 2 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Ian Leslie, Bangor
CLASS 38 1-pan 5 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
2nd Clare Dower, Frodsham
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 39 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 40 1-pan 3 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Rob Price, Bromsgrove
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 41 1-pan 4 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 42 1-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 43 1-pan 2 entries
1st Diane Clement, Wolverhampton
2nd Dave Mountfort, Derby
CLASS 44 1-pan 3 entries
1st John Dower, Frodsham
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 50 6-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 51 3-pan 9 entries
1st Vic Aspland, Stourbridge
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Brian Burrow, Lancaster
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 52 1-pan11 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Janet Aspland, Stourbridge
CLASS 53 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd John Richards, Hexham
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 54 1-pan 4 entries
1st Mike &Christine Brown, West Kirby
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 55 3-pan 3 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Don Peace, Yarm
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 56 1-pan 8 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Mike &Christine Brown, West Kirby
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 57 1-pan 2 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 58 1-pan 2 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Ian Instone, Leeds
CLASS 59 1-pan 5 entries
1st Mike Bramley, Chesterfield
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 60 1-pan 4 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Mark Childerhouse, Brigg
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 61 1-pan 6 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Ju Bramley, Chesterfield
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 62 1-pan16 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 63 1-pan1 entry
1st Ian Instone, Leeds
CLASS 64 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 65 1-pan 4 entries
1st Dave Riley, Kendal
2nd Mavis Allanson, Bolton
3rd Gill Saxton, Sutton in Ash.
CLASS 66 3-pan 4 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Geoff Mawson, Dronfield
CLASS 67 1-pan16 entries
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd Edward Barraclough, Bradford
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 68 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 69 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 70 3-pan 4 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Rob Price, Bromsgrove
CLASS 71 1-pan12 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Ian Leslie, Bangor
CLASS 72 3-pan1 entry
1st Trevor Whitaker, Bradford
CLASS 73 1-pan 5 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Trevor Whitaker, Bradford
3rd Lionel Clarkson, Blackpool
CLASS 74 3-pan1 entry
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 75 1-pan 5 entries
1st Ron & Hilary Price, Eccles
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Chris Lilley, North Anston
CLASS 76 1-pan 5 entries
1st Ian Leslie, Bangor
2nd Lionel Clarkson, Blackpool
3rd Robert Rolfe, Nottingham
CLASS 77 3-pan 2 entries
1st Don Peace, Yarm
3rd Ron & Hilary Price, Eccles
CLASS 78 1-pan 3 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 79 1-pan 9 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ju Bramley, Chesterfield
CLASS 80 1-pan 4 entries
1st Clare Dower, Frodsham
2nd Tommy Anderson, Kendal
3rd Dave Charlton, Derby
CLASS 81 1-pan 5 entries
1st Robert Rolfe, Nottingham
2nd Don Peace, Yarm
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 82 1-pan1 entry
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 83 1-pan 3 entries
2nd Ian Instone, Leeds
CLASS 84 1-pan 5 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Frank & Barbara Hoyle, Chipping
CLASS 85 1-pan 2 entries
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 86 6-pan1 entry
1st Brian Burrow, Lancaster
CLASS 87 3-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Trevor Whitaker, Bradford
CLASS 88 1-pan 8 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Don Peace, Yarm
3rd Eric Rainford, Leeds
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 89 1-pan 3 entries
1st Frank & Barbara Hoyle, Chipping
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 90 1-pan 5 entries
1st Eric Rainford, Leeds
2nd Brian Burrow, Lancaster
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 91 1-pan1 entry
2nd Mel & Elaine Linney, Wombwell
CLASS 95 3-pan1 entry
1st Margaret Pickering, Goole
CLASS 96 1-pan 5 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Edward Spencer, Egginton
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 97 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 98 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 99 1-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Margaret Pickering, Goole
CLASS 100 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 101 1-pan1 entry
1st Georgina Instone, Leeds
CLASS 102 1-pan 2 entries
1st Edward Spencer, Egginton
2nd Margaret Pickering, Goole
CLASS 103 1-pan 5 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Mel & Elaine Linney, Wombwell
3rd Mala Janes, Rowlands Gill
3rd Madge Roberts, Ormskirk
CLASS 104 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 105 1-pan1 entry
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
CLASS 106 1-pan 2 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Georgina Instone, Leeds
CLASS 107 1-pan 4 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Robin Pickering, Goole
3rd Mala Janes, Rowlands Gill
CLASS 108 1-pan1 entry
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 115 3-pan 4 entries
1st Chloe Eyre, Grantham
2nd Graham Bradshaw, Darwen
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 116 1-pan 7 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Mala Janes, Rowlands Gill
3rd Mel & Elaine Linney, Wombwell
CLASS 117 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 118 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 119 1-pan1 entry
1st Edward Spencer, Egginton
CLASS 120 1-pan 3 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Chloe Eyre, Grantham
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 121 1-pan 2 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Vera Buck, Goole
CLASS 122 1-pan 6 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Graham Bradshaw, Darwen
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 123 1-pan 5 entries
1st Joan Bradbury, Elwick
2nd Madge Roberts, Ormskirk
3rd Mala Janes, Rowlands Gill
CLASS 124 1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Edward Spencer, Egginton
CLASS 125 1-pan 4 entries
1st Graham Bradshaw, Darwen
2nd Vera Buck, Goole
3rd Edward Spencer, Egginton
CLASS 126 3-pan1 entry
1st Mala Janes, Rowlands Gill
CLASS 127 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 128 1-pan1 entry
1st Vera Buck, Goole
CLASS 129 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 130 1-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 131 1-pan 3 entries
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 132 1-pan 3 entries
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Tony Taziker, Thornton
CLASS 140 3-pan1 entry
1st Norman Davies, Bacup
CLASS 141 1-pan 4 entries
1st Tony Taziker, Thornton
2nd Frank Dobson, Scarisbrick
3rd Pamela Anderson, Kendal
CLASS 142 1-pan1 entry
1st Tony Taziker, Thornton
CLASS 143 1-pan 2 entries
1st Frank Dobson, Scarisbrick
3rd Tony Taziker, Thornton
CLASS 144 1-pan1 entry
1st Adam Baines, Goole
CLASS 145 1-pan 2 entries
1st Norman Davies, Bacup
2nd Tony Taziker, Thornton
CLASS 146 1-pan 3 entries
1st Kerstin Hood, Hetton-le-Hole
2nd Frank Dobson, Scarisbrick
3rd Norman Davies, Bacup
CLASS 147 1-pan1 entry
1st Norman Davies, Bacup
CLASS 148 1-pan1 entry
2nd Adam Baines, Goole
CLASS 149 1-pan1 entry
1st Margaret Taziker, thornton