Alpine Garden Society



01386 554790

North of England AGS SHOW 2010

Class Results

   Back
CLASS 1 6-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd John Richards, Hexham
CLASS 2 3-pan 2 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 3 1-pan 7 entries
1st Wilma & Jim Wright, Southport
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd John & Clare Dower, Frodsham
CLASS 4 3-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 5 1-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 6 1-pan 7 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Della Kerr, Darlington
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 7 1-pan 4 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 8 1-pan 2 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 9 1-pan 2 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 10 1-pan 3 entries
1st Chris Lilley, North Anston
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 11 1-pan 3 entries
1st Barry Winter, Stockton-on-Tee
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 12 1-pan 6 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Terry Mitchell, Ossett
3rd Chris Lilley, North Anston
CLASS 13 1-pan10 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd George Young, Stocksfield
3rd Della Kerr, Darlington
CLASS 14 1-pan 9 entries
1st Les Brown, Southport
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 15 1-pan 7 entries
1st Tom Green, Rowlands Gill
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 16 1-pan 7 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Dick & Valerie Bathe, Ware
3rd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 17 3-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 18 1-pan 7 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 19 1-pan 7 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 20 1-pan 5 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Dave Mountfort, Derby
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 21 1-pan 2 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 22 3-pan 2 entries
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Carol Kellett, Chorley
CLASS 23 3-pan 4 entries
1st Brian & Shelagh Smethurst, Bury
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 24 1-pan 9 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
CLASS 25 1-pan 3 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
CLASS 26 1-pan 6 entries
1st Tony Lee, Long Eaton
2nd Ron & Hilary Price, Eccles
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 27 1-pan 7 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 28 1-pan 6 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Mala Janes, Rowlands Gill
3rd Dick & Valerie Bathe, Ware
CLASS 29 1-pan 3 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Heather Barraclough, Bradford
3rd Linda Peace, Kirklevington
CLASS 30 1-pan 4 entries
1st John & Clare Dower, Frodsham
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 33 6-pan 2 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd George Young, Stocksfield
CLASS 34 3-pan 7 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd George Young, Stocksfield
3rd Chris Lilley, North Anston
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 35 1-pan10 entries
1st Fred & Pat Bundy, Hensall
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 36 1-pan 7 entries
1st Peter Hood, Hetton-le-Hole
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Tony Rymer, Wormald Green
CLASS 37 3-pan 3 entries
1st Ian Kidman, Ebchester
2nd Tom Green, Rowlands Gill
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 38 1-pan 6 entries
1st Terry Teal, Ryton
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Alan Newton, Ponteland
CLASS 39 1-pan 4 entries
1st John Mercer, Bradford
2nd John Richards, Hexham
3rd Ian Kidman, Ebchester
CLASS 40 1-pan 9 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Edward Barraclough, Bradford
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
3rd Don Peace, Yarm
CLASS 41 1-pan 3 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Trevor Harding, Skelton
CLASS 42 1-pan1 entry
1st Ian Kidman, Ebchester
CLASS 43 1-pan 5 entries
1st Russell Hall, Wolsingham
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 44 3-pan1 entry
2nd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 45 1-pan 6 entries
1st Martin Rogerson, Breadsall
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Dave Mountfort, Derby
CLASS 46 1-pan11 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Tony Lee, Long Eaton
3rd John Savage, Church Warsop
CLASS 47 1-pan 7 entries
1st John Richards, Hexham
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Tommy Anderson, Kendal
CLASS 48 1-pan 3 entries
1st Dick & Valerie Bathe, Ware
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 49 1-pan 4 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Alan Newton, Ponteland
3rd Brian & Jo Walker, Solihull
CLASS 50 3-pan 5 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Don Peace, Yarm
3rd Les Brown, Southport
CLASS 51 1-pan11 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd Les Brown, Southport
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 52 1-pan 7 entries
1st Trevor Whitaker, Bradford
2nd Edward Barraclough, Bradford
3rd Diane Clement, Wolverhampton
CLASS 53 1-pan10 entries
1st Brian Burrow, Lancaster
2nd Ian Instone, Leeds
2nd John Richards, Hexham
3rd Martin Rogerson, Breadsall
CLASS 54 3-pan 2 entries
1st Tommy Anderson, Kendal
2nd Barry Winter, Stockton-on-Tee
CLASS 55 1-pan10 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Alan Furness, Hexham
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 56 3-pan 3 entries
1st George Young, Stocksfield
2nd Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
3rd Tony Lee, Long Eaton
CLASS 57 1-pan13 entries
1st Ian Instone, Leeds
2nd John Richards, Hexham
3rd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
CLASS 58 1-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Rod & Shirley Johnson, Bollington
3rd Wilma & Jim Wright, Southport
CLASS 59 1-pan 3 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Mala Janes, Rowlands Gill
3rd Trevor Whitaker, Bradford
CLASS 60 1-pan 6 entries
1st Don Peace, Yarm
2nd Brian & Jo Walker, Solihull
3rd Tom Green, Rowlands Gill
CLASS 61 1-pan 3 entries
1st Trevor Harding, Skelton
2nd Carol Kellett, Chorley
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 62 1-pan10 entries
1st John Savage, Church Warsop
2nd Paul Street, Derby
3rd Rod & Shirley Johnson, Bollington
CLASS 63 1-pan 6 entries
1st Dave Mountfort, Derby
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Trevor Harding, Skelton
CLASS 64 1-pan 3 entries
1st Harry Roberts, Ashby-de-la-Zou
2nd John Savage, Church Warsop
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 65 3-pan 2 entries
1st Ivor Betteridge, Ashby-de-la-Zou
2nd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 66 1-pan 3 entries
1st Rod & Shirley Johnson, Bollington
2nd Brian & Shelagh Smethurst, Bury
3rd Brian Russ, Ormskirk
CLASS 67 1-pan 4 entries
1st Brian & Jo Walker, Solihull
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Ian Instone, Leeds
CLASS 68 3-pan1 entry
1st John Richards, Hexham
CLASS 69 1-pan 3 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Peter Hood, Hetton-le-Hole
3rd Alan Furness, Hexham
CLASS 70 1-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Alan Newton, Ponteland
CLASS 71 3-pan 6 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Ian Kidman, Ebchester
3rd Trevor Whitaker, Bradford
CLASS 72 1-pan 8 entries
1st Alan Newton, Ponteland
2nd Geoff Rollinson, Holmfirth
3rd George Young, Stocksfield
CLASS 73 1-pan 7 entries
1st Alan Furness, Hexham
2nd Ian Instone, Leeds
3rd Trevor Whitaker, Bradford
CLASS 74 3-pan 3 entries
1st Geoff Rollinson, Holmfirth
2nd Norma Pagdin, Elwick
3rd Joan Bradbury, Elwick
CLASS 75 6-pan1 entry
2nd Anne Vale, Braintree
CLASS 76 3-pan 0 entries
NO RESULTS
CLASS 77 1-pan 6 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Mel & Elaine Linney, Wombwell
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 78 1-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 79 1-pan 5 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Robin Pickering, Goole
CLASS 80 1-pan 4 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Barry Richardson, Skelton
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 81 1-pan1 entry
1st Margaret Pickering, Goole
CLASS 82 1-pan 2 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Tony Taziker, Thornton
CLASS 83 1-pan 6 entries
1st Russell Hall, Wolsingham
2nd Maurice Church, Pontefract
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 84 1-pan 3 entries
1st Robin Pickering, Goole
2nd Russell Hall, Wolsingham
3rd John Bunn, Middlesborough
CLASS 85 1-pan 4 entries
1st Russell Hall, Wolsingham
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 86 1-pan 3 entries
1st Russell Hall, Wolsingham
2nd Mala Janes, Rowlands Gill
3rd Paul Street, Derby
CLASS 87 3-pan 2 entries
1st Peter Farkasch, Sandbach
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 88 3-pan0 entries
NO RESULTS
CLASS 89 1-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 90 1-pan1 entry
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
CLASS 91 1-pan 3 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Paul Street, Derby
3rd David & Jean Hardy, Tadcaster
CLASS 92 1-pan 6 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Joan Bradbury, Elwick
3rd Jackie Street, Derby
CLASS 93 1-pan 4 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Paul Street, Derby
3rd Colin Henderson, Abergele
CLASS 94 1-pan 3 entries
1st Sue Flanigan, Thirsk
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Georgina Instone, Leeds
CLASS 95 1-pan 3 entries
1st Georgina Instone, Leeds
2nd Anne Vale, Braintree
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 96 1-pan 3 entries
1st Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
2nd Colin Henderson, Abergele
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 98 3-pan 4 entries
1st Margaret Pickering, Goole
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
CLASS 99 1-pan10 entries
1st Mel & Elaine Linney, Wombwell
2nd Joyce Scott, Hartburn
3rd Chloe Eyre, Grantham
CLASS 100 3-pan1 entry
1st Anne Vale, Braintree
CLASS 101 1-pan 6 entries
1st Barry Richardson, Skelton
2nd Maurice Church, Pontefract
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 102 1-pan 5 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Tony Taziker, Thornton
CLASS 103 1-pan 5 entries
1st Barry Richardson, Skelton
2nd Chloe Eyre, Grantham
3rd Norma Pagdin, Elwick
CLASS 104 1-pan 6 entries
1st Barry Richardson, Skelton
2nd Carola Young, Stocksfield
3rd Anne Vale, Braintree
CLASS 105 1-pan 5 entries
1st Joyce Scott, Hartburn
2nd John Bunn, Middlesborough
3rd Margaret Pickering, Goole
CLASS 106 1-pan 5 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Georgina Instone, Leeds
3rd Peter Farkasch, Sandbach
CLASS 107 1-pan 4 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Jackie Street, Derby
CLASS 108 1-pan 8 entries
1st John Bunn, Middlesborough
2nd Margaret Pickering, Goole
3rd Joyce Scott, Hartburn
CLASS 109 1-pan 2 entries
1st Vera Buck, Goole
2nd Julia Wilkins, York
CLASS 110 1-pan 6 entries
1st Barry Richardson, Skelton
2nd Michael & Mandy McLoughlin, Hemsworth
3rd Tony Taziker, Thornton
CLASS 112 3-pan 5 entries
1st Sue Flanigan, Thirsk
2nd Pamela Anderson, Kendal
3rd Colin Henderson, Abergele
CLASS 113 1-pan 5 entries
1st Sue Flanigan, Thirsk
2nd Linda Peace, Kirklevington
3rd Janet Fielden, Appleby
CLASS 114 1-pan 5 entries
1st Jack Green, Marske
2nd Janet Fielden, Appleby
3rd Jeanie Jones, Lockerbie
CLASS 115 1-pan1 entry
1st Sue Flanigan, Thirsk
CLASS 116 1-pan 2 entries
1st Jack Green, Marske
2nd Margaret Taziker, Thornton
CLASS 117 1-pan1 entry
1st Jack Green, Marske
CLASS 118 1-pan1 entry
1st Colin Henderson, Abergele
CLASS 119 1-pan 3 entries
1st Sue Flanigan, Thirsk
2nd Colin Henderson, Abergele
3rd Linda Peace, Kirklevington
CLASS 120 1-pan 2 entries
1st Adam Baines, Goole
2nd Colin Henderson, Abergele
CLASS 121 1-pan1 entry
1st Jeanie Jones, Lockerbie
CLASS 122 1-pan 2 entries
1st Jack Green, Marske
3rd Janet Fielden, Appleby
CLASS 123 1-pan 2 entries
1st Julia Wilkins, York
2nd Janet Fielden, Appleby
CLASS 124 1-pan1 entry
1st Julia Wilkins, York